Автор Тема: Аукцион ли е това?  (Прочетена 5263 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rayh

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #15 -: Октомври 22, 2009, 09:44:12 pm »
Съгласен съм с това, че мобовете в категория 4 са направени много силни пускат малко злато и предмети и реално е безсмислено да се биеш където и да е, освен в многоетапните зони които са заключени в момента.
Колкото до аукциона не мисля, че премахването на диамантите оказва чак такова негативно влияние на предлаганите лилави предмети. Според мен намаленото предлагане на лилави предмети идва от това, че малкото хората които се занимават с изработването им преминаха към изработването на предмети от 4 категория която е сравнително от скоро. И още, добиването на ресурс за предмети от 4 категория е много по-трудно от колкото тези в 3-та, т.е. по-малко добив на ресурс, по-малко изработени лилави предмети. И накрая, в момента в 4 категория е по наложително да се носят легендарни и епични предмети от колкото беше наложително преди в 3 категория, т.е в момента повечето лилави предмети се слагат по герой, а не се пускат на пазара.


48 хода на ден не е малко въобще въпроса е че вече и наемници станаха много на клона това е 30 героя с примерно 3 наемника средно 90 за обличане свястни брони кога ще има  *freak*

а оръжия с различен бонус пък хубави само от зор заман няма как в целия сват да има 20 майстора  и да няма дифицит

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #16 -: Октомври 22, 2009, 09:49:15 pm »
Донякъде ще се съглася с теб..Махането на диамантите доведе до това че ресурсите останаха на същите цени а предметите поевтиняха и логично като нямаш сметка ,спираш да произвеждаш..Относно майсторите в гилдиите - в добрите има по 1 на брони и по един на оръжия..Трябва да се облекат 200 героя с по 7 предмета без бижутата..Или общо 1400 предмета , които това са някъде към 15 000 крафтвания, т.е. 15 000 хода само /остави ресурсите/...Е затова няма как да се случи без функциониращ аукцион..Не премахването на диамантите а резките и постоянни промени в работещата и балансирана вече система , доведоха до това положение..
С един майстор на брони скоро ще се облекат 30 човека + наемниците.
В Реакро имат 2 майстора на брони един за леки(кожени предмети),друг за тежки и плетени.
И в други гилдии се работи по проблема.С 1 майстор не става работата.
Трябват 2 иначе 2 века ще се обличаме,а на 3 ще продаваме. :D
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #17 -: Октомври 22, 2009, 10:12:19 pm »
Ахиле, не си съвсем прав... работите също толкова, колкото и преди... или греша?
но пускате на пазара много по-малка част от изработеното...
аз съм писала на няколко от майсторите, като видя в сините балончета нещо интересно и отговора в повечето случа и е, че или е обещан, или за някой предназначено, или за някой от гилдията... въобще не стига до пазара... е как да има разнообразие?!?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

dgd77

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #18 -: Октомври 22, 2009, 10:28:40 pm »
Скарлет - писала си на ахил, но ще ти отговоря аз . Грешиш !!! след като се набутах с "излишните ми 20-30 000 злато за комисионни вече и обикновен предмет няма да пусна в аукциона! хората нямат злато за да купуват! след последните промени биеш на загуба ( мисля,че има достатъчно постове със снимки от доклади) , задължително трябва да ходиш с поне 4-5 наемника (още злато) , колби (още злато) и ако недай си боже те убият - ремонта ....
по мое мнение досега имаше сделки почти само за 4-та категория предмети. скоро и тях няма да ги има , ако не се направи нещо. спрях да произвеждам отдавна!!! днес ми писа играч (мисля че на чешки) харесал мой епичен меч и иска такъв - отказах му! всичко което произведа ще ходи в магазина - и без това някой започнаха да продават легендарни предмети почти на изкупни цени - не виждам смисъл да плащам комисионни!!!

ahilix

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #19 -: Октомври 22, 2009, 10:31:55 pm »
Ахиле, не си съвсем прав... работите също толкова, колкото и преди... или греша?
но пускате на пазара много по-малка част от изработеното...
аз съм писала на няколко от майсторите, като видя в сините балончета нещо интересно и отговора в повечето случа и е, че или е обещан, или за някой предназначено, или за някой от гилдията... въобще не стига до пазара... е как да има разнообразие?!?
Абсурд да работим ,колкото преди..Най малкото ресурсите са крайно ограничени в сравнение с преди..Ти сама пишеш отговора - или е обещан или предназначен / работи се по заявки само ,щото е безкрайно нерентабилно/..При цена от 25к средно на перла плюс още 30к за стомана и още 6-7 за допълнителни ресурси и ходове , от 7 опита за меч имам 2 сини..Демек 420к до тоя момент ми излиза тоя меч..Докато излезе лилав ще е над 1млн / да не чува Дявола/...Е за колко да го продам?И кой ще го купи.? Е затова няма производство..То реално няма кой да ти плати себестойността...И всичко се работи в гилдията - колкото ресурс се събере - толкова...Или на ишлеме някакво..Само дето така няма да стигне година да си облечем хората и наемниците...А колко гилдии имат майстори и възможности? И другите какво да правят?

Неактивен SteelDragon

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 148
  • Karma: +13/-13
    • Профил
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #20 -: Октомври 22, 2009, 10:52:15 pm »
Аз с риск да прозвуча като всезнайко, екипа на играта се опитва да смеша 3 похвата в макромениджмънта на игровата икономика. Обаче не се получава. Все си мисля, че хората, които имат претенции да се занимават с правене на игри професионално, ще подхождат малко по-така, а те май го карат на метода на "пробите и грешките" и познайте върху кого си правят опитите?
За съжаление нямам време и желание да пиша няколко листа, въпреки, че това би било и от полза за самия екип.
Ще опитам само с няколко реда, въпреки, че е обречено на неуспех де, но все пак.
 Погледнато глобално съществуват няколко вида игрални икономики. В зависимост от това на кой аспект от играта залагат, те могат да бъдат класифицирани по различки свои критерии. Ако погледнем по-отвисоко на нещата ще различим 3 основни типа 1- PVE ориентирани световни икономики, 2 - PVP оринетирани и 3 - преходнен тип - така наречените "сендбокс" икономики. По-късно ще разгледаме и няколкото основни типа "крафт", които са доказали своята ефективност в зависимост от това в какъв игрален свят са достъпени. Първия тип е със силно изразено специализиране на сегментите, основно разделение на класовите особености и специфички системи на добиване на материалните и мета-ефектите за "билда" на виртуалното ни алтер его. В него достъпването на определен предмет се основава не само на въртуланата случайност и игрален тертип от вида "ръгай левчета в машината докато не спечелиш". Важна част са мета-ефектите, които играят ролята на своеобразна престиж валута. Победата над определени противници осигурява точките,ресурса,рецептата,умението и така нататът в зависимост от това каква комбинация е родила главата на дивелъпърите. Това, което заслужава особено внимание, е че в първия тип - тези ориентирани срещу играта противници, балансирането на екипировка/умения/цена/време/ресурс не е необходимо да бъде стриктно с цел да се достигне по-голям диверситет в ролите, взаимна обвързаност, приятно игрово изживяване. Така една част от играчите са склонни да се лишат от лична облага, за да постигнат по-висока ефективност на отбора, който ще достъпи по-високо ниво на облага за целия колектив.
Аааа не не не - отказвам се.
Мързи ме, някой друг път, ще се обяснявам, а това така или иначе го написах, няма да го трия...
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 10:55:00 pm от SteelDragon »

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #21 -: Октомври 22, 2009, 10:58:38 pm »
Aз с риск да те обидя почти същото нещо съм чел в един английски сайт за видовете крафт системи и като ще цитираме даден сайт поне да го казваме :D

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #22 -: Октомври 22, 2009, 11:03:30 pm »
Домързяло го е да го допреведе

Неактивен SteelDragon

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 148
  • Karma: +13/-13
    • Профил
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #23 -: Октомври 22, 2009, 11:08:22 pm »
хахаха
Не съм го превеждал.
Причината да ти звучи познато е, че не си го измислям, а това е общо прието мнение.
Докато текста си лично мое недовършено творение, изводите вътре не са от вчера или днес. Не съм ги изкопал преди 5 мимути. Всеки, който се интересува, може да го прочете на още 5 места.
« Последна редакция: Октомври 22, 2009, 11:10:51 pm от SteelDragon »

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #24 -: Октомври 22, 2009, 11:12:06 pm »
Почвам да чета -->

pithtath

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #25 -: Октомври 23, 2009, 09:44:00 am »
Ми аз бачкам като луд, ама проблемът е в разпределението на хората по категории. В трета категория няма смисъл да се произвежда нищо, защото нищо не се купува нормално. И да се купи е на 20% от вложената в изработката цена. Защо? Ами защото много повече играчи има в категория 2, отколкото във всички останали взети заедно (тук изключвам кат. 1).
От друга страна в момента 1 диамант струва 3 пъти повече отколкото е необходимо. Значи би трябвало много неща да се купуват без проблем. Да пукна ако знам защо така се получи...

ahilix

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #26 -: Октомври 23, 2009, 11:21:50 am »
Ми аз бачкам като луд, ама проблемът е в разпределението на хората по категории. В трета категория няма смисъл да се произвежда нищо, защото нищо не се купува нормално. И да се купи е на 20% от вложената в изработката цена. Защо? Ами защото много повече играчи има в категория 2, отколкото във всички останали взети заедно (тук изключвам кат. 1).
От друга страна в момента 1 диамант струва 3 пъти повече отколкото е необходимо. Значи би трябвало много неща да се купуват без проблем. Да пукна ако знам защо така се получи...
Проблема е че златото е във хората категория 4..Там пък няма нищо на пазара , а с новите изисквания златото отива по наемници и прочие..Абе всичко тотално се обърка.. *xxx*

pithtath

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2009, 11:33:46 am »
Златото е в тези дето имат диаманти, хората от кат. 4 са много малко. Не съм съгласен с теб. Важно е къде е тълпата. Или?

Неактивен muratito

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 309
  • Karma: +25/-58
    • Профил
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2009, 11:37:36 am »
абе хора вие какво искате,неска да цъфните и утре да вържите  :D
който може ще се облече,който не може ще тарси начин.
играта си е добре,само времето за копаене е много.получава се хабене на ходове за битки и после да оставиш героят си да копае,щот ти не живееш само заради играта...нали???
дайте вотче PLS
http://muratito.mondozoo.com

ahilix

  • Гост
Re:Аукцион ли е това?
« Отговор #29 -: Октомври 23, 2009, 11:44:02 am »
абе хора вие какво искате,неска да цъфните и утре да вържите  :D
който може ще се облече,който не може ще тарси начин.
играта си е добре,само времето за копаене е много.получава се хабене на ходове за битки и после да оставиш героят си да копае,щот ти не живееш само заради играта...нали???
Като няма какво да кажеш е по хубаво да мълчиш / да не ти го цитирам в дословния и груб вариант/..  *hmm*