Автор Тема: Критики и коментари относно баланса и промените в геймплея.  (Прочетена 137864 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
+ 3234

+ 431(+14)

Това е с 198% злато(2 по-малко от макса) и 40% предмет.
Това е от цялата битка без предмет 5 броя 37 ниво пирати.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Връщам си думите назад.
+ 22539

+ 431(+14)
+перла и арбалет. :P :P *freak* *freak*
ЕДит:Отново 2000 злато но перличка пак.
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 07:46:28 pm от mitinho »
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Пролетариатът ликува, надявам се да се отрази положително и на всички останали сектори. За сега толкова.

С оглед въпроса за Орлово око, както и на няколко пъти повдигания преди за Вътрешен дух, моля да се разгледа самата механика и да се сложи един списък полезни факти относно нея (примерно един наемник/герой може само еднократно да бъде благословен/прокълнат със следните благословии/проклятия: ... ; Ловкостта сваля шанса за критичен удар, но динамичните умения- Засада и Отвръщане не се влияят; Умението Рев се прилага еднократно, дори и в групата няколко от героите/наемниците/чудовищата да го притежават; и въоще всякакви такива неща, които трябва да се знаят).

Тъй като по-рано днес бях попитан за разяснения:
1) Мисля, че дори и 3 наемника с Вайсторство с благословиите/проклятията и умението Вътрешен дух да имам, един герой/наемник от моята група ще бъде благословен точно веднъж (някак си няма да е редно танкистът ми да получи още 150% жизненост допълнително)
2) Аналогично е с някои други умения/проклятия- примерно имам три война с умението Боен вик (всъщност още не съм срещал такъв наемник в таверните, затова карам на теория)-  някак си няма да е балансирано още в началото всичките ми опоненти да загубят по 72% от показателите си
С оглед на 1) и 2) предлагам да се изложи списък кои благословии/проклятия/умения (примерно Рев при животните- дори да е група от пет твари, само един от опонентите го използва).
3) Относно Засада/Отвръщане - в началото на битката противниковият шанс за критичен удар може да бъде свален до 0, а не отрицателно число. В следствие на това, стига да го приложи успешно, противникът изведнъж получава (примерно) 10% шанс за критичен удар

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Пролетариатът ликува, надявам се да се отрази положително и на всички останали сектори. За сега толкова.

Тъй като по-рано днес бях попитан за разяснения:
1) Мисля, че дори и 3 наемника с Вайсторство с благословиите/проклятията и умението Вътрешен дух да имам, един герой/наемник от моята група ще бъде благословен точно веднъж (някак си няма да е редно танкистът ми да получи още 150% жизненост допълнително)
2) Аналогично е с някои други умения/проклятия- примерно имам три война с умението Боен вик (всъщност още не съм срещал такъв наемник в таверните, затова карам на теория)-  някак си няма да е балансирано още в началото всичките ми опоненти да загубят по 72% от показателите си
С оглед на 1) и 2) предлагам да се изложи списък кои благословии/проклятия/умения (примерно Рев при животните- дори да е група от пет твари, само един от опонентите го използва).
3) Относно Засада/Отвръщане - в началото на битката противниковият шанс за критичен удар може да бъде свален до 0, а не отрицателно число. В следствие на това, стига да го приложи успешно, противникът изведнъж получава (примерно) 10% шанс за критичен удар
Това което мога аз да кажа от опит с наемниците .
За точките 1 и 2 >  То така и става, ОБАЧЕ ако имаш двама мистика които хвърлят вътрешен дух на групата още в първите рундове цялата група ще бъде със завишена жизненост  ,ако мистика с това умение е един при група 6 - ще благослови последния в началото на 6 рунд.(какво влияние оказва това всеки може да пробва)
Как да го обесня по-точно един герой/наемник/моб може да бъде повлиян от  даден вид умение само веднъж , не може воин да бъде бъфнат 2 пъти с вътрешен дух , но може да получи извор на живот и вътрешен дух от два различни наемника , но само по веднъж за битката- това съм го пробвал , по същата логика дори и при 5 боеца с боен вик само един ще използва умението срещу противниците.
Единствено уменията които се опитват да се ползват във  всеки рунд (като контраатака,удар с щит при боеца) се прилагат многократно върху един и същ противник.Това го наблюдавам при мен.

Връщам си думите назад.
+ 22539

+ 431(+14)
+перла и арбалет. :P :P *freak* *freak*
ЕДит:Отново 2000 злато но перличка пак.
mitinho все пак казвам че в една по-дълга серия може да засечеш колко си средно на +  (сравнено с битките преди това в една и съща зона) предполагам че въпреки "наема" който плащаш всяка битка на носителите на пръстените в крайна сметка си на +

п.п. мисля че още с първите си постове направих и едно уточнение- това което дадох като статистика е в едни и същи зони и те са в ОПАСНИ провинции . С оглед на допълнителния шанс в тях мисля че резултата и в нормални ще е положителен , но по-малък естествено   .


Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
То стана по-лесно да се сдобиеш със стомана, отколкото с кожи, за средни кости да не говорим  :'(
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен artreia

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 245
  • Karma: +90/-342
    • Профил
    • Ел. поща
Така е, от 2 дена я пея и аз тази песен, но никой не ме слуша...

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
тя е "почти" въведена
кожи падат само на кожарите, но без да ги одират
поне така разбрах аз
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Промяната относно кожара кога ще се въведе ?

Специално ти отговорих - в най-скоро време.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Да,явно са отложили за утре,заедно с новите инструменти. *UNDECIDED*
Уж писаха за днес,събирах ресурс и точки за днес.
Сега трябва да ги хабя. :'(
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Незнам някой дали е забелязал,но когато премина от 2 в 3 категория ми излиза този надпис.
Поздравление,това е доста полезна информация за начинаещите!

Героят Ви току що влезе в категория 3! Открихте четири нови провинции в Аярската империя, до които можете да пътувате:
- Пустите скали
- Ветровитите краища
- Грунар
- Бунар

Нови и по-силни чудовища бродят в зоните на тези провинции:

- Горски вълк
- Горски глиган
- Голяма кафява мечка
- Див бик
- Гигантска костенурка
- Анаконда
- Пират
- Пират стрелец
- Рейдър
- Рейдър стрелец

Добихте умения да изработвате следните материали:
- Желязно кюлче
- Сребърно кюлче
- Тежка кожа
- Обработени леки кости
- Скъпоценен рубин
- Обработен тис
Не забравяйте, че трябва да имате 100 занаятчийски точки в предишната категория, за да използвате тези умения.
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен NaTaLI

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 1
  • Karma: +0/-0
    • Профил
Не му е тук мястото да питам,но ще го направя.Ако може някой да ми отговори ще му бъда благодарна.Станах бижутер и ювелир та въпросът ми е,като ювелир ще копам ли скъпоценни камъни?Защото,когато отивам в гората примерно и пристигна там,ми се показва прозореца за битка и горе до битка трябва да се покаже и бутон ресурс,ако ще копам,но няма такъв бутон.А, ми казаха,че ювелирите си копат скъпоценни камъни.Защо тогава не се показва бутон за ресурс.7-мо ниво съм,ако тов ае от значение.Има някъде специално място за копане ли,или ако намеря намеря като плячки нещо и тва е.Каква е ролята на ювелира? ???

Kilgor

  • Гост
Не му е тук мястото да питам,но ще го направя.Ако може някой да ми отговори ще му бъда благодарна.Станах бижутер и ювелир та въпросът ми е,като ювелир ще копам ли скъпоценни камъни?Защото,когато отивам в гората примерно и пристигна там,ми се показва прозореца за битка и горе до битка трябва да се покаже и бутон ресурс,ако ще копам,но няма такъв бутон.А, ми казаха,че ювелирите си копат скъпоценни камъни.Защо тогава не се показва бутон за ресурс.7-мо ниво съм,ако тов ае от значение.Има някъде специално място за копане ли,или ако намеря намеря като плячки нещо и тва е.Каква е ролята на ювелира? ???

До колкото си спомням ювелирите могат да копаят като станат 10то ниво (втора категория)>

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
http://forum.imperialhero.org/bg/index.php?topic=3217.msg17157#msg17157

Добре дошла във форума! За домашно- да прочетеш останалите неща от Често задавани въпроси и Новини... и ползвай търсачката по-често.

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Последно ще успеете ли днес да пуснете одирането и инструментите? :o
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Последно ще успеете ли днес да пуснете одирането и инструментите? :o
В момента правим последни тестове, би трябвало да ги пуснем днес.
Вероятността е 95%.
Извинявам се за забавянето, но наистина е по-добре да ги проверим, за да няма после грешки, като ги пуснем.
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts