Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 123778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
не съм съгласна с този баланс по няколко пункта:

1. златото, придобито от работа в таверната не би трябвало да е тук (най-малкото, защото няма нищо общо със силата на противниците и наградите от тях)
2. продажбата на предмети в магазина също не е точна - там влизат както предмети, получени от битки, така и голяма част от "обикновените" предмети, произведени от майсторите (докато опитват за епичен ;) )... но да приемем, че това са половината предмети, продадени в магазините...

т.е. би трябвало да  "приспаднем" около 1 500 000 от приходната част на баланса...
от разходната част мисля, че можем да приспаднем вноските в гилдиите и разходите по къщите, което е по-малко от 30 000...

но пък така ще излезем на минус... :(

ПП а във въпросната тема, хората се вълнуват не само от приходите и разходите...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Това ми прилича на правителствена извадка .
Съжлявам , но и в управлението на страната ги вадят такива, а никой не се вглежда в старците дето ровят по кофите , защото така е по-удобно .

Не ми обръщайте внимание , но всеки си съдира гащите да може да си вземе нещо , което да му даде минимален шанс да играе .
Както и да е  :)
Сигурно хапливия ми тон се дължи на проблемите с болните зъби . Честно да си призная , това ми беше играта , която ме отвличаше от ежедневието , но сега ме кара да се чувствам по същият начин , както и в реалността .

П.п В допълнение   ми изплува едно изречение
"Бог високо цар далеко "

С уважение към всички :styrshel  Йордан Стефанов

ahilix

  • Гост
Разполагам с подробна статистическа разбивка на приходите и разходите за последните 24 часа.
Цифрите са прекалено много, за да ги публикувам всички, затова ще поместя само тези, които вълнуват хората във въпросната тема:

Статистиката е за 27.10.2009

Приходи:

Злато, пуснато от мобове категория 4: 1,994,583
Злато, придобито от убийства на герои категория 4: 113,124
Злато, получено от работа в таверната на герои категория 4: 735,773
Злато, получено от продажба на предмети от героите категория 4 в магазините: 1,506,927
Общо: 4,350,407

Разходи:

Злато, похарчено от героите категория 4 за купуване на предмети от магазините: 226,126
Злато, похарчено от героите категория 4 за закупуване на колби: 1,256,362
Злато, похарчено от героите категория 4 за купуване на наемници: 71,036
Злато, сложено в банката от героите категория 4: 11,170
Злато, похарчено от героите категория 4 за поправка на екипировка: 987,765
Злато, похарчено от героите в категория 4 за покупки от аукциона: 331,419
Злато, похарчено от героите за надници на наемниците: 216,616
Злато, похарчено от героите категория 4 за наеми и консумативи по къщата: 15,104
Злато, похарчено от героите за вноски в гилдиите: 14,121
Злато, похарчено от героите за услуги на Лечителите: 155,064
Общо: 3,115,598

Баланс: +1,234,809

E това се вижда от тази статистика..Бях се зарекъл да не пиша , но пък и да четеш статистика явно не е лесна работа..Приходите от таверните какво общо имат с битките? Предметите продадени в магазините да не би да са получени от битки? Като искате достоверна статистика , разделете продадените обикновени предмети от крафтвания/ само аз сигурно съм продал вчера за 150к злато такива/ и добити предмети от битки..Дотук тази статистика само потвърждава написаното от повечето играчи - липса на баланс и никаква полза от битки..

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Ахам мисля че получих прозрение.Основната причина в търканията е,че екипа иска да направи пълноценна игра,в която за да си на плюс трябва да си отделяш ходове за занаяти и професия,в която битките не са достатъчни и не трябва да бъдат.Болшинството хора искат само с битки да си изкарат играта.ЗАБРАВИХТЕ  ли,че целта на битките е да се вдига левел, а не да си на печалба?За да се вдига левел първо трябва да имаш пари.
Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

ahilix

  • Гост
Ахам мисля че получих прозрение.Основната причина в търканията е,че екипа иска да направи пълноценна игра,в която за да си на плюс трябва да си отделяш ходове за занаяти и професия,в която битките не са достатъчни и не трябва да бъдат.Болшинството хора искат само с битки да си изкарат играта.ЗАБРАВИХТЕ  ли,че целта на битките е да се вдига левел, а не да си на печалба?За да се вдига левел първо трябва да имаш пари.
Коя категория майстор си и какво произвеждаш? В момента на пазара колко предмети имаш пуснати да ги погледна?

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Ем аз съм майстор на брони и произвеждам предмети да си облека гилдията и от време на време пускам нещо синъо-жълто та на 3-4 дни изкарвам 20к отгоре.Като цяло парите ми идват от таверната защото като работя коефицинта ми е x5.В момента нямам пуснати предмети защото всичко което пусна е 50% по ефтино от другите неща на пазара и се взима веднага.3та категория съм
Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

ahilix

  • Гост
Ем аз съм майстор на брони и произвеждам предмети да си облека гилдията и от време на време пускам нещо синъо-жълто та на 3-4 дни изкарвам 20к отгоре.Като цяло парите ми идват от таверната защото като работя коефицинта ми е x5.В момента нямам пуснати предмети защото всичко което пусна е 50% по ефтино от другите неща на пазара и се взима веднага.3та категория съм
Ахам мисля че получих прозрение.Основната причина в търканията е,че екипа иска да направи пълноценна игра,в която за да си на плюс трябва да си отделяш ходове за занаяти и професия,в която битките не са достатъчни и не трябва да бъдат.Болшинството хора искат само с битки да си изкарат играта.ЗАБРАВИХТЕ  ли,че целта на битките е да се вдига левел, а не да си на печалба?За да се вдига левел първо трябва да имаш пари.
Последно от занаяти ли си изкарваш парите или от таверната? За да стигнеш ниво на майсторене ресурс трябва ли ти? Като си на минус от битките , откъде ресурс за да покриеш категориите да стигнеш лилави? Или занаятчийството си е печелившо от момента на стартирането ти от 0 точки та чак до края?

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Последно от занаяти ли си изкарваш парите или от таверната?

Ами и от двете.

За да стигнеш ниво на майсторене ресурс трябва ли ти?

Ами от битките си взимам кожите и съм си направил муле минъор за да ми копае рудата,да не моля от гилда за основни неща



Като си на минус от битките , откъде ресурс за да покриеш категориите да стигнеш лилави?

Ами правиш предмети с ресурсите които имаш

Или занаятчийството си е печелившо от момента на стартирането ти от 0 точки та чак до края?

Занаятчийството е печелившо,а това че някои излизат извън пределите на възможностите му е съвсем различен въпрос

Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
В момента масовото виждане е, че занаятчиите са поддръжка- символична, 50/50 или тежка (особено категории 3 и 4, където трябва и наемници да се гиздят). И с оглед на това в скобите, предполагам нуждата от занаятчийство е очевидна, оттам и присъствието на модула в играта е оправдано. Но причината, заради която има занаятчии, са битките. Когато няма кой да може да си позволи продукцията им, тя си стои по рафтовете. Те пък нямат пари да си купят суровини от аукциона (в смисъл и за копачите няма хляб, което създава условия за създаване на мулета, но това е решение на ситуация, а не активно използване на модул на играта).

С други думи- ако не се печели на ниво от битките, страдат по един или друг начин всички модули, което не е хубаво. Да не забравяме, че екипът винаги е успявал да създаде сложно преплетени и плътно споени модули в своите продукти, което си е голям плюс отвсякъде. Единственият минус е, че пострада ли една част на системата, неизбежно се повлияват и останалите.

П.П: На занаятчиите изобщо не им е лесно и по принцип- първо трудно се прави достатъчно хубав предмет, второ е почти невъзможно да се намери купувач- едно, че от чужда гледна точка изглежда супер лесно и евтино да произведеш нещо легендарно, второ, че дори и да се оцени реално и да се договорите за цената, не се знае колко човека ще имат въпросните 300-600К злато събрани- въпросните неща се отнасят главно до категория 4, дори и да са поне донякъде верни и за категория 3.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
С оглед въпроса за Орлово око, както и на няколко пъти повдигания преди за Вътрешен дух, моля да се разгледа самата механика и да се сложи един списък полезни факти относно нея (примерно един наемник/герой може само еднократно да бъде благословен/прокълнат със следните благословии/проклятия: ... ; Ловкостта сваля шанса за критичен удар, но динамичните умения- Засада и Отвръщане не се влияят; Умението Рев се прилага еднократно, дори и в групата няколко от героите/наемниците/чудовищата да го притежават; и въоще всякакви такива неща, които трябва да се знаят).
Относно Орлово око:

Най-високият възможен обсег, който може да бъде достигнат в играта, е от лъка: 5. Този обсег не може да бъде увеличен, независимо какъв клас е лъкът.
Максималният възможен обсег, който един Призрачен ловец може да достигне, с максирано умение на Орлово око и ако е "бъфнат" с Божествена благословия, е 9.
Тъй като в момента няма кой да благослови даден герой с Божествена благословия, максималният възможен обсег, който Ловецът може да има, е 8.
Ще коригираме умението Орлово око да не се влияе от Божествената благословия и да си остава 8.
Другото, което ще коригираме, е Фронталната атака на боеца.
В момента боецът изпълнява сложен гимнастически пирует, тип Матрицата. Той се засилва, удря ловеца с Фронтална атака и след това се телепортира обратно на мястото си, чакайки Ловецът да го стреля.
Фронталната атака вече ще се изпълнява, когато боецът е достигнал до своя противник.
Моля, ако има доказателства за битки, надвишаващи обсега, който съм посочил, да се публикуват.

Участниците в битката не се благославят многократно с едно и също умение.
Мистиците избират различен съюзник/опонент всеки рунд, когото да благословят.
Тествано е и е симулирано.
Майсторствата определят само количеството хора, които могат да бъдат благословени/прокълнати, в един рунд.

"Ловкостта сваля шанса за критичен удар, но динамичните умения- Засада и Отвръщане не се влияят;" - моля да ми разясните какво точно имате предвид.
"Умението Рев се прилага еднократно, дори и в групата няколко от героите/наемниците/чудовищата да го притежават; и въоще всякакви такива неща, които трябва да се знаят)." - моля да ми копирате доклад, в който това става.

Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Те пък нямат пари да си купят суровини от аукциона (в смисъл и за копачите няма хляб, което създава условия за създаване на мулета, но това е решение на ситуация, а не активно използване на модул на играта).



Причината поради която аз (и много други) имам муле е че излезнах извън възможностите на моето занаятчийство.Моето занаятчийство предлага брони за мистици като цяло и тук таме за стрелци.На мен са ми създадени условия да мога бъда отличен майстор на кожени брони,но слаб на плетени и ковани.Ако има модул който позволява безпрепятствено правене на всички типове брони,тогава щеше да има само 1 професия майстор на брони защото съществуването на две щеше да е безсмислено от практическа гледна точка.

П.П: На занаятчиите изобщо не им е лесно и по принцип- първо трудно се прави достатъчно хубав предмет, второ е почти невъзможно да се намери купувач- едно, че от чужда гледна точка изглежда супер лесно и евтино да произведеш нещо легендарно, второ, че дори и да се оцени реално и да се договорите за цената, не се знае колко човека ще имат въпросните 300-600К злато

Мога да добавя още че не се знае какъв показател ще изкараш,което си е удар под пояса  :'(.Решението е да не се правят случайни предмети-каквото излезе за когото го купи.Получаваш сериозна оферта от някой и чак тогава почваш да правиш.Защо секциите и обзавежданията се правят по поръчка?Защото е финансово обосновано.Ако се замислиш всичко в реалността се прави с някаква заявка,конкретна бройка и срок,защото хората са установили че така е финансово обосновано а не да отидеш да пикаеш в тоалетната на изгасена лампа и да разчиташ на усета си с извинение
Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

ahilix

  • Гост
Ами и от двете.

Ами от битките си взимам кожите и съм си направил муле минъор за да ми копае рудата,да не моля от гилда за основни неща



Ами правиш предмети с ресурсите които имаш

Занаятчийството е печелившо,а това че някои излизат извън пределите на възможностите му е съвсем различен въпрос


Ами не мисля , че имам какво да коментирам..С едното ти муле си покрил изискванията за лилави предмети в 3 та категория?! В същото време се биеш за да си получиш кожите?! И ги обработваш и майсториш със същия тоя акаунт?! И с него също крафтваш?! И предполагам рецептите са ти паднали от битките или от копаенето на руда?! А останалите майстори и аз падаме от Марс...И не знаем как се развива акаунт и колко струва за да стигнеш до 400 точки...Просто не ми се влиза в безсмислени дебати..Няма майстор тук ,който да прочете това дето си написал и да не се усмихне лекичко..

ahilix

  • Гост
Причината поради която аз (и много други) имам муле е че излезнах извън възможностите на моето занаятчийство.Моето занаятчийство предлага брони за мистици като цяло и тук таме за стрелци.На мен са ми създадени условия да мога бъда отличен майстор на кожени брони,но слаб на плетени и ковани.Ако има модул който позволява безпрепятствено правене на всички типове брони,тогава щеше да има само 1 професия майстор на брони защото съществуването на две щеше да е безсмислено от практическа гледна точка.

Мога да добавя още че не се знае какъв показател ще изкараш,което си е удар под пояса  :'(.Решението е да не се правят случайни предмети-каквото излезе за когото го купи.Получаваш сериозна оферта от някой и чак тогава почваш да правиш.Защо секциите и обзавежданията се правят по поръчка?Защото е финансово обосновано.Ако се замислиш всичко в реалността се прави с някаква заявка,конкретна бройка и срок,защото хората са установили че така е финансово обосновано а не да отидеш да пикаеш в тоалетната на изгасена лампа и да разчиташ на усета си с извинение
Нямам думи...Магазините по твоята желязна логика трябва да са празни , а Билла , Кауфланд и другите големи хипермаркети просто да затворят врати и да отворят гишета за поръчки..Минава днес Танас и си поръчва наденица..Прави се заявка да се произведе и след 10 дни му я доставят / наденицата/..И аз последно като излизах магазините за обзавеждане не бяха станали гишета за поръчки..Може би пък отдавна не съм излизал...Знам ли вече и аз.. :)

Kilgor

  • Гост
Oстава си един въпрос, на който така и не е отговорено, въпреки статистиките. А именно, защо когато преди време се биех с герой  29 ниво, срещу противници 27-29(напълно обикновени в безопасни провинций), вземах средно по 2000-3000 злато на битка, а в момента същият герой 39 ниво като победи редки противници 37-39 получава 1000-1500 злато. Защо другият ми герой 46то ниво доскоро взимаше средно по 6000-7000 злато от обикновените мобове в "Източният култ на мрака" , а в момента бидейки все още 46то ниво, получава между 800-1500 злато на битка (с пръстени +101% пуснато злато), и то срещу редки мобове.
Въпроси:
1.Не трябва ли в 4та категория общият стандарт да е по-висок, доколкото и всичко останало е по-скъпо (храна, ремонт на екипировка и т.н.).
2.Защо обикновенните противници даваха по 6000-7000 злато( с бижута +150% ), а редките такива дават по 1000-2000 злато ( с бижута +101%) ?

ahilix

  • Гост
В момента масовото виждане е, че занаятчиите са поддръжка- символична, 50/50 или тежка (особено категории 3 и 4, където трябва и наемници да се гиздят). И с оглед на това в скобите, предполагам нуждата от занаятчийство е очевидна, оттам и присъствието на модула в играта е оправдано. Но причината, заради която има занаятчии, са битките. Когато няма кой да може да си позволи продукцията им, тя си стои по рафтовете. Те пък нямат пари да си купят суровини от аукциона (в смисъл и за копачите няма хляб, което създава условия за създаване на мулета, но това е решение на ситуация, а не активно използване на модул на играта).

С други думи- ако не се печели на ниво от битките, страдат по един или друг начин всички модули, което не е хубаво. Да не забравяме, че екипът винаги е успявал да създаде сложно преплетени и плътно споени модули в своите продукти, което си е голям плюс отвсякъде. Единственият минус е, че пострада ли една част на системата, неизбежно се повлияват и останалите.

П.П: На занаятчиите изобщо не им е лесно и по принцип- първо трудно се прави достатъчно хубав предмет, второ е почти невъзможно да се намери купувач- едно, че от чужда гледна точка изглежда супер лесно и евтино да произведеш нещо легендарно, второ, че дори и да се оцени реално и да се договорите за цената, не се знае колко човека ще имат въпросните 300-600К злато събрани- въпросните неща се отнасят главно до категория 4, дори и да са поне донякъде верни и за категория 3.
10+ за коментара , както обикновено..