Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 125524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kOney

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +1/-10
    • Профил
Имам въпрос... Какъв е смисълът на тези категории, защото след като стана 10 ниво нали съм 2 категория, но си купис пръстен 18 ниво и ми иска да съм най-малко 15 ниво. Защо след като аз съм 2 кат. и пръстена е 2 кат. да не мога да го използвам ??
Тоест в това подриждане на категориите има уловки...  >:( >:( :(

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
преди не беше така.въведено е скоро
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен ToNgOis

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 86
  • Karma: +9/-21
    • Профил
След ребалансирането на тоягите, има баланс при оръжията. На тази промяна се надявам отдавна, няма как една проста пръчка да е с поражения и блок на меч за две ръце ;)

Мдам "май си прав" - не сигорен съм, че седиш! А сега на въпроса без ирония... меча за 2 ръце се носи само от войн, който има толкова броня, че ти смъква близо 100 поражение на оръжието, че ако не и повече. Но грубо казано и не смятано е така докато меча за 2 ръце, който носи войнът е с много поражение, но на фона на мизерната броня на мистик която смъква едва 20-30 поражение е доста а? Така питам аз меч с 200-400 поражение, на който му се смъква 30-40 поражение и тояга и тояга 120-280 поражение, на която и се смуква 100-120 поражение как стават на на баланса ти? Говоря хипотетично с цифри, който съм виждал в моята категория. Така и освен това война има х2 или х3 твоят живот - вярно уж трябва да го целиш по често, което не винаги е така, но като му правиш по някакви нишожни щети, а той те бута от 1-вия си критикъл!
Как ти се струва това или ти си войн и не те късае гледната точка на другите класове ?

* „Да разбираш всичко, значи да презираш всичко.“ (Tout comprende, c'est tout mepriser)

Shivers

  • Гост
Хайде и аз да ревна малко че ми писна от една много голяма простотия карам си аз приключенията  и ми идва задача за изработване : изработете 5 семпла пелерина за което ми трябват 25 леки кожи Простотия №1 Аз съм 3-та категория и напрактика немога да ископая лека кожа трябват ми примерно 30 точки действие за 1 лека кожа ( да бе да)  №2 другият вариант е да купя кожите ее ок ма те вървят по 2500 едната 25*2500 = 62 500 (за 5 семпли пелерини пелерини ?) Така да попитам каква е тая тъпотия кожар да не може да копае кожи ? и другият въпрос каква е тая тъпотия където съм 3-та категория а се изисква от мен да изработвам работи първа категория ? Отказъл съм се от доста голяма част от приключенията ми поради простата причина че получавам накрая едни легендарни ботуши а парите които съм хвърлил от 2-те(обикновенно ) мисии за изработване възлизат на 130к (вместо да се пъхтя и да хабя суматия си пари ще си купя същите ботуши за 30-40к на пазара ?) Но не това ме притеснява искам да си изкарвам приключенията а немога ква е тая глупост ?

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
Специално за кожите е хубаво да няма ограничение от нивото и да могат да се събират винаги, нали затова е занаята колкото по добър ставаш толкова повече кожи трябва да падат, хубаво е и да има минимум колкото са животните толкова да е минимума на кожите, 5 животни 5 кожи минимум, а не от 3 животни да пуска по 1 кожа, къде се е видяло това. Понеже някои жиовотни са по-големи от други трябва да пуска по 2 и по 3 от едно животно както е и направено за мамутите. Но това го няма при лъвовете. Въпреки че те не са никак малки пускат по една кожа средно, а вълците пускат по половин кожа понеже са дребнички. Идеално ще е 5 вълка 4-5 кожи, 3 лъва 5-6 кожи, 3 мамута 7-9 кожи .Това е и да няма ограничение от нивото

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Хайде и аз да ревна малко че ми писна от една много голяма простотия карам си аз приключенията  и ми идва задача за изработване : изработете 5 семпла пелерина за което ми трябват 25 леки кожи Простотия №1 Аз съм 3-та категория и напрактика немога да ископая лека кожа трябват ми примерно 30 точки действие за 1 лека кожа ( да бе да)  №2 другият вариант е да купя кожите ее ок ма те вървят по 2500 едната 25*2500 = 62 500 (за 5 семпли пелерини пелерини ?) Така да попитам каква е тая тъпотия кожар да не може да копае кожи ? и другият въпрос каква е тая тъпотия където съм 3-та категория а се изисква от мен да изработвам работи първа категория ? Отказъл съм се от доста голяма част от приключенията ми поради простата причина че получавам накрая едни легендарни ботуши а парите които съм хвърлил от 2-те(обикновенно ) мисии за изработване възлизат на 130к (вместо да се пъхтя и да хабя суматия си пари ще си купя същите ботуши за 30-40к на пазара ?) Но не това ме притеснява искам да си изкарвам приключенията а немога ква е тая глупост ?

Ето ти вариант номер 3 за кожите: Правиш си едно муленце кожар и максимум за ден и половина правиш тия 25-30 кожи и си изработваш пелерините. Още повече, че имаш 10тина или 12 (забравих колко бяха) точки на ден за героите в първа категория и при умна игра с това муле можеш да направиш 120-150 леки кожи, които струват по около 2к парчето и така системата ще работи в твоя полза.

Нещо повече, същото муле след това можеш да го направиш малко преди да стигнеш ниво 10 миньор и да ти копа въглища и медна руда за парички.

Специално вариантът с кожаря ще ти отнема не повече от 10 минути игра дневно.

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
Прав е колегата аз така направих с 10-тина героя!Вапреки че сега не ми остава време да ги въртя да копаят съм много доволен от тях!А те си стоят в играта,когато мога си копая и ми добавят към доходите!Във всеки коридор си има врати ;)

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
А какви са вратите когато имаш да събираш кожи за приключението от кат 4 а вече си 47-мо ниво, страх ме е да пробвам по колко кожи ще дава, щото като бях 40-41 се пробвах и ги докарах със зор до 40 ама имам още толкова да събирам ако искам да си мина приключението

Kilgor

  • Гост
А какви са вратите когато имаш да събираш кожи за приключението от кат 4 а вече си 47-мо ниво, страх ме е да пробвам по колко кожи ще дава, щото като бях 40-41 се пробвах и ги докарах със зор до 40 ама имам още толкова да събирам ако искам да си мина приключението

Oлелее, не питай. Аз с Килгор - 55то ниво събирах кожи в Пустинята на отчаянието. Над 450 хода за 70 кожи и се считам късметлия. Сега ми предстои с другия кожар, който е 57мо ниво..... Бих предпочел 10 епика да направя или 500 платина да събера.Ама съм инат и ще го мина, та ако ще и 1000 точки за действие да пропилея.

Shivers

  • Гост
Е така де ма аз не съм такъв инат ядосвам се и го заебавам прикючението а се пак ми се иска да си го щракам с него си изпробвам колко съм позаякнал  *UNDECIDED*

Неактивен kOney

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +1/-10
    • Профил
А някой ще отговори ли и на моя коментар (въпрос) ???

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Имам въпрос... Какъв е смисълът на тези категории, защото след като стана 10 ниво нали съм 2 категория, но си купис пръстен 18 ниво и ми иска да съм най-малко 15 ниво. Защо след като аз съм 2 кат. и пръстена е 2 кат. да не мога да го използвам ??
Тоест в това подриждане на категориите има уловки...  >:( >:( :(

Смисълът, човече, е да ти е по-трудно.

Не казвам, че отвреме-навреме и аз не я псувам тази промяна, защото ме принуждава да вземам наемници от по-високи нива от колкото ми се иска (за да мога да ги екипирам с оръжия с високо поражение) и по този начин си намалявам шанса за максимално ефективен дроп.

От друга страна, промяната в известна степен осмисля съществуването на рецептите от нива X4, съответно изработката на редки/легендарни/епични предмети по тези рецепти. Иначе по отношение на екипировката играта ставаше доста праволинейна: Влизам си аз в категория примерно 4, отивам и изкупувам рецепти 38/купувам си от пазара готови предмети по рецепти от 38ма и 39-та, ако се намери и си карам с тях до края на категорията като отвреме-навреме правя ъпгрейдче.

При новото положение, реално ще харчиш за екипировка два пъти на категория поне. От това имат далавера... примерно добрите майстори, както и разработчиците на играта, естествено, защото те кара да харчиш в общи линии два пъти повече пари за екипировка. В края на краищата ИГ е преди всичко бизнес за хората, които я правят и чак след това развлечение за тебе.

Отново, не, че не ме дразни яко това правило, но ако аз правех играта, сигурно и аз щях да го въведа :)

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
А какви са вратите когато имаш да събираш кожи за приключението от кат 4 а вече си 47-мо ниво, страх ме е да пробвам по колко кожи ще дава, щото като бях 40-41 се пробвах и ги докарах със зор до 40 ама имам още толкова да събирам ако искам да си мина приключението

Вратичка тука не мога да измисля. За част от приключенията имаше алтернативна мисия да правиш редки, но някъде си е запънато и си трябват точно ресурсите. Този проблем ще го имаш само и единствено с кожар, защото при него дропът зависи силно от нивото.

Просто ако знаеш, че по някое време ще ти хрумне да изпълняваш приключенията, по-добре си прегледай още в началото на дадена категория къде ти иска да добиваш кожи и изпълнявай съответните приключения до въпросната стъпка, дорде не си минал в горна.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
давайте задачи да бием по много или нещо такова
ето на кожарите им е трудно
сигурно и на миньорите не им е лесно да събират чуда
аз като ювелир кажете колко хода са ми необходими за да изкопая 50 скъпоценни камъка на шанс рядко в ничия земя
Boku wa nihongo ga daisuki.

Shivers

  • Гост
На миниорите не им е трудно ама за кожар си е жив ад ако нещо поне приключенията да се направят съответно приключение 3-та категория : да се изработват неща от 3-та категория за да можеш да си добиеш ресурсите ... а за предложението по отрано да поглеждаме какво изискват приключенията е невъзможно ... неможе да си 2-ра категория и да видиш приключенията 3-та :) а вече като си 3-та е твърде късно ... Другото предложение за 2-ри герой муле ... е незнам за вазе ма на мен не ми е интересно така ... обичам да си играя с 1 тва за мен си е нещо като мамене направих си 1 ювелир отначалото ма ми беше тъпо така и са събира прах там за черни дни (като странична информация по-принцип играта е била измислена да е забранено да си правиш повече герой точно защото много разваля баланса и тръпката от играта но явно са срещнали някакъв проблем и сега позволяват) - Това за забраненото да имаш повече от 1 акаунт го пише в правилника за който се съгласяваш когато се регистрираш не помня точно кое беше но мисля че беше подточка 21. (Какво да ви кажа първо правило в бизнеса 1. Чети нещата за който се съгласяваш и подписваш )  ;D