Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 125452 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Примерно да се увеличат местата в голямата гилдия с 30-50% от тези в малката.
Един пример малка гилдия се слива с голяма и на голямата гилдия и се увеличават местата с 30-50%.После играчите от голямата гилдия правят още една формална гилдиика дават там малко злато и диаманти и вдигат колкото да има места.После двете гилдии пак се сливат и така само може една голяма гилдия да направи 100 човека без да дава сумати диаманти за това.Така че такова предложение не мисля че трябва се приема.Да речем може да се върнат 20-30% от вложените ресурси в малката гилдия в хазната на вече общата гилдия,но само толкова.

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Ако се слеят 2 гилдии отива ли свободното злато и свободните диаманти от хазната в хазната на другата гилдия? Ако не, ще е добре да се направи

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Един пример малка гилдия се слива с голяма и на голямата гилдия и се увеличават местата с 30-50%.После играчите от голямата гилдия правят още една формална гилдиика дават там малко злато и диаманти и вдигат колкото да има места.После двете гилдии пак се сливат и така само може една голяма гилдия да направи 100 човека без да дава сумати диаманти за това.Така че такова предложение не мисля че трябва се приема.Да речем може да се върнат 20-30% от вложените ресурси в малката гилдия в хазната на вече общата гилдия,но само толкова.

Процентите ги казах образно. Но в общи линии идеята ми е че сливането си е леко набутване.

Ако се слеят 2 гилдии отива ли свободното злато и свободните диаманти от хазната в хазната на другата гилдия? Ако не, ще е добре да се направи

В новини има тема по случая и пише че се сумират златото и диамантите от двете гилдии.

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
според мен ще е най-добре след като се провери кое ниво на дадена сграда е по-високо и остане за новата гилдия, да се връща 50% (примерно) от инвестираните злато и/или диаманти (според това какво е вложено) в сградата която е по-ниско ниво. Като тези средства да влизат в хазната на новия гилд за да може да се използват за нейното развитие.

ПП: това да включва и администрацията на гилдията която изчезва

ПП1: Какво ще стане ако в новата гилдия няма място за всички? Някои ще останат без гилдия ли? И ако да как ще се определят кои точно?

Неактивен Bazil

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 61
  • Karma: +3/-8
    • Профил
    • Ел. поща
според мен ще е най-добре след като се провери кое ниво на дадена сграда е по-високо и остане за новата гилдия, да се връща 50% (примерно) от инвестираните злато и/или диаманти (според това какво е вложено) в сградата която е по-ниско ниво. Като тези средства да влизат в хазната на новия гилд за да може да се използват за нейното развитие.

ПП: това да включва и администрацията на гилдията която изчезва

ПП1: Какво ще стане ако в новата гилдия няма място за всички? Някои ще останат без гилдия ли? И ако да как ще се определят кои точно?
И аз напълно подкрепям идеята е много добра! :)

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
50% е добра идея но ако се случи не веднъж какво правим, няколко по 50 % върху 50те назад ?

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
50% е добра идея но ако се случи не веднъж какво правим, няколко по 50 % върху 50те назад ?

Ако става дума за моето предложение - когато се обединят двете гилдии се вземат еднократно 50% от инвестициите в по-ниските ниво и под формата на злато и/или диаманти внесени в хазната, след това едната гилдия изчезва и няма да може да се повтори процедурата, а и няма логика да развиеш нова гилдия само за да я обединиш с вече голямата защото получаваш само 50% от средствата които ще вложиш и е много по-добре направо да си ги внесеш в хазната.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил

Неактивен BONESS

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 9
  • Karma: +3/-4
    • Профил
    • Ел. поща
един въпрос относно днешните промени за рецептите най вече ще го задам малко странично примерно--аз мога да готвя мусака след 50 сготвени мусаки забравям да я готвя или ставам по добър готвач относно мусаката.според мен това е някак не стандартно със здравината на рецептите трябва да се въведе даже опция за броя на даден изработен предмет не да изчезва рецептата а да дава по голям шанс да изрзботиш по хубав предмет например 100 изработени предмета да даде 1% шанс за по добър предмет

Неактивен minchoba

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 162
  • Karma: +17/-43
    • Профил
един въпрос относно днешните промени за рецептите най вече ще го задам малко странично примерно--аз мога да готвя мусака след 50 сготвени мусаки забравям да я готвя или ставам по добър готвач относно мусаката.според мен това е някак не стандартно със здравината на рецептите трябва да се въведе даже опция за броя на даден изработен предмет не да изчезва рецептата а да дава по голям шанс да изрзботиш по хубав предмет например 100 изработени предмета да даде 1% шанс за по добър предмет

Мда, логично е човек да усъвършенства уменията си след множество изработки (колкото и некадърен да е). Нали уж играта се опитваше да наподобява принципите и логиката на реалния живот?

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Мда, логично е човек да усъвършенства уменията си след множество изработки (колкото и некадърен да е). Нали уж играта се опитваше да наподобява принципите и логиката на реалния живот?

Ами аз имам подобно предложение, но без никакви отзиви.

http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=16756.0

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
Рядък
%
135.30
Легендарен
%
67.65
Епичен
%
33.82--- на 67% ли да правя епици ?
няма да има отзиви то е ясно от само себе си.
правиш си мусаката и това е , не е като мусаката тая работа  :D
« Последна редакция: Юли 07, 2010, 05:11:52 pm от LCFDIVINE »

Неактивен Brodnik

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 30
  • Karma: +11/-5
    • Профил
Рядък
%
135.30
Легендарен
%
67.65
Епичен
%
33.82--- на 67% ли да правя епици ?
няма да има отзиви то е ясно от само себе си.
правиш си мусаката и това е , не е като мусаката тая работа  :D

Тази сметка ми е ясна, но тя е валидна при наличие на жълт инструмент. Представяй си от време на време, че би могло да има и играчи, които не ползват такива инструменти. А и, в края на краищата, зависи какви точно бонуси ще се получават.

Както и да е, не съм искал да привличам специално внимание, нито пък съм се чувствал засегнат или онеправдан от липсата на коментари в отворената от мен тема. Тук просто исках да дам връзка към идея, която вече е била публикувана във форума.

ПП Да правиш хубава мусака не е толкоз проста работа.

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
и ако има играчи без жълт чук трябва ли играчите с такъв да качват по-голям % и без това аз съм за много по-малкък така че епика да стане супер екстра но не е така, както и да е, не може само играчите без чукче да се обучават, демек маистора на мусаката без картофи почва да я готви по-лесно би било да им се направи обикновен чук с 1 % нагоре вместо 1555 схеми или 1 смс за чук  ;)

Неактивен Khan_Asparuhh

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 46
  • Karma: +4/-59
    • Профил
Здравейте, имам едно питане относно опита (ако съм пропуснал тази тем съжелявам, че пак ви занимавам). И така, и немога да разбера логиката с опита ( статистика, по опит ) Бях 19н втори по опит (1935т - грубо), минах в 20н всеки който е с по-малко опит може да ме предизвика дотук добре, но защо могат да ме предизвикват герои от 25-29н ( в предизвикателство пише -4 +4 ), но и това да го приемем за нормално (защото съм с повече опит от тях) и отук вече следва големия въпрос: щом ще може герой 29н да ме предизвиква защо аз да мога да слагам атрибути само до 24н (кои е победителя  :( ) , тук вече губя логиката и смисала от от графа ОПИТ всеки път когато мина в следваща категория (3к , 4к , 5к 6к ) по-слаби герои но с по-високо ниво могат да ме мачкат и свалят опита и когато вече съм равностоен противник (25н и нагоре) моя опит е едва 1600т ( примерно ) . качвам опит до 29н и от 30н пак надоло.
 Самата игра много ми допада, но ако не се въведат промени за  опита аз лично за мен си задрасквам графа ОПИТ като без логична. Ако има логика и не съм я разбрал съжелявам моля обяснете ми я. Надявам се на отговор.