Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 137294 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Номера е там че ако няма мулета ресурсите ще са много по скъпи,ама нема кои да се замисли над това *hihi*
« Последна редакция: Май 06, 2010, 10:34:35 am от pithtath »

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
сори но искам да ти задам няколо въпроса
колко струва диаманта на пазара?
колко струват 50 диаманта на пазара?
колко пари ще изкара един бижутер,категоия 2,ако с този инстроент ще трябва да вдига от редки нагоре
е сега въпреки че ще трябва да вдигаот редки нагоре,че ще трябва да си копува ресурсите и тнт
какво? Ще има печалба над 3м за нов инстромент,така ли?
и как става този номер,ако мога да попитам?

Преди когато го написах това не си давах сметка,че когато станеш 200 точки ще ти дава точки само за рядка изработка.Въпреки това,ако достигнеш в 2 ра категория до легендарни с обикновен чук по нататъка може да стане този номер (аз сега съм 2 ра категория и стигнах  с майстор на брони до 200 точки,но няма да го развивам по нататъка).В 3 категория ще го пробвам тоз номер.

Неактивен banderas13

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 1
  • Karma: +0/-3
    • Профил
    • Ел. поща
На мен  това с ниски и високи нива на епировката не ми харесва.  ;D    Малко ли пари печелите та вдигнахте цените?   

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
значи тогава ще трябва и да ограничите разликите и в двубоите смисъл на битка между герои от 30 до 35 и герои от 35 до 40 става безмислен  ???
- I died to become immortal

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
много добре са го измислили, сега като влезнеш в 5та няма да се накичих по последна мода 49 в лилаво и да предизвикаш всички бедни хорица а ще се мъчиш  :P

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
много добре са го измислили, сега като влезнеш в 5та няма да се накичих по последна мода 49 в лилаво и да предизвикаш всички бедни хорица а ще се мъчиш  :P

дрън дрън по добре ще е за мене ще харча повече парици  :D ама то като е така и ги направят по лъскави 2 те поднива  *freak*

аз не предизвиквам непознати  :P само бия тези в дето работят  :D

 *TEASE*  и да знайш като стана 8 категория първо тебе ще надера  *PUNISH*
- I died to become immortal

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил

Неактивен vOsYcHnA_pRiNcEsA

  • Age of Extinction
  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 724
  • Karma: +290/-546
  • Sometimes I feel that I could rule the world!!!
    • Профил
    • Автоактив ЕООД
- I died to become immortal

Неактивен marveliking

  • Sensei
  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 312
  • Karma: +85/-554
  • Рошав (форумен) битник
    • Профил
    • Ел. поща
Привет.
Рядко си позволявам да се оплаквам от каквото и да е в играта,вместо да си губя времето,предпочитам да се съсредоточа върху това да реша как точно да използвам създалата се ситуация по оптимален начин.

Уважаеми хора от екипа,
аз противно на част от колегите си ви уважавам,всички-от програмистите,до хората по горе,които взимат решенията.Защото всеки път,когато някои дори само си помисли за империялхеро,това показва какво вие сте направили за нас и ми става тъпо като гледам как ви оплюват понякога някои играчи без малко поне да използват главата си... предполагам че рядко получавате уважението,което заслужавате.
Имам обаче няколко забележки за вас.
1) "дневник на задачите" . Когато изпълним задача или приключение,моля направете така,че да получим някакъв сигнал,че сме го изпълнили! Познанията ми по програмиране са далеч под елементарни,но вие вече разполагате с... елемент (вие си знаете как му викате) които проверява кога точно е изпълнена съответната задача (приключение) .Хубаво би било ние да получаваме сигнал,когато настъпи даденият момент,а не да продължаваме да хабим ходове за копане с минимален шанс за успех или да отваряме специално "дневника" за да гледаме. Имам  в предвид просто бутонът "дневник" да светне като писмото с новините примерно,или когато сме изпълнили задачата на екрана да се появи табелка "успешно изпълнихте дадената задача"... това което за вас ще е най-просто,най-бързо,най-удобно... достатъчно е просто да виждаме че сме изпълнили приключението.В сравнение с далеч по-сложните неща на които сте способни,смятам че това е нещо значително по-лесно.

Тук нещата са малко като при жените-не е важно да ги обичате,важното е да им го казвате и те да го усещат.
Затова ако искате уважение-покажете,че наистина заслужавате такова.
Знам,че утре няма да ми светне бутончето "дневник на задачите" ,затова моля,някой да каже
1) Не,няма да направим това,ЗАщОТО...
2)Да това е добра идея,но в момента сме заети,щЕ МОЖЕМ ДА ГО НАПРАВИМ НАЙ-РАНО В СРОК ОТ...
3)идеята ще бъде разгледана и щЕ ВИ БЪДЕ СЪОБщЕНО КОНКРЕТНО РЕшЕНИЕ В РАМКИТЕ НА X ДНИ...

Разбира се винаги можете просто да пренебрегнете това и да не му обърнете внимание.

Второто нещо,на което искам да ви обърна внимание е-задачите и,Боже опази,дори приключенията които изискват предмети,които заемат повече от 40 места в раницата.
Това засяга непремюм играчите... хората,които не дават диаманти за играта.Имате различни групи от потребители.Топ играчите са тези,които са дали много много много диаманти,спечелени по един или друг начин.Но има и голяма група,която не дава диаманти.
Те са хора,които не искат да си мерят... възможностите с този дето е 1 слава над тях.Те просто искат да се бият,да се развиват,да напредват,да си минават приключенията-както казах да се развиват.Други просто искат да играят за удоволствие,да убият по приятен начин времето...
И когато някои такъв герои иска да си мине приключението и види,е не може да сложи в раницата 6 броя лукове ... може да се откаже.
Вместо да стигне 4-5-6 категория и да реши,че след като му е лесно да си купи диаманти-може спокойно да похарчи няколко за premium или за орден на пътешественика... я за нещо друго.
Другото което е,всеки един от тези хора,които не използват диаманти в играта може да каже я на гаджето,я на свои познат,я на съседа... "Играя си тука една игра,искаш ли да ти я покажа-имаш си геройче,можеш това и това... " вместо да го питат "Абе това знаеш ли го какво е? " ,"Една игра,ама ти искат пари ,че да можеш да си минеш приключението и аз се отказах... "
С една дума-това че някои не използва диаманти НЕ ОЗНАчАВА,чЕ НЕ НОСИ ПАРИ НА ФИРМАТА.Вярвам,че това го осъзнавате,или поне ми се иска да е така.

Мен ми е ясно,че утре нищо няма да се промени,но това което можете да направите е-човек от екипа да изкаже ясно становище ДАЛИ и КОГА нещо ще се направи по въпроса...
а решението макар и временно може да бъде следното-просто при генератора на задачи за изработката на предмети там където пише от X до Й броя от еди кой си предмет на X и на Й да сложите 4 и 5... поне при оръжейнице и майсторите на брони.
Става дума за ниските нива,нали след определено ниво се получаваше втора раница- тогава спокойно всички ще могат да побират 10 от тях...
та,дори и да не направите нищо близките дни,седмици,месеци дори,това което можете да направите е да кажете
1) положението ще си остане такова-на които не му изнася-да не играе
2) да наистина има нужда от промяна,тя ще бъде извършена в рамките на X месеца.

винаги имате и вариант да не обърнете внимание,на това,което съм казал...


И третото нещо,за което искам да ви обърна внимание е... хората които отговарят на "задай въпрос"
Както знаете,отговорите са анонимни.Не зная кой стои зад тях,не искам да обиждам никого-просто им правя анализ.

Има хора,които отговарят само за бройката... колкото да се отчете че са отговорили и заключват въпроса.Те не са помогнали на конкретният човек,просто са си записали 1 отговор повече към това,което са свършили...
Добре-нека се изразя така-има отговори,написани на този принцип...
Със съжаление искам да отбележа,че дори има отговори,които са "неподготвени". Периодично прекъсвам играта за 2-3 месеца и в рамките на 2-3 часа се информирам за всички новости покрай нея.Преди броени дни имаше отговор,които издаваше,че авторът му е неподготвен с новостите и лично за мен той подведе питащия.Със още по-голямо съжаление,съобщавам,че дори съм попадал на груби и арогантни отговори... съвсем леко такива,но все пак...

А в същото време има и отговори,чийто автор в конкретната ситуация се е погрижил да помисли какво точно го питат,от каква информация точно се нуждаят и им я дава,без значение колко неграмотно и душеизвадно е написан въпросът.Има отговори,които дават информация и за евентуални допълнителни въпроси,които биха възникнали у питащия в следствие на конкретният отговор на въпроса му.
Тези хора отделят от времето си,за да вършат съвестно работата... дано получават достойно за това възнаграждение.

Може да обърнете внимание на този анализ,а може и да го пренебрегнете,но тези отговори значително влияят върху имиджа на играта и фирмата.
Другото което искам да предложа е,да направите нещо от сорта на системно съобтение "На вашият въпрос бе отговорено.Можете да прочетете отговорът от "тук" ." Това е важно най-вече за новите играчи 1-2-5 ниво,които не са се ориентирали още.част от тях не се сещат да търсят отговорът между 1000-та други и такова съобщение би им било от полза.
А и... имидж :)

Критиката от мен-какво ще я правите-вие си решавате :)
Поздрави на екипа:
МаРТ
It`s dark insinde. It`s where my demons hide

И да вземте да си четете пощата - как така близо 9000 непрочетени, ние за какво ви ги пращаме тогава  :D

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Нещата в 6 категория не са наред надницата на наемниците са по 15-18к злато ,а спечеленото злато не е повече от 20-30к + някоя рецепта от време на време и дропът който пада от мобове  50-52 е абсолютно същия с този на 53-55 ниво,а за съживяване на наемник да не говорим от 75 до 120к .В момента дропът който пада от мобове 47-49 е дори по-голям,а разходите за съживяване на наемници и плащането на надници е в пъти по-малък  :'(
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 11:01:32 am от malelele »

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Нещата в 6 категория не са наред надницата на наемниците са по 15-18к злато ,а спечеленото злато не е повече от 20-30к + някоя рецепта от време на време и дропът който пада от мобове  50-52 е абсолютно същия с този на 53-55 ниво,а за съживяване на наемник да не говорим от 75 до 120к .В момента дропът който пада от мобове 47-49 е дори по-голям,а разходите за съживяване на наемници и плащането на надници е в пъти по-малък  :'(
Напълно съм съгласен с теб,аз в 4 категория печелих повече злато в някои случеи от сега. >:( >:( >:(,но за да си наема един наемник не ми искаше 1 милион. :-[
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
EXP added : 3839(+188) to Gabcho
EXP added : 3839(+836) to BabaQga
EXP added : 3839(+376) to Arbalet
EXP added : 3839(+1289) to Merc
EXP added : 3839(+800) to Merc
EXP added : 3839(+345) to Merc
GOLD added : 13504 to Gabcho


Възможни врагове :
Пират главорез, Пират главорез - Стрелец, Прокълнат пират, Прокълнат пират стрелец
Класове на противниците :
Редки, Нормални
Ниво:
53 - 55
Количество :
Група 6.


Ремонт на 1 наемник ще струва 75к.
НА ТОВА МУ СЕ НАРИЧА БАЛАНС !!!
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
От друга страна какво следва - повече дроп на злато и тоталното издухване на цената на диаманта. Както в момента стана 100к, когато дропът в 6к е по-зле от 5к, така и ще стане 200к ако дропът се увеличи. Но си прав - в цените на наемниците има нещо сбъркано. Ако вземеш 5 наемника 6к не може да ги издържаш от 1 битка, което по принцип беше логиката на предните категории.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
какво да издържаш, тотално си на загуба  :D

Неактивен Menel

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 239
  • Karma: +25/-32
    • Профил
Тези наемници ще имат смисъл, едва когато таванът на уменията се вдигне, но и тогава трябва да се съобрази дропът на злато, защото по-ниските нива ще изгубят смисъл да крафтват каквото и да е. Все пак кой знае, може би когато отключат останалата част от острова за 55+ нива герои наемниците 6к ще придобият смисъл и ще се пооправи дропът на злато.
Intelligence plus character - that is the goal of true education.