Анкета

Наи доброто е :

Варна
20 (36.4%)
Бургас
7 (12.7%)
София
5 (9.1%)
Пловдив
6 (10.9%)
Друго
17 (30.9%)

Общ брой гласове: 49

Автор Тема: Наи доброто място за живеене  (Прочетена 10801 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #45 -: Ноември 05, 2009, 07:04:45 pm »
Аз пък моя GSM го ползвам само като будилник, и без да има ток пак си звъни *hihi*
Това малко не важи за мен :-X
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #46 -: Ноември 05, 2009, 07:06:49 pm »
Аз пък моя GSM го ползвам само като будилник, и без да има ток пак си звъни *hihi*
Това малко не важи за мен :-X
е, винаги има изключения  :P
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #47 -: Ноември 05, 2009, 07:32:33 pm »
И аз си харесвам планината повечко. Нещо не ме влече цял ден да лежа на плажа и да вилнея само вечер. Друго си е някакво малко преходче (респективно голямо, ако някой подведе групата, ама и на това съм свикнал) и вечерта в хижата/лагера (респективно някъде там) на огънче.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #48 -: Ноември 05, 2009, 07:37:43 pm »
Триград, топ място за планински туризъм. И на всички препоръчвам да пробват мурсалския чай , който чужденците  наричат българската виагра.

newcomer

  • Гост
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #49 -: Ноември 05, 2009, 07:43:54 pm »
И аз си харесвам планината повечко. Нещо не ме влече цял ден да лежа на плажа и да вилнея само вечер. Друго си е някакво малко преходче (респективно голямо, ако някой подведе групата, ама и на това съм свикнал) и вечерта в хижата/лагера (респективно някъде там) на огънче.

Ти пък. Лежи се на плажа 10% от времето. Останалото време във водата. За това е морето.  Изразходваш енергията си в морето и после се пльосваш мъртво уморен на плажа. Има и варианти. Изразходваш енергията и нервите си да викаш с всички сили на детето/децата да не влизат на по дълбоко  :)

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #50 -: Ноември 05, 2009, 07:49:34 pm »
Триград, топ място за планински туризъм. И на всички препоръчвам да пробват мурсалския чай , който чужденците  наричат българската виагра.
мда, в родопите е хубаво, преди да отидем на море, тази година ходихме и в родопите, в девин, а чая наистина е хубав

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #51 -: Ноември 05, 2009, 07:54:49 pm »
Ти пък. Лежи се на плажа 10% от времето. Останалото време във водата. За това е морето.  Изразходваш енергията си в морето и после се пльосваш мъртво уморен на плажа. Има и варианти. Изразходваш енергията и нервите си да викаш с всички сили на детето/децата да не влизат на по дълбоко  :)
Ти пробвай да отидеш на планина лятно време , а после ще си говорим . Като отидеш на място с плувен басейн на открито съчетаваш и плуване и спокойствието и прохладата на планината.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #52 -: Ноември 05, 2009, 07:59:45 pm »
Обичам планината лятото и късна пролет
Но не мога да си представя да живея някъде, където няма море...
това е моето място (не говоря за плажа), морето ме зарежда с енергия, успокоява ме...
винаги, когато сме пътували някъде и наближим морето, сякаш въздухът става друг и знам, че се прибирам у дома  :-[
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #53 -: Ноември 05, 2009, 08:10:04 pm »
Обичам планината лятото и късна пролет
Но не мога да си представя да живея някъде, където няма море...
това е моето място (не говоря за плажа), морето ме зарежда с енергия, успокоява ме...
винаги, когато сме пътували някъде и наближим морето, сякаш въздухът става друг и знам, че се прибирам у дома  :-[
Колкото и смахнато да звучи , обичам да ходя на море зимно време.  Несебър ми е слабост за студения период . Морето е с оловен цвят ,няма навалица и като виснеш в някое бистро с гледка към него ............ *SMOKE*

newcomer

  • Гост
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #54 -: Ноември 05, 2009, 08:12:33 pm »
Ти пробвай да отидеш на планина лятно време , а после ще си говорим . Като отидеш на място с плувен басейн на открито съчетаваш и плуване и спокойствието и прохладата на планината.

Пробвал съм. Като дете съм живял в София. Цяла Витоша надлъж и нашир съм я пребродил - не само "цивилизованите" райони. Не е за мен тази работа. Има хора за планина има хора и за море.

А за басейна какво да ти кажа. Калява тялото става желязо - последните години софиянци печелят плувния маратон Варна-Галата. Тренират. Тренират усилено. Ама няма нищо за душата.

Южното черноморие е погубено - бетон до бетон - грозна гледка. По време на отпуската си 2010 лятото отиди на север - например Русалка - има супер девстени плажове. Маската, шнорхела и плавниците и влизаш в един пъстър свят също, както го дават по Дискавъри. Плуваш малко, гледаш, стигаш до някое плоско островче 2х2м. Излягаш се малко. После пак във водата.
Като Фиджи и Таити по телевизията е - ама е в България, достъпно за всеки.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #55 -: Ноември 05, 2009, 08:32:36 pm »
Живея в Пловдив , живял съм в София ,Шумен , Бургас , Стара Загора, Несебър .
От Варна ми е бившето гадже  :) , та и там съм пребивавал достатъчно.
Слабо място като град ми е Асеновград .

newcomer

  • Гост

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #57 -: Ноември 05, 2009, 08:49:20 pm »
Обичам планината лятото и късна пролет
Но не мога да си представя да живея някъде, където няма море...
това е моето място (не говоря за плажа), морето ме зарежда с енергия, успокоява ме...
винаги, когато сме пътували някъде и наближим морето, сякаш въздухът става друг и знам, че се прибирам у дома  :-[
Ами той и си става друг въздуха  .... ;D

Неактивен Slаvi_82

  • Категория 3
  • ***
  • Публикации: 104
  • Karma: +11/-16
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #58 -: Ноември 05, 2009, 11:28:43 pm »
Значи доста хубава тема но да си признаем всеки винаги ще си харесва родното място каквото и да си говорим всеки е свикнал с предимствата и недостатъците на своя град.
Когато прочетох доста мнение колко е реших да изкажа едно доста негативно мнение за 2 града  които посетих ,
За 1-ви път а именно Банско........
Това е един от най извесните Български курортни градове за оттдих,най известен с ски пистите си, планината и като цяло доста топло, корасиво и чисто място. Хората там са доста добри и гостоприемни а и така трявбва да бъде,все пак доста хора ходят там на почивка зимата.
Да но аз отидох лятото и беше колко топло и много красиво но града като цяло пуст.
Младите хора от одавна се бяха ориенритали към други места разбирасе с известни изключения
има 2 дискотеки едната е по скоро бар но и за доскотека може да я бройм другата е Пайнер тогава когато ходех аз беше в ремонт поне отвън иначе работеше...
Храната малко по скъпа поне с поне с 5-10 тотинки на елементарните неща,не съм някой стиснат човек но винаги ми правят впечателние цените.... За комп и компютръни компонените
една камерка беше от рода на 30-40 лева. В моя град най скъпата в магазините на кракра софт беше 25 лева с микрофони и с какви ли не джаджи.......
Парка на града а е пародия... отегчително място направо с агония се чудя как може да е нарече това курортен град, пейки за сядане има едва 10-тина в самото начало на парка,места където да си играят деца, катерушки и подобни са само мираж,осветение в парка никакво, кошчета за боклук и това няма ,само алей и бонус пейзаж старо изкуствено езерце от отдава не функциониращо с прокарала буйна разтетелност.
Може би зимата е доста хубаво но лятото е отегчително ...........

Но ако трябва да кажа едно преркасно малко градче това е Сандански
Ври и кипи този град от  живот и тям е вечно лято града е доста красив, парка осветен пълно с млади хора,супер басейнче което бяха напълнили с риба като се откоряваха 2 големи шарана(тва баш рибар като мен няма как да не забележи :D ) и можете да покарате водно колело там.
Има 2 басейна,хубава дискотека,цените по магазните са си нормални,по заведенията обаче направо новогодишни...
Наблизо е старата резиденция която е изключителна с богатото си разнообразие от разтителни видове но трябва да се види тая красота няма как да ви я опиша, имаше сърнички в едно ограждение.Много близо до града е и Мелник........ няма да ви казвам че там има повече механи от колкото къщи има доста какво да се види краво малко градче доста запазено.
С една дума ето това най красивия град Сандански е за мен, но не бих си избрал там да живея.
Освен многото шивашки цехове на разнии византийци избора за  работа не е голям, но за почива е прекрасен  :)
ЦСКА- Миньор 0:3 на армията :D

Неактивен malelele

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 377
  • Karma: +83/-112
  • Банани с пижами
    • Профил
Re:Наи доброто място за живеене
« Отговор #59 -: Ноември 05, 2009, 11:37:52 pm »
В Банско не е толкова лошо живял съм към полвин година и има кръчмички в центара с много добри цени,а за хораата зимата е фул има една хубава чалогтека "Планета" има и хаус и денс дискотеки,а за млади хора има(млади девойки за момчета не съм гледал :D) има стадион  където съм ритал без да съм от отбора на банско вобще един хубав град за почивка,а по-принцип хората от Банско ходят на дискотеки и заведения в Разлог *drunk*