Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 125404 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #360 -: Юли 29, 2010, 01:28:10 am »
За това става на въпрос Във категория 3 се изискват кожи категория 1 а кожи 1 категория могат да се одират само в една провинция и никъде другаде ... а по правилата на играта (за кожар) колкото по голям лв ставаш толкова по трудно ще намираш кожи по ниска категория а в момента съм 3-та категория (по горе описах за какъв зор става на въпрос за 50 кожи)

2. Аз вече обяснявам за 3-ти път пари мога да намеря да си купя кожите но тия пари вместо да ги давам за кожи за 1 стъпка на приключението ще си купя примерно 3 пъти по хубава дрешка от крайната награда на приключението ... което напълно обесмисля приключенията за един кожар. А те са 50% от играта ... разбираш ли ми сега проблема :). Мрънкям защото искам да се забавлявам като сички останали.  :'(

Ето го, @Shivers, и ти подвеждаш тука. Не ти трябват изрично кожите, трябват ти ПРЕДМЕТИ, които искат тия кожи. Ти си в ситуация 3.

3. Ако отново става дума за това, че в приключение от категория Y ти искат да изработиш ПРЕДМЕТ по рецепта категория X (X<Y), тогава не виждам абсолютно никакъв проблем и това, че ще се охарчиш с известно количество злато не би трябвало да е повод за мрънкания. Все пак който е стигнал далеч в играта, трябва да знае как се правят пари и 30тина леки кожи да не са му проблем.

С оглед на разсъждението за пестенето на точки ход, когато си с второстепенна кожар, погледни предложението ми да използваш част от точките, за да направиш злато от битки и да си купиш с тях кожите.

Нещо повече. Според мен по някое време в играта тихомълком беше направена 1 промяна в категория едно и тя е, че в момента от 1 лека одрана кожа се изработва 1 лека кожа. Преди пропорцията беше 2 леки одрани > 1 лека кожа, каквато е за всички останали кожи в горните категории. Тази промяна също облагодетелства кожарите.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 06:09:55 am от Aegir »

Kilgor

  • Гост
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #361 -: Юли 29, 2010, 09:25:24 am »
Нещо повече. Според мен по някое време в играта тихомълком беше направена 1 промяна в категория едно и тя е, че в момента от 1 лека одрана кожа се изработва 1 лека кожа. Преди пропорцията беше 2 леки одрани > 1 лека кожа, каквато е за всички останали кожи в горните категории. Тази промяна също облагодетелства кожарите.

В първа категория винаги от 1 кожа се е правила 1 обработена. Логично е , след като до 5то нива не можеш да си избереш професия и така губиш половината категория.

Неактивен Eager

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 64
  • Karma: +16/-11
    • Профил
    • Федерация Междузвездни Войни България
ама тука подвеждаш. Ти си в ситуация 2. от описаните в примера и не заслужаваш съчувствието ми :)

2. Ако обаче случаят е, че ти вече си в категория Y, а сега ти е хрумнало да изпълняваш приключение от категория X (X<Y), което отново ти иска точно КОЖИТЕ, дето се падат в провинции категория X, проблемът е твой, защото си бил непредвидлив.

За мен кален номер би бил следният: Тези много тежки кожи (кат.4) да ти ги поиска в приключение, което е кат.5. Или примерно в приключение от категория 3 да те прати да събираш леки кожи в Равнината на Надеждата. Това би била ситуация 1., която ще е нечовешка мъка.

не бе, точно така е :) аз исках да се оплача просто, трябваше да си ги събера като бях 40-то ниво :)
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 12:00:04 pm от Eager »

Kilgor

  • Гост
не бе, точно така е :) аз искаш да се оплача просто, трябваше да си ги събера като бях 40-то ниво :)

Днес с 57мо ниво герой събирах кожи от лъвове и вълци 43-46. 31хода = 3 кожи. Но вината си е моя, ще го избутам някак. Ако се събират своевременно кожите си е доста добре положението. Въпреки че най-обичам да събирам камъни за точене в провинция дето има вдигнати рудници - 5-10 хода и готово.

Неактивен Aegir

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 127
  • Karma: +27/-75
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #364 -: Юли 30, 2010, 03:51:18 am »
В първа категория винаги от 1 кожа се е правила 1 обработена. Логично е , след като до 5то нива не можеш да си избереш професия и така губиш половината категория.

Сигурно си прав, аз в първа купувах кожи, защото бях нетърпелив да стигна във второ, а и не се сетих, че логиката на игра с кожар в категория първа е противоположна на логиката на игра при останалите добивни професии.

При него (дали ще е пълноценен герой или муле) заради факта, че кожите се добиват само в Равнината на Надеждата и после става много зор, след се вдигнеш в кат2, далаверата е да да спестиш две точки за умения и още от ниво 5 до края на кат1 да се биеш непрекъснато с двама наемници. Така ще вдигаш опит около три пъти по-бавно, но ще можеш да събереш поне двойно количество кожи спрямо това, което се прави със стандартна игра (навсякъде сам за опит, а наемници единствено за битката с боса).

Неактивен gario72

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 3
  • Karma: +0/-3
    • Профил
    • Ел. поща
Моля, тук, в тази тема, да пишат всички, които желаят да критикуват играта и да посочват къде грешим и какво трябва да оправим.

Пишете за каквото се сетите, но моля, спазвайте добрия тон.
Нека да запазим както градивното, така и взаимното си уважение.


Кога ще се актуализират наградите получени при изпълнението на задачи в таверната.След като махнахте диамантите,са меко казано смешни.Не може да ми предлагате 3 точки за действие за изпълнението на задача за която са ми нужни 20 такива.Или дами предлагате злато за изработката на предмет,ресурсите за който струват стократно повече от предлаганата награда.Не знам при тия награди дали има и един глупак който би изпълнил задача!!!

Неактивен alexander4

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +4/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Това с ограничението за ползване на предмети и екипировка преди достигане на определено ниво почва да ми става все по-неразбираемо. Вече съм 42 ниво и ще си карам с екипировката от преди 40 то. Няма смисъл да я сменям защото е от епици по-добри от нещата който бих могъл да сложа сега. Не разбирам тогава "малките" пет на всяка десетица само за разхождане и трупане на пари ли служат. Същото е и с наемниците. Никой не би взел наемник от примерно 43 ниво просто защото няма с какво хубаво да го облече

Неактивен Dabadas

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1072
  • Karma: +111/-486
    • Профил
Това с ограничението за ползване на предмети и екипировка преди достигане на определено ниво почва да ми става все по-неразбираемо. Вече съм 42 ниво и ще си карам с екипировката от преди 40 то. Няма смисъл да я сменям защото е от епици по-добри от нещата който бих могъл да сложа сега. Не разбирам тогава "малките" пет на всяка десетица само за разхождане и трупане на пари ли служат. Същото е и с наемниците. Никой не би взел наемник от примерно 43 ниво просто защото няма с какво хубаво да го облече

Да така. Затова от 40 до 45 си караш с екипировката 38-39 ниво. Аз лично препоръчвам да си вземеш наемници 5-та категория с ниво 45-46, за да може като почнеш да се биеш в многостепенните да неса ти прекалено ниско ниво намениците, а пък в по обикновенни битки(примерно с 45 ниво) да нети пада коефицента заради разликата в нивата.Надява се да съм бил полезен!

Неактивен alexander4

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +4/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Да така. Затова от 40 до 45 си караш с екипировката 38-39 ниво. Аз лично препоръчвам да си вземеш наемници 5-та категория с ниво 45-46, за да може като почнеш да се биеш в многостепенните да неса ти прекалено ниско ниво намениците, а пък в по обикновенни битки(примерно с 45 ниво) да нети пада коефицента заради разликата в нивата.Надява се да съм бил полезен!

Да де това е повече от ясно. Ама не ми го побира ума защо е направено така безмислено

Неактивен salca

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 149
  • Karma: +33/-60
  • Never Back Down
    • Профил
    • Ел. поща
За да се развиваш по бавно и да харчиш повече диаманти!

Неактивен burzata_strela

  • Loki
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1124
  • Karma: +93/-677
  • Yousei no Shippo
    • Профил
да,поне не е на съответното ниво да носиш само това ниво екипировка
Boku wa nihongo ga daisuki.

Неактивен sandeto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 18
  • Karma: +4/-6
    • Профил
    • Ел. поща
 :( :( Искам да попитам  какъв е шанса да се падне легендарния лъв при Айвъна ??? вече 6ти път подред ме трепе гадината заради вашето безумие да го лепните там като бонус.....Ако искате тия дни добавете там и още един лилав следовник ей така за тръпка   *xxx* *xxx* Не виждате ли че герои с епици от епични и уникални наемници не могат да го минат с тоя жълт лъв там ?? Не знам как сте го тествали и как сте преценили да сложите такав моб там, но мисля, че приключенията трябва да бъдат проектирани така, че при добре подбрани наемници и хубава екипировка да могат да бъдат преодоляни в същата категория   ::) Не може да пускате приключение 5та категория, което да може да се мине само когато станиш 6та и се оборудваш само с епици от епични..................................

Неактивен night_shadow

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 300
  • Karma: +37/-56
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #372 -: Октомври 27, 2010, 09:29:35 pm »
:( :( Искам да попитам  какъв е шанса да се падне легендарния лъв при Айвъна ??? вече 6ти път подред ме трепе гадината заради вашето безумие да го лепните там като бонус.....Ако искате тия дни добавете там и още един лилав следовник ей така за тръпка   *xxx* *xxx* Не виждате ли че герои с епици от епични и уникални наемници не могат да го минат с тоя жълт лъв там ?? Не знам как сте го тествали и как сте преценили да сложите такав моб там, но мисля, че приключенията трябва да бъдат проектирани така, че при добре подбрани наемници и хубава екипировка да могат да бъдат преодоляни в същата категория   ::) Не може да пускате приключение 5та категория, което да може да се мине само когато станиш 6та и се оборудваш само с епици от епични..................................

мисля че тоя лъв го пуска само когато минеш вече приключението и се върнеш пак там да биеш с цел да се намали "ферменето" на самата многостепна (преди време там си беше златна мина за зелени предмети), но е възможно и да греша :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2010, 10:11:41 pm от night_shadow »

Неактивен eniac

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 202
  • Karma: +38/-77
    • Профил
Re:Критики и коментари относно баланса и про&
« Отговор #373 -: Октомври 27, 2010, 09:32:34 pm »
мисля че тоя лъв го пуска само когато вече приключението и се върнеш пак там да биеш с цел да се намали "ферменето" на самата многостепна (преди време там си беше златна мина за зелени предмети), но е възможно и да греша :)

Грешиш.

Неактивен sandeto

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 18
  • Karma: +4/-6
    • Профил
    • Ел. поща
аз не съм го минал още и всеки път ми  се пада тъпото лъвче.............  >:( >:(