Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 136385 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nuclearblast

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 16
  • Karma: +1/-4
    • Профил
в този доклад мисля че много добре се вижда значението на разликата в екипировката. нарочно съм сменил имената на играчите с цифри 1 и 2. като се има предвид че в случая и двамата сме 30 ниво. ами ако бях с 4 нива над него?
все пак поствам този доклад без да съм искал разрешение от другия играч.
« Последна редакция: Октомври 28, 2010, 09:48:20 pm от nuclearblast »

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
виж сега какво, в момента съм в герой 25то ниво и не ми дава да предизвиквам нито един с по-ниско така че стига глупости.

Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
А аз съм 48 и без проблем мога да предизвикам 43 ;)

   

Неактивен LCFDIVINE

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 671
  • Karma: +148/-443
    • Профил
еми съдба  :D

Shivers

  • Гост
Не е съдба а е смешно просто ... айде не смешно ... - Трагикомично  *hmm*

pithtath

  • Гост
По-ниски нива могат да се предизвикват само ако имат повече слава от Вас. Това е положението. Затова винаги при преминаване в по-горна категория се страда - губи се много слава. Последната после се наваксва...освен при мистиците понастоящем.

Kilgor

  • Гост
Какъв е точно проблема ? Че като преминете в по-горна категория сте обречени да губите предизвикателствата, докато не станете *5 ниво ли ? Беше казано ясно че така е замислено да бъде. Славата натрупана в една категория, да бъде губена в следващата. В следващата категория, ще трябва наново да се почели слава, който може де. Иначе се получава така, че във втора категория може и 3000 слава да се натрупа и после като преминеш 20то ниво , да си първи така ли ? Не е нормално. Във всяка категория славата си се печели независимо от другите категорий. Така или иначе не е нормално играч 20то ниво да побеждава играч 29то ниво. Независимо от облеклото.

Shivers

  • Гост
Е хубаво де погледни го не отстрана на предизвикателствата а на плячка ... копаеш си 34 лв си и някой 35 те удря и ти просто нямаш шанс защото дори и с разлика 1 ниво ... на него дрехите са му двойно по добри пък представи си беше 39 ниво.

Неактивен nuclearblast

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 16
  • Karma: +1/-4
    • Профил
Какъв е точно проблема ? Че като преминете в по-горна категория сте обречени да губите предизвикателствата, докато не станете *5 ниво ли ? Беше казано ясно че така е замислено да бъде. Славата натрупана в една категория, да бъде губена в следващата. В следващата категория, ще трябва наново да се почели слава, който може де. Иначе се получава така, че във втора категория може и 3000 слава да се натрупа и после като преминеш 20то ниво , да си първи така ли ? Не е нормално. Във всяка категория славата си се печели независимо от другите категорий. Така или иначе не е нормално играч 20то ниво да побеждава играч 29то ниво. Независимо от облеклото.

По добре тогава като вдигне играч категория точките за слава да се рисетват на 1200 както е по дефолт. пък оттам на сетне колкото слава си изкара толкова .а не да се лишава от възможността да ползва добри джаджи до *5 ниво.
« Последна редакция: Октомври 29, 2010, 01:05:46 pm от nuclearblast »

Kilgor

  • Гост
По добре тогава като вдигне играч категория точките за слава да се ресват на 1200 както е по дефолт. пък оттам на сетне кокото слава си изкара толкова .а не да се лишава от възможността да ползва добри джаджи до *5 ниво.

Нека да се рисетва и това е решение. Пиши го в препоръки ако искаш.

Въпросът с разделянето на подкатегорий и невъзможността за носене на "джаджи" *8 *9 ниво преди достигането на *5 ниво, за мен е много спорен. Клоня към мнението че е нелогично такова разделение. Но по причини нямащи нищо общо с предизвикателствата. Предизвикателства е логично да се губят от играчи с 4-5-6 нива по-високи, независимо от екипировката.

Неактивен alexander4

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 81
  • Karma: +4/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Не намирам за нормално някой да седи в центъра на дадена провинция и в секундата в която се появя там той вече да ме е нападнал. След това играча ми се мести в лагера на гилдията автоматично и при опита ми да изляза от провинцията минаваики пак през центъра той отново ме напада на мига в който брояча за пътуването покаже 0. Питам как така за десети от секундата той успява да си обнови екрана, да види че съм там, да ме маркира и да ме атакува. За едно - две съвпадения съм съгласен но това си е ежедневна практика. И не е ли правилно да се въведе някакъв гратисен период (например 30 минути) в който да не може да бъдеш нападан повторно от един и същи играч

Неактивен Mitbul

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 856
  • Karma: +196/-257
    • Профил
Или винаги да те изкарва в съседна провинция, независимо че гилдията има пост.

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
Не намирам за нормално някой да седи в центъра на дадена провинция и в секундата в която се появя там той вече да ме е нападнал. След това играча ми се мести в лагера на гилдията автоматично и при опита ми да изляза от провинцията минаваики пак през центъра той отново ме напада на мига в който брояча за пътуването покаже 0. Питам как така за десети от секундата той успява да си обнови екрана, да види че съм там, да ме маркира и да ме атакува. За едно - две съвпадения съм съгласен но това си е ежедневна практика. И не е ли правилно да се въведе някакъв гратисен период (например 30 минути) в който да не може да бъдеш нападан повторно от един и същи играч

Абсолютно съм съгласен с това мнение. В доста червени провинции има кибици, които само киснат и дебнат за плячка. Адски нелогично е да няма ограничение за например едно плачкосване на един и същи герой в денонощие, както е при предизвикателствата. Направо може да ти съсипе удоволствието от играта в определени моменти и то не заради загубените пари (умните хора си ги държат в банка), а заради досадната нужда да пътуваш напред-назад като гламав, да лекуваш наемници и да ремонтираш екипировка, само за да те прасне същият, който те е обрал първият път само десет минути по-късно. Кофти.

Неактивен Kiko80

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 403
  • Karma: +63/-81
    • Профил
Абсолютно съм съгласен с това мнение. В доста червени провинции има кибици, които само киснат и дебнат за плячка. Адски нелогично е да няма ограничение за например едно плачкосване на един и същи герой в денонощие, както е при предизвикателствата. Направо може да ти съсипе удоволствието от играта в определени моменти и то не заради загубените пари (умните хора си ги държат в банка), а заради досадната нужда да пътуваш напред-назад като гламав, да лекуваш наемници и да ремонтираш екипировка, само за да те прасне същият, който те е обрал първият път само десет минути по-късно. Кофти.
[/quote

е какво според теб тогава ще ие опасното на тази провинция ако има ограничения в плячкосването :), някак нереално звучи това предложение, като е страх не ходи там бре, или пък си оборудваи героя както трябва
   

Неактивен Boby_

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 71
  • Karma: +16/-12
    • Профил
е какво според теб тогава ще ие опасното на тази провинция ако има ограничения в плячкосването :), някак нереално звучи това предложение, като е страх не ходи там бре, или пък си оборудваи героя както трябва

Да бе, я ти се оборудвай, за да се защитиш от някой с шест нива и една категория екипировка по-високо от теб и ми покажи как става.
Достатъчно опасно ще е, ако може да те атакува всеки, който те засече, веднъж на час или на денонощие да речем. И не става дума за страх, а за досада - възможността за плачкосване е добра идея, но създава условия за злоупотреба с това, което именно се случва. Едно е една провинция да е опасна, друго - да не можеш да припариш там, щото някой 49-то ниво решил, че му е забавно да те напада, щом се появиш. Решението за мен лично е лесно - качвам нивата и сритвам задници, което и ще стане. Но това не променя факта, че има сериозен проблем в това отношение.