Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 125418 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
На миниорите не им е трудно ама за кожар си е жив ад

сори ама за едно и също ли говорим

я ми кажи кое е по-трудно

50 кожи които падат от битки по от 3 до 6-7( от битките печелиш и опит има и дроп,тоест не си хабиш точките)
или 50 топаза на шанс рядко в ничия земя( макс-мин количество 1-1) шанс рядко значи да го броим на всеки 4 опита 1 успешен и акто половината от тези опити ми ги вземе някой побойник в ничията я кажи колко хода ми трябват?

аз съм за това и събирането на ресурс да може да се замени с нещо
предпочитам 5 редки,2 легенди или 1 епик отколкото тези 50 камъка
Boku wa nihongo ga daisuki.

Shivers

  • Гост
Не схвана какъв е проблема проблема е че съм 3-та категория а за приключението се изискват кожи 1-ва категория ... Така 50 камъка на рядко ? Последният опит който правих беше 24 точки които получавам за деня +4 от допълниелните знаеш ли какъв беше резултата 28 точки действие 2 кожи а ти трябват 50 кожи примерно ( А и говорих за миниори за ювелири нищо не съм казал) но макарче не разбирам много от копаене на камъни но гледам че и постовете дават бонуси по голям шанс да ти се падне нещо за кожара това го няма и се пак за 50 кожи ти трябват по моите пресмятания 700 точки действие по показания по горе пример ... ее извинявай но не мисля че това е нормално.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #347 -: Юли 28, 2010, 12:52:41 am »
Не схвана какъв е проблема проблема е че съм 3-та категория а за приключението се изискват кожи 1-ва категория ... Така 50 камъка на рядко ? Последният опит който правих беше 24 точки които получавам за деня +4 от допълниелните знаеш ли какъв беше резултата 28 точки действие 2 кожи а ти трябват 50 кожи примерно ( А и говорих за миниори за ювелири нищо не съм казал) но макарче не разбирам много от копаене на камъни но гледам че и постовете дават бонуси по голям шанс да ти се падне нещо за кожара това го няма и се пак за 50 кожи ти трябват по моите пресмятания 700 точки действие по показания по горе пример ... ее извинявай но не мисля че това е нормално.

1. Виж, ако говориш за приключение от категория Y, в която изрично се изискват КОЖИ, дето се падат в провинции категория X (X<Y), то такова все още не съм срещал. Ако има такива, това е страшно недомислено.

2. Ако обаче случаят е, че ти вече си в категория Y, а сега ти е хрумнало да изпълняваш приключение от категория X (X<Y), което отново ти иска точно КОЖИТЕ, дето се падат в провинции категория X, проблемът е твой, защото си бил непредвидлив.

За такива случаи дадох идеята всеки път като влизате в горна категория да преглеждате стъпките от приключенията и да си мислите дали има неща, които ще са ви много трудни, ако не ги направите навреме.

3. Ако отново става дума за това, че в приключение от категория Y ти искат да изработиш ПРЕДМЕТ по рецепта категория X (X<Y), тогава не виждам абсолютно никакъв проблем и това, че ще се охарчиш с известно количество злато не би трябвало да е повод за мрънкания. Все пак който е стигнал далеч в играта, трябва да знае как се правят пари и 30тина леки кожи да не са му проблем.

4. По повод на преден коментар: Мултиакаунтингът в ИГ в момента е законен (в рамките на правилата), макар и на някои от вас да им се струва "неестествен". Особено, ако човекът купува диаманти и развива всичките си герои - това генерира смислен доход за създателите на играта, ето защо надали биха си вкарали автогола да го забранят.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 01:22:41 am от Aegir »

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #348 -: Юли 28, 2010, 01:02:30 am »
сори ама за едно и също ли говорим

я ми кажи кое е по-трудно

50 кожи които падат от битки по от 3 до 6-7( от битките печелиш и опит има и дроп,тоест не си хабиш точките)
или 50 топаза на шанс рядко в ничия земя( макс-мин количество 1-1) шанс рядко значи да го броим на всеки 4 опита 1 успешен и акто половината от тези опити ми ги вземе някой побойник в ничията я кажи колко хода ми трябват?

аз съм за това и събирането на ресурс да може да се замени с нещо
предпочитам 5 редки,2 легенди или 1 епик отколкото тези 50 камъка

Искрено ти съчувствам, човече. Нещата добиват малко по-човешки измерения, ако добавиш син или жълт занаятчийски инструмент. Освен другото, той вдига шанса да изкопаш проклетите камъни. Иначе и аз предпочитам алтернативни мисии, още повече, че мисиите с добиване на ресурси за миньори, дървари и ювелири ги дава за всички една и съща  бойна зона в провинцията.

Ако има гадняри мераклии, могат да отидат там и да причакват ентусиасти, дето се опитват да си минат стъпката от приключението и да ги бият. Ето защо си мисля, че или трябва да се падат тези мисии в произволна бойна зона на провинцията, или да се вкара някакъв механизъм на защита за човек, когато копае или сече, за да изпълни съответната мисията си от приключението, а не за ресурси по принцип.

В този смисъл въвеждането на опция за охрана на копач е добре дошла, обаче отново кара човек да се замисли за облагите от мултиакаунтинга.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 01:05:08 am от Aegir »

Shivers

  • Гост
Цитат
1. Виж, ако говориш за приключение от категория Y, в която изрично се изискват КОЖИ, дето се падат в провинции категория X (X<Y), то такова все още не съм срещал. Ако има такива, това е страшно недомислено.

За това става на въпрос Във категория 3 се изискват кожи категория 1 а кожи 1 категория могат да се одират само в една провинция и никъде другаде ... а по правилата на играта (за кожар) колкото по голям лв ставаш толкова по трудно ще намираш кожи по ниска категория а в момента съм 3-та категория (по горе описах за какъв зор става на въпрос за 50 кожи)

2. Аз вече обяснявам за 3-ти път пари мога да намеря да си купя кожите но тия пари вместо да ги давам за кожи за 1 стъпка на приключението ще си купя примерно 3 пъти по хубава дрешка от крайната награда на приключението ... което напълно обесмисля приключенията за един кожар. А те са 50% от играта ... разбираш ли ми сега проблема :). Мрънкям защото искам да се забавлявам като сички останали.  :'(

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
За това става на въпрос Във категория 3 се изискват кожи категория 1 а кожи 1 категория могат да се одират само в една провинция и никъде другаде ... а по правилата на играта (за кожар) колкото по голям лв ставаш толкова по трудно ще намираш кожи по ниска категория а в момента съм 3-та категория (по горе описах за какъв зор става на въпрос за 50 кожи)
не знам,но познавам доста кожари и нито един не е казал такова нещо
днес ще говоря с един и ще го питам за приключението 3та и нагоре какви иска,но вчера ми каза че му е лесно да си минава приключенията точно защото е кожар
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Кожар съм до сега с приключенията не съм имал никакъв проблем.По 100-120 кожи съм събирал и предпочитам тях пред изработката на предмет :) И впрочем до сега вече съм 4-та категория никъде не ми е искало кожи от по-ниска категория да събирам.Ама никъде нз освен ако е променено нещо или съм пропуснал това приключение.
Но имам и ювелир 3-та категория и да ви кажа доста мъка си беше докато събера там 20 камъка ми искаше.И то в опасна зона няколко дни си играх пребиха ме и няколко пъти мъка си е с ювелира за такива мисии.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 11:36:26 am от Ivolver »

Неактивен Eager

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 64
  • Karma: +16/-11
    • Профил
    • Федерация Междузвездни Войни България
1. Виж, ако говориш за приключение от категория Y, в която изрично се изискват КОЖИ, дето се падат в провинции категория X (X<Y), то такова все още не съм срещал. Ако има такива, това е страшно недомислено.

точно в такава ситуация съм в момента :) предпоследна стъпка от "носителя", к4



проблемът ми е, че не я минах в к4 (май вожда ми се опираше нещо), и ето вече съм почти 46 ниво. вярно, аз съм си виновен, че не предвидих, ама се втурнах да вдигам нива, за да се облека, и сега я пусне кожа, я не :)

Неактивен sharga

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 576
  • Karma: +48/-112
    • Профил
    • Ел. поща
същата работа, аз съм 47-мо ниво и бия вече трети ден там, могат да ти паднат между 0 и 3 кожи от 4 глигана. Лошото е че нулата е доста често явление, аз бях събрал половината и сега ми остват още 4 за които ще изхабя сигурно около 10 точки

Shivers

  • Гост
Ехее как го правих 4 кожи от 10 опита ? последният ми опит го показах по горе 28 опита 2 кожи... *xxx* а за другите отговори не става на въпрос мисия Съберете 50 леки кожи става на въпрос (изработете 5 сепла пелерина) 1 изисква 5 леки кожи 5=25 леки кожи като имаш и 2 мисии за изработване в приключението аз просто искам като съм 3-та категория да се изработват неща трета категория.  *UNDECIDED*

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Искаш да изработваш неща 3-та категория щото кожите в 3-та са евтини.Ма като влезнеш в 4-та категория и една кожа ти е 4-5к или в 5-та категория и е още по-скъпо ще искаш да изработваш неща 1-ва категория пак  :D
Така че мисля че добре си е измислено и така трябва си остане.Друго което е това е за всички не виждам що се оплакваш като сички са така сички изработват неща 1-ви левел независимо от професията им.

Shivers

  • Гост
Не като трябва да изработвам 4-5 категория ще мога да дера кожи 4-5(аз това искам до мога да си копая проклетите ресурси които са ми нужни.. мен не ме бърка че кожите в 3-та са по евтини аз няма да ги купувам аз съм кожар ) А за това че всички останали са така нее вярно един миниор отива ископава си по 5-10 от рудата на опит без проблеми за ювелира пак нее голям проблем да изкопава камъни първа категория за кожар е голям проблем да одере каквото и да е в първа категория ако е по висок лв ... аз немога да разбера аз ли говоря глупости немога да го обясня като хората ли ? Ако искате може да си направиме експеримент аз ще хвана един миниор или ювелир и ще ми поставите за задача да изкопая 20 еди кво си за 2 дена (първа категория ) по същият начин вие трябва да ископаете с моя кожар 20 кожи(първа категория) за 2 дена --- ако аз успея с миниора и ювелира а вие не успеете с кожаря ми носите 1 каса бира. ? Ако след тоя експеримент не разберете че кожаря е много прецакан и по назад от всички останали (що се отнася до мисии за изработване.) ще се гръмна.
« Последна редакция: Юли 28, 2010, 09:57:40 pm от Shivers »

Неактивен Ivolver

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1998
  • Karma: +621/-1558
  • Дари + не бъди егоист :D
    • Профил
Целта на различните занаяти е точно да са различни.Сички ли да са еднакви?Сички занаяти си имат и добри и лоши страни.Това е положението нема се промени

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #358 -: Юли 29, 2010, 01:09:48 am »
Не като трябва да изработвам 4-5 категория ще мога да дера кожи 4-5(аз това искам до мога да си копая проклетите ресурси които са ми нужни.. мен не ме бърка че кожите в 3-та са по евтини аз няма да ги купувам аз съм кожар ) А за това че всички останали са така нее вярно един миниор отива ископава си по 5-10 от рудата на опит без проблеми за ювелира пак нее голям проблем да изкопава камъни първа категория за кожар е голям проблем да одере каквото и да е в първа категория ако е по висок лв ... аз немога да разбера аз ли говоря глупости немога да го обясня като хората ли ? Ако искате може да си направиме експеримент аз ще хвана един миниор или ювелир и ще ми поставите за задача да изкопая 20 еди кво си за 2 дена (първа категория ) по същият начин вие трябва да ископаете с моя кожар 20 кожи(първа категория) за 2 дена --- ако аз успея с миниора и ювелира а вие не успеете с кожаря ми носите 1 каса бира. ? Ако след тоя експеримент не разберете че кожаря е много прецакан и по назад от всички останали (що се отнася до мисии за изработване.) ще се гръмна.

Много добре те разбирам, ама не мога да ти съчувствам. Първо, кожарят е страхотна спомагателна професия, защото добиваш ресурса в битка. Ако трябва да влизаме в подробности, става дума за следното:

1) Миньор - изработката на крайния ресурс (кюлче) е четирипасова, ако не купуваш нищо. Имаш формула 2 товара руда + 1 въглища = 1 кюлче. Средно ти трябват 2 хода за добив на рудите (за тези на скъпоценните метали са повече дори) и 1 за добив на въглищата. Ресурсът получаваш на четвърти пас, когато в оптималния (от гледна точка пестене на ходове) случай от 10 руди и 5 въглища ще получиш 5 кюлчета.

2) Дървар - изработката на крайния ресурс (обработена дървесина) е трипасов процес. На ход 1 и 2 сечеш дървата, а на третия получаваш от 10 сурови товара дървесина 5 товара обработена дървесина.

3) Ювелир - изработката крайния ресурс (шлифован камък) е двупасов процес за всички изкопани камъни категория 1 + за случайно паднали при копане сапфир и рубин. За необработени камъни, падащи от битка, процесът се превръща в еднопасов.

4) Кожар - изработката на крайния ресурс (обработена кожа, обработени кости) винаги е еднопасов процес. Добиването на ресурса се извършва в битка и губиш точка ход само при преработка.

Нещо повече. Кожарят има екстрата, че когато добива кожи в мисия от приключение, може да си избира битките и от кои бойни зони да ги добива. Добиването става моментално в битката и дори да става дума за жълта/червена зона, рискът да го надънят там е нищожно нисък спрямо този на ювелир, миньор и дървар, които трябва да преседят някакво време там и тогава са sitting ducks, дето се казва.

Генерален извод: Кожарят пести точки най-много ходове при развитие на вторична професия (спрямо всички останали) и поради това вдига най-бързо нива при равни други условия. Започнах играта с ювелир, след това развих още миньор и кожар. В момента кожарят ми върви най-напред от всички, а миньорът - последен. Това е следствие почти само и единствено от разликата в броя ходове, които се изразходват за добив и преработка на ресурси.

Препоръка: Със спестените от преработка точки ход, @Shivers намираш някое място с хубав дроп или битки, в които падат повече кинти, надънваш вразите и с печалбата от 5-20 битки си купуваш проклетите леки кожи и преставаш да мрънкаш.

Забележка: НЕ Е ВЯРНО, че се падат за изработка винаги предмети от категория 1. В момента кожарят ми е в четвърта. Като мисии за изработка са ми се падали предмети категории 1 и 2. На оръжейника му се падна в трета да си изработва предмети трета. На ювелирът - във втора искаше предмети първа и втора, а в трета - втора и трета.

Струва ми се, че хората правилно са обяснили, че изборът на рецепта, която да изработиш, е произволна по отношение на категорията. Нивата на рецептите, обаче, според мен са X4, X6 и не искат скъпоценен камък. Поне на мен никога не ми се е падало изработка на рецепта с камъка на категорията или дори с обикновените скъпоценни камъни (опал, ахат, топаз, смарагд, лунен камък).
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 06:15:59 am от Aegir »

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #359 -: Юли 29, 2010, 01:20:39 am »
точно в такава ситуация съм в момента :) предпоследна стъпка от "носителя", к4



проблемът ми е, че не я минах в к4 (май вожда ми се опираше нещо), и ето вече съм почти 46 ниво. вярно, аз съм си виновен, че не предвидих, ама се втурнах да вдигам нива, за да се облека, и сега я пусне кожа, я не :)

Привет, Eager-e, голям занаятчия си, много ти се кефя на изработките, ама тука подвеждаш. Ти си в ситуация 2. от описаните в примера и не заслужаваш съчувствието ми :)

2. Ако обаче случаят е, че ти вече си в категория Y, а сега ти е хрумнало да изпълняваш приключение от категория X (X<Y), което отново ти иска точно КОЖИТЕ, дето се падат в провинции категория X, проблемът е твой, защото си бил непредвидлив.

За мен кален номер би бил следният: Тези много тежки кожи (кат.4) да ти ги поиска в приключение, което е кат.5. Или примерно в приключение от категория 3 да те прати да събираш леки кожи в Равнината на Надеждата. Това би била ситуация 1., която ще е нечовешка мъка.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 06:10:38 am от Aegir »