Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 137836 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Между другото оня визуален бъг с падането на процентите при майсторенето, ще може ли да се оправи ?

Неактивен Chingiz

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 161
  • Karma: +22/-8
    • Профил
Не съм казал такова нещо.
Просто обясних правилата относно Орловото око.
А въпросният доклад наистина е бъг.
Ще го оправим.
за проблемите с Орлово око писах ....преди два месеца и половина
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=3350.0
но така и не получих отговор тогава ....както и никой не разтълкува докладите от арената ...когато тествахме битките там .... затова и пренаредих героя и го махнах от тази специалност

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Мдааа , знаех си че криеш нещо :P Наполовина са горе долу Митак и тогава като извадите златото от таверната се получава огромен дисбаланс при битките..Лошото в случая идва и от друго неща - разходите по производството на предмети отишли в магазините е в пъти повече от това ,което се получава..Дори и да се изкара хубав предмет , цената му е изключително висока по себестойност и трудно се продава , именно защото от битки златото де факто е на минус..И се въртим в един омагьосан кръг ,който по някакъв начин трябва да разчупите..Има не лоши идеи , така че премислете пак нещата..За доброто на всички е..Не сме седнали само да ревем..Просто от 2 седмици насам промените са само от едната страна и стана трудно да се играе..Да не кажа невъзможно..Щото рано или късно това злато дето беше добито преди и досега поддържа някакъв ,макар и минимален баланс , ще свърши.. :)
Цяла сутрин разговарям с началниците си и гледаме цифрите.
Икономиката на играта се движи в предвидените параметри, Ивчо.

Нали си учил икономика?
Все гледаш как да счупиш пазара, знам аз.
Половината промени ги направихме, щото ти счупи пазара, нека всички да знаят колко си зъл.

От макроикономическа гледна точка цифрите са на плюс, не на минус, Ивчо, мога да те уверя в това.
Именно затова направихме тия логове.
В последните 5 дни икономиката върви в положителни параметри.

Съгласи се, че когато се занимаваш с баланс на макро-икономическа рамка, няма как да решаваш единични проблеми, а гледаш сумарно нещата да са общо взето нормални.

А и наистина няколко човека вече писаха, че пари се изкарват от мобове и то - добре.

Ще гледаме още нещата, ще ги следим и ако се наложи - ще пипнем нещо.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts

ahilix

  • Гост
Цяла сутрин разговарям с началниците си и гледаме цифрите.
Икономиката на играта се движи в предвидените параметри, Ивчо.

Нали си учил икономика?
Все гледаш как да счупиш пазара, знам аз.
Половината промени ги направихме, щото ти счупи пазара, нека всички да знаят колко си зъл.

От макроикономическа гледна точка цифрите са на плюс, не на минус, Ивчо, мога да те уверя в това.
Именно затова направихме тия логове.
В последните 5 дни икономиката върви в положителни параметри.

Съгласи се, че когато се занимаваш с баланс на макро-икономическа рамка, няма как да решаваш единични проблеми, а гледаш сумарно нещата да са общо взето нормални.

А и наистина няколко човека вече писаха, че пари се изкарват от мобове и то - добре.

Ще гледаме още нещата, ще ги следим и ако се наложи - ще пипнем нещо.
Тук и ще се съглася и няма да съм съгласен..Да , гледате глобално на нещата и от тази позиция нещата са на плюс..Като се гледа един бюджет обаче , се правят анализи на приходната и разходната части и губещите дейности се свеждат до минимум..В един хубав момент се оказва че да си в таверната , е по доходен бизнес отколкото да се биеш/ при едното си на плюс , при другото на минус/..Дотук добре - ще се стои в таверната значи , щото всеки гледа изгодата..Оттук като следствия - защо ми е екипировка , защо са ми наемници ,като битките като перо в моя бюджет са нерентабилни..И тогава може би ще се наложи друго име да сложите на играта - TH / Taverna Hero/...Другото - дори да приемеш че това е печалба / което не е така , защото пък не сте остойностили материалите при производство на предмети/ , тя е пренебрежимо малко в  съотношение брой играчи категория 4 / спечелено злато..Предполагам ,че ако изкараш статистика за категория 3 нещата ще са по добре ..Което не би трябвало да е така..Тоест с развитието си , би трябвало да имаш и по-големи приходи..Най малкото защото разходите ти се увеличават..

Неактивен Boliarin

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +80/-55
  • proud member of МРАЧНИТЕ
    • Профил
    • http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1549/4880096092698914491259340293Fv4JL7lOO6kZXubvBlGP.GIF
   ами по тази логика да си седим максимумв 3 кат. ?!?   
   +К

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Не че е добра идея да си слагаш главата там където хвърчат шамари , но да кажа нещо крайно при мен за вече ден и половина битки /натъртвам на битки-не става дума за крафт/ .
Вчера започнах с 8500 злато > към този момент съм със 104673 злато , това е само от битки , продал съм излишния дроп от предмети и съм облякъл 2 наемника изцяло и последния донякъде.
работата в таверната да е донесла 2000-2500 злато . Това естествено след ремонти .
Не искам да влизам в спорове и да доказвам нещо повече ... явно е че поне за мен това е правилния начин да оцелея с оглед на това че досега винаги от 30 ниво насам съм бил на минус със златото. сега дали ще бъде с 2,3 или 5 наемника е въпрос на възможности ,късмет да ти се паднат с добри умения(или тези които смяташ за нужни) . Явно е че след 30 ниво  геймплея се променя рязко , нямам идея дали това е търсен ефект или стечение на обстоятелствата . След като обаче само от моя профил има + 100к за тези 24 часа , а се има предвид колко играча са във 4 кат.  точно тази статистика ми показва че   много от тях карат на загуба или около ръба ...

п.п. Това за мен не е отговор на въпросите защо в 3 кат. дават повече злато и защо при редките мобове в т4 няма по-голям дроп на злато . (което може да е въпрос и на късмет , но това са ми наблюденията , а както се виждда и не само мои)

ahilix

  • Гост
   ами по тази логика да си седим максимумв 3 кат. ?!?   
   +К
Това само цифрите могат да покажат..Ако се изнесе статистика да се сравни средната печалба на герой кат 3 и такъв кат 4 , ще има и някаква база за коментари и анализи..За мен кат 4 е нещо като повишение - бил си примерно чистач , сега си оператор на механична метла  *pardon* - трябва да имаш повишение на приходите - не намаление..П.П Сигурен съм ,че Екипа ще намери правилната формула. :)

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
А, реално ако го погледнете тези цифри изведени от Отон за 1.2 мил. приходи ако ги разделим на 364-те човека в 4-та категория се получават по 3300 злато на човек като приход.. Аз за 24 часа работа в таверната изкарвам 3700-3800..
Тези 3300 злато стигат за 8-9 колби 4-та категория
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 02:16:25 pm от DraganoW »
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Когато бях на твойто ниво и аз излизах на +,но сега когато съм 39 ниво и трябва да побеждавам противници 37-39 с 5 наемника няма как да изляза на +.
Редките противници не пускат златото което се очаква от тях,но силата им е сравнително по-висока от обикновенните.
Тръгнах да бия 37-39 с 5 наемника на 100 000 след 5,6 битки останах на 60 000,тръгнах да се бия и грабя из провинциите и съм на 108 000.
Пак казвам без бижута на наемници или на мен си,но като гледам няма да има особенна разлика +4000-5000. :-[
Дано след промените които следват нещата се оправят.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен ShadowX

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +1/-3
    • Профил
    • Ел. поща
абе хора като се приказва за 4та категория искам аз да запитам както запитах преди на някой друг гадовете в 4та категория не му ли се струват силни щото моя Магиофъргач не може да бие нищо там а уш съм със прилични предмети за 4та категория айди дайте некво жокерче че се наситих на 3та категория битки...

ahilix

  • Гост
А, реално ако го погледнете тези цифри изведени от Отон за 1.2 мил. приходи ако ги разделим на 364-те човека в 4-та категория се получават по 3300 злато на човек като приход.. Аз за 24 часа работа в таверната изкарвам 3700-3800..
Те не са толкова...Половината от тях са от крафтвани предмети ,което със сигурност е загуба ... Остават 600 000, което е под 2000 печалба на ден..Сега погледнете аукциона и вижте какво бихте могли да купите с тези под 2000..Затова и няма предмети на пазара - висока себестойност , практически трудно продаваеми..

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Хм като заговорихме за майсторство на брони искам да изтъкна нещо което е доста небалансирано.Става въпрос за рецептите с костите.Ще визирам 3та категория Лека костена броня и лек костен щит защото само тях имам.Самите рецепти са много неизгодни защото
1во самите кости трудно се намират а за рецепта иска по 10 необработени кости
2ро разликата от подсилена кожена броня(24) до лека костена броня(26) е 20 брони
разликата от тежък-дъбово костен щит(26) до лек костен щит пак е 20 брони(28)
3то костните брони не дават бонуси въпреки редкостта на костите

Та имам предвид не може ли да се направи така че костните предмети като начален бонус да намаляват процента щети,че да има смисъл от тях
Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Те не са толкова...Половината от тях са от крафтвани предмети ,което със сигурност е загуба ... Остават 600 000, което е под 2000 печалба на ден..Сега погледнете аукциона и вижте какво бихте могли да купите с тези под 2000..Затова и няма предмети на пазара - висока себестойност , практически трудно продаваеми..
Именно за това става дума,Ахиле.. имах 20к злато и напълних торба и половина с колбички и сега съм с 3к злато.. Погледнах в аукциона за по-добри ботушки 4-та категория за наемника ми, но имаше само 2 броя ботушки, които не мога да си ги позволя с тези 3к злато..
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Когато бях на твойто ниво и аз излизах на +,но сега когато съм 39 ниво и трябва да побеждавам противници 37-39 с 5 наемника няма как да изляза на +.
Редките противници не пускат златото което се очаква от тях,но силата им е сравнително по-висока от обикновенните.
Тръгнах да бия 37-39 с 5 наемника на 100 000 след 5,6 битки останах на 60 000,тръгнах да се бия и грабя из провинциите и съм на 108 000.
Пак казвам без бижута на наемници или на мен си,но като гледам няма да има особенна разлика +4000-5000. :-[
Дано след промените които следват нещата се оправят.

Незнам не искаш или не може да разбереш ... и аз бях така сложих бижута за дроп на злато сега съм доволен .
ти нямаш и един бонус за злато ...

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Незнам не искаш или не може да разбереш ... и аз бях така сложих бижута за дроп на злато сега съм доволен .
ти нямаш и един бонус за злато ...
Нарочно изчаквам промени,да видя дали ще си струва това което ще изхарча за бижута със злато.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.