Автор Тема: Относно баланса и реалистичността на противниците в играта  (Прочетена 10813 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Kilgor

  • Гост
Kакво мога да кажа и аз, освен да се съглася напълно с последните 5-6 мнемия. Напълно акуртна статистика саизнесли колегите.
Аз играя с три героя. И трите са 4та категория. ето как стоят нещата при тях:
1. Kilgor - мистик 46то ниво, бие се и печели срещу хуманоиди 37-39 в Бариерата. Прави го с помоща на 5 наемника;
1.1 Злато: 2-3к на битка;не винаги предмет, в повечето случай обикновен и евтин;
1.2 Опит: от 100 до 200; от една стрена се дели на 6 , има и разлика в нивата между него и противниците, но от друга страна следващото ниво иска над 400к опит;

2. Traut - стрелец 39то ниво, бие се и печели срещу хуманоиди 37-39 в Офалия.Прави го с помоща на 5 наемника;
2.1 Злато: 2-3к на битка, предмети за около 3к
2.2 Опит: 400-500

3.Syryus - войн 30то ниво, бие се и побеждава срещу хуманоиди(2бр.) 30-32 в Офалия.Прави го с помоща на 2 наемника;
3.1 Злато: 200-300 ; малко и евтини предмети;
3.2 Опит: 200-300 ;

Цените на храната, колбите, елексирите, както и таксата за наемници и тяхното лечение са известни на всички. Също така на всички им е ясно че след битка с редки противници консумацията на такива е задължителна и то в големи количества.

Като заключение мога да кажа следното: Силата на противниците е несъразмерно голяма, но те са победими от всички видове герой и то различни нива и категорий. Това което е силно обезпокоително, е много малкото злато, дроп и опит които се получават от битка. Те са съразмерни с тези получавани във втора категория и понякога по-ниски от тези получавани в трета категория ( когато ги минавах тези категорий имаше само обикновено противници ). Обикновените противници които побеждавах в 4та категория (преди да ги махнат ), даваха между два и три пъти повече опит и злато, отколкото техните редки колеги. Колкото и да го мисля не мога да видя баланса. Ако искам да се бия за всички ходове с който и да е от тримата герой ще бъда на минус поне 50к злато от герой (без допълнителните ходове). Не съм против да пращам sms-и в играта, смятам че си заслужава, пък и всяко друго хоби с което бих я заменил (ако се практикува сериозно) би искало средства, но немога да компенсирам -150/200к на ден с sms-и ( това е без премиум и ордени).

П.П. За баланса в занаятчийството е изписано много, и там нещата в никакъв случай не са по-розови. Доколкото разбирам от колегите, там дневните минуси на злато са още по-големи, и то при положение, че занаятчийте получават помощ(ресурси) от своите съюзници.

Rayh

  • Гост

ahilix

  • Гост
Мисля ,следващия доклад е прекрасно обобщение на тоталната липса на баланс в момента..Нарочно си направих експеримент и забих героя си - Сион ,стрелец ниво 32 в битка със Свирепи бандити ниво 35..За мой късмет побеждавам , а вие погледнете статистика..Пак напомням - бия се с двама герои 3 нива над моето :

Отбор   Отбор
Име sion
Ниво 32
Клас: Стрелец
Поражения 136.05 - 467.815



   Име Свиреп бандит
Ниво 35
Клас: None
Поражения 124.895 - 369.008
Обсег: 0
Шанс за критичен удар: 14%
Шанс за блок 70%
Общо Броня: 1546
Ловкост от предмети: 0%
Точност от предмети: 0%


Име Свиреп бандит
Ниво 35
Клас: None
Поражения 124.895 - 369.008
Обсег: 0
Шанс за критичен удар: 14%
Шанс за блок 70%
Общо Броня: 1546
Ловкост от предмети: 0%
Точност от предмети: 0%



----------------------------------------------------------------------




Отбор 1 е победител!
Статистика на битката за sion:
Успешни/Атаки: 7/13
Общо нанесени щети: 3417.0150333333
Критични удари: 1
Статистика на битката за Свиреп бандит:
Успешни/Атаки: 0/0
Общо нанесени щети: 0
Критични удари: 0
Статистика на битката за Свиреп бандит:
Успешни/Атаки: 3/10
Общо нанесени щети: 795.024
Критични удари: 0

Battle generation time: 0.062469 seconds.

EXP added : 1245(+42) to sion
GOLD added : 426 to sion


Няма никаква плячка от битката..Мисля всякакъв коментар е излишен , а анализите ще оставя на Екипа... :)
« Последна редакция: Октомври 26, 2009, 12:01:56 am от ahilix »

Неактивен m

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 122
  • Karma: +20/-26
    • Профил
Мислех да отворя отделна тема за излишните бонуси на предметите, но тъй като ahilix вече засегна трудностите и проблемите на занаятчииството ще пиша тук. Има адски много теми в този форум, в които е споделено колко трудно е да се изработи рядък, легендарен  и особено епичен предмет. Въпросът е защо трябва да се затрудняват още повече занаятчиите със запазването на излишните бонуси при бижутерите и дори въвеждане на нови такива при оръжията. Да започнем от излишния бонус при оръжията - +% щета срещу определен вид моб. Само дотук в 3те провинции категория 4 преброих 26 различни вида мобове, а вероятно са повече като се има предвид, че не съм се бил в по-ниските нива многостепенни зони. Дори да приемем абсурдната идея, че майстора на гилдията ще ми направи 26 оръжия ( а той вероятно ще ми препоръча лечение дори само да намекна за такова нещо), начина по който са направени бойните зони не предоставя възможност да се възползвам от този доста специфичен бонус. Какво имам предвид конкретно – например в бойната зона Оазисът на победата в Офалия има 3 вида възможни противници – подивял бик, съблезъб тигър и степен лъв. В най-добрия случай това ми дава 33% шанс да ми се падне подходящия противник, който да ми позволи да се възползвам от бонуса. Още по-зле стои въпроса с бойните зони с хуманоиди – например Долните западни гори в Офалия: възможни противници - Свиреп мародер, Свиреп мародер - стрелец, Свиреп бандит, Свиреп бандит – стрелец. В този случай дори да ми се падне подходящ за бонуса на оръжието ми противник, за което шанса е 50%, то този бонус ще е ефективен само срещу 50% от противниците в битката. И като се вземе в предвид, че този бонус заема място за ефективен в 100% от случаите бонус като +атрибут или +критичен/блок, аз лично го приемам по-скоро за негатив отколкото бонус и при наличието на избор никога не бих си екипирал героя с подобно оръжие.
Най-новите бонуси + мин/макс щета за оръжията и + защита при броните може да се окажат доста по-полезни, но е необходимо внимателно балансиране по категории като най-елегантния начин би бил да се обвържат с % спрямо основните показатели на предмета. Например бонуса + мин щета на оръжито да е между x% и y% от мин му щета, като по този начин бонуса за епично оръжие ще е по-голям от този за легендарно и т.н.
За съжаление излишните бонуси при бижутера са доста и благодарение на тях голяма част от легендарните и епични пръстени с нищо не са по-добри от редките, а в някои случаи са дори по-лоши. Конкретно имам предвид 4 бонуса - + здраве, + дух, + възстановяване на здраве и + възстановяване на дух. Първите 2 - + здраве и + дух се припокриват с бонусите + жизненост и + интелект, тоест на практика дават едно и също, а в повечето случаи заемат място за много по-полезни бонуси, дори когато са в комбинация например + жизненост + здраве. При бонусите за регенерация положението е още по-лошо – те никога не дават достатъчно, че да са от някаква практическа полза. Например героят ми прави 1 битка при която от 2500 здраве остава на примерно 500 (доста често остава на по-малко), до генерирането на следващия ход минава 1 час. Това означава, че за 1 час той трябва да възстанови 2000 здраве. С включен орден се възстановяват около 680 здраве на час, тоест останалите 1320 трябва да дойдат от пръстени и амулет или около 440 на предмет. До момента и 5 пъти по-малки стойности не съм виждал. Да не говорим, че ако трябваше да се разчита на регенерация на дух или здраве, щеше да се обезсмисли голямото разнообразие от храни и отвари, което се предлага по магазините. Извода е,че тези бонуси са напълно безполезни и е по-добре да се премахнат или най-малкото заменят с много по-полезни като например цитираните по горе + мин/макс щета и защита и защо не + на специфично умение. В момента има пръстен/амулет на война, на рейнджъра и на мистика, които дават същите бонуси като пръстени с камък.  Те биха могли да се въведат (да бъдат достъпни) от категория 3 нагоре и да дават в категория 3 +1 на случайно умение спрямо класа си, категория 4 +1 на 2 умения и кат 5 +1 на 3 умения, като за изработката им би могло да се иска различна комбинация от редки камъни (сапфир, рубин, перла и обсидиан).

Неактивен Sotty

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 269
  • Karma: +23/-3
    • Профил
Аз като майстор и то на добро ниво напълно се съм съгласен. Честно казано много ме дразнят новите бонуси и си ги мислех тези неща, ама не стигнах до писане.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Дано след 28 се оправи дропа на злато и предмети и силата на противници.
Относно някои бонуси съм без коментар,напълно излишни. :-X
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
честно казано силно се надявам, че промените утре ще са "за добро"  :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Rayh

  • Гост
се си е тая дори и да намалят силата не това е проблема а това че няма злато и предмети в битките както при обикновените

аз и сега ги бия и злато вадя но колко са с бижута злато 200% и пускане на предмети 100 :)

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
честно казано силно се надявам, че промените утре ще са "за добро"  :)
Ще разберем утре,силно се надявам някой от екипа да е прочел написаното в тази тема.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Успокой се, Митиньо, всичко си четем ние.

Ще го кажа за сетен път, аз съм на мнение, че комбинациите от врагове са достатъчно добре балансирани, като за първи опит.

И ще продължавам да го твърдя, въпреки, че моят шеф не е на същото мнение.
Чудовищата трябва да бъдат силни, за да карат играчите да мислят стратегии как да ги победят.
Единственото, което трябва да направим, е да ги направим още по-примамливи за биене.
Силата им не бива да бъде намаляна, трябва леко да им се вдигнат нещата, които пускат.
Това не е Диабло, както се опита да ми каже един мой близък приятел, който ме обвини, че гребем от там с пълна шепа и крадем какво ли не. В тая игра, колкото ролеви елемент има, толкова има и стратегия.

В провинциите от категория 4 има достатъчно зони, в които се падат нормални мобове.
Ако намалим мобовете, ще ги убивате, но ще вземате още по-малко опит. Тогава отново ще има оплаквания.
Но няма да ги направим хем по-слаби, хем да дават повече опит.

« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 08:28:28 pm от Oton »
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Относно баланса и реалистичността на про&#
« Отговор #40 -: Октомври 27, 2009, 08:22:51 pm »
се си е тая дори и да намалят силата не това е проблема а това че няма злато и предмети в битките както при обикновените

аз и сега ги бия и злато вадя но колко са с бижута злато 200% и пускане на предмети 100 :)

Не само златото е проблем , опита също е много голям проблем.Трябват ми 300 000 опит за другото ниво .... как да стане като взимам по 200-400
« Последна редакция: Октомври 27, 2009, 08:24:32 pm от Dilo »

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
В бариерата пиратите са направени прекалено силни.
ДОнякъде съм съгласен с теб,че силата им не трябва да се намаля.
Но неможе аз 39 ниво горе долу облечен 33-36 пирати да ме бият с 5 наемника.
Трябва и те ли да светят в различно от синьо и бяло че да ги бия :?
Дропа на злато и предмети значително трябва да се увеличи.
Аз ще коментирам утре!
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
В провинциите от категория 4 има достатъчно зони, в които се падат нормални мобове.
Ако намалим мобовете, ще ги убивате, но ще вземате още по-малко опит. Тогава отново ще има оплаквания.
Но няма да ги направим хем по-слаби, хем да дават повече опит. ...
Отоне къде са тези нормални мобове .. че не ги намирам ?
Може би говори за мултистепенните зони.Определено там противниците бяха наистина щедри откъм всички показатели.
Впрочем къде са тези нормални мобове :?Като изключим мултизоната.
Бариерата е без коментар,30-32 едвам ги бия сам :)(пиратите)
Офалия горе долу добре,сиимлиа и тя без коментар.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Rayh

  • Гост
Re:Относно баланса и реалистичността на про&#
« Отговор #43 -: Октомври 27, 2009, 09:06:20 pm »
Не само златото е проблем , опита също е много голям проблем.Трябват ми 300 000 опит за другото ниво .... как да стане като взимам по 200-400

че що ти е да дигаш нива аз взех наемници да не ги дигам нивата точно  *WASSUP*

Неактивен Dilo

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 412
  • Karma: +58/-79
    • Профил
Re:Относно баланса и реалистичността на про&#
« Отговор #44 -: Октомври 27, 2009, 09:08:58 pm »
че що ти е да дигаш нива аз взех наемници да не ги дигам нивата точно  *WASSUP*

Защото играта предоставя различни начини на забавление  :P