Анкета

доволни ли сте от цените на Предметите в пазара

Да
Не
Безбожни са цените
Да с малки изключения
Евтинийка

Автор Тема: Търговия  (Прочетена 8150 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AACC

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-143
  • колкото добър ,толкова проклет
    • Профил
Търговия
« -: Ноември 11, 2009, 11:17:43 am »
предлагам тук всеки който има нещо за продан да пише
Знам къде продават много удобни пешкири за забърсване на олигавени и просълзени тинейджъри... :D :D :D

Неактивен Bullterrier

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1417
  • Karma: +143/-356
  • I love Harry Potter books!
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Търговия
« Отговор #1 -: Ноември 11, 2009, 11:21:23 am »
темата е за тържище или общи приказки ;)

Draco dormiens nunquam titillandus
Свят 2
Предложеният от Вас на аукциона Шлемът на покварената душа бе купен. Получихте 14250000 Злато.

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Търговия
« Отговор #2 -: Ноември 11, 2009, 11:25:10 am »
единственото смислено в тази тема е анкетата  :(

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #3 -: Ноември 11, 2009, 11:28:33 am »
Евтинийка  отвсякъде.. има ли питане...
Епичнен лък 100к приблизително 25-30 диаманта смях....
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Lenovo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 66
  • Karma: +11/-28
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #4 -: Ноември 11, 2009, 11:34:39 am »
за хората по горни категории дето печелят ~5к злато от една битка е лесно

аз съм 2 категория и 3-4к злато ги събирам от много битки ... (около 70-80 злато печеля от една битка че може и по малко)


Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #5 -: Ноември 11, 2009, 02:12:42 pm »
Аз лично съм доволен с малки изключения ... :) Не всичко е евтиниика  *hihi*

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #6 -: Ноември 11, 2009, 02:41:30 pm »
Играта е направена така, че силните да стават още по-силни, богатите още по-багати! Няма нито грам баланс! Трябва да има по-сериозен контрол и цените в тържището да са обвързани с категорията на предметите! Не може предмет втора категория да струва 80000 злато, ако ще да е принадлежал на Зевс или да направен от кожата на главният администратор!!! Просто въпросният предмет ще е слаб за горните категории герои, а е безобразно скъп за героите, които са във втора категория! Единственият вариант герой втора категория да събере толкова пари е или нищо да не си купува и само да прави предмети и да ги продава или да продава диаманти! Затова трябва да се настрои играта цените да са спрямо категориите! Примерно така:
1-а Категория цена Макс 5К! - Ако ще предмета да е турбо епичен няма значение! Всички са били първа категория и знаете колко злато пада от една битка.... 5000 злато е непосилна цена за герой от тази категория, освен ако не продава диаманти или някой не му прати!
2-а Категория цена Макс 15К... до 20К!
3-а Категория цена Макс 50К!
4-а Категория цена Макс 100К!
5-а Категория без таван на цените.
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 02:44:18 pm от LordVOODOO »

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2009, 02:44:21 pm »
А не мислиш ли, че търсенето определя предлагането? Ако не се продаваха на тези цени - нямаше да са такива. А който има мерак да публикува непродаваеми оферти - комисионната си е за негова сметка. Не мисля, че е редно да има контрол и намеса на аукциона. Той достатъчно добре се саморегулира.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2009, 02:48:40 pm »
Не трябва да има регулация !
Незнам какъв предмет е струвал толкова, но втора категория се минава за една седмица само с редки брони и оръжие от магазините - правил съм го три пъти.
Трета категория също се минава само с облекло от магазините, и това съм правил три пъти ( единият път стрелеца ми беше с епично копие подарък).
А който иска да фука , нека да дава и по милион за предмети които ще носи една седмица.

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2009, 02:48:50 pm »
А не мислиш ли, че търсенето определя предлагането? Ако не се продаваха на тези цени - нямаше да са такива. А който има мерак да публикува непродаваеми оферти - комисионната си е за негова сметка. Не мисля, че е редно да има контрол и намеса на аукциона. Той достатъчно добре се саморегулира.

В случая не зависи от търсенето! Тия, които търсим предмети имаме ли избор? ОК тия дето ги правят искат много злато, а ние отказваме да ги купуваме и какво се получава? Едните имат куп предмети, които не им трябват, а другите са слаби и просто са зациклили на едно място в играта, защото екипировката не им позволява да продължат напред! Така по-слабите просто са принудени да приемат цените и пазарят предметите, въпреки, че са безобразно скъпи! А после тия дето ги продават контрират с  това, че имало търсене! Е ако имаше конкуренция нямаше да има търсене - не и при тези цени!!! Сега просто нямаме избор! Или плащаш колкото ти искат или спираш да играеш....
« Последна редакция: Ноември 11, 2009, 02:52:19 pm от LordVOODOO »

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #10 -: Ноември 11, 2009, 02:50:36 pm »
А който иска да фука , нека да дава и по милион за предмети които ще носи една седмица.

Само, че докато има един двама дето да са навити да дават милиони... всички търговци ще искат по толкова! Толкова ли не можеш да го загрееш?

И това, което си го написал за категориите... не забравяй, че има хора, които не са премиум и не могат да минат толкова бързо една категория! ;)

Неактивен mitinho

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1135
  • Karma: +161/-133
  • ZEALOTS!
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #11 -: Ноември 11, 2009, 02:55:00 pm »
Когато предметите бяха за диаманти имаше жълти от 40 до 80 диаманта,а епични от 100 до 600.
Ако ги сметнеш в злато сега тези които са на пазара са супер ефтини.
как може да пуснеш епичен лък с критичен на цена 70 000 - 100 000.ТОва цена ли е 25-30 диаманта за епичен смях пълен...
Колкото по-скъп става диаманта и епичните ще са над 300-400к. :)
Вдигайте още цените на диамантите по-лошо за вас. :)
Предложеният от Вас на аукциона Бижуто на буревестника бе купен. Получихте 9500000 Злато.
Предложеният от Вас на аукциона Амулет на горския звяр бе купен. Получихте 9500000 Злато.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #12 -: Ноември 11, 2009, 02:55:35 pm »
В случая не зависи от търсенето! Тия, които търсим предмети имамел и избор? ОК тия дето ги правят искат много злато, а ние отказваме да ги купуваме и какво се получава? Едните имат куп предмети, които не им трябват, а другите са слаби и просто са зациклили на ендо място в играта, защото екипировката не им позволява да продължат напред! Така по-слабите просто са принудени дап риемат цените и пазарят предметите, въпреки, че ас безобразно скъпи! А после тия дето ги продават контрират с  това, че имало търсене! Е ако имаше конкуренция нямаше да има търсене!!! Сега просто нямаме избор! Или плащаш колкото ти искат или спираш да играеш....
това са глупости! В момента пиша от позицията на производител и търговец, но дста преди това бях "от другата страна". Като производител и търговец ще ти кажа, че нямам никакъв интерес стоката ми да стои в раниците, аз да нямам пари да купувам ресурси, респективно да работя. В моента в раниците ми стои само това, което не съм решила дали да продавам със сигурност. А специално в 4-та категория е залято с неща на доста ниски цени.

А пък от друга страна мога да ти кажа, че във втора и трета категория съм си купувала екипировката на доста прилични цени. Покрай баснословните има и нормални - всеки си преценява и се простира според чергата си.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен mortito

  • Alchemist
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1107
  • Karma: +146/-488
  • Събирам минуси ;)
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #13 -: Ноември 11, 2009, 02:56:34 pm »
Като не искаш да копуваш на високи цени недей ... карай с каквото намериш ... Мога да ти кажа че само оръжието ми трябва да е хубаво и за мен всичко е наред ... имам си танк имам си съпорт имам си демидж-дилар ... Стига сте ревали че това било скъпо или не било ... аз се ядосвам колко трудно ми се пада син  *hihi* а ако си представя жълтия му слагам цена към 30к ;) И мога да те уверя че се копуват ... особено наметалата ...

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #14 -: Ноември 11, 2009, 03:06:04 pm »
Само, че докато има един двама дето да са навити да дават милиони... всички търговци ще искат по толкова! Толкова ли не можеш да го загрееш?

И това, което си го написал за категориите... не забравяй, че има хора, които не са премиум и не могат да минат толкова бързо една категория! ;)

Добре дошъл в пазарната икономика  :D Това целият свободен свят отдавна го е загрял и е решил че така трябва да бъде. Нужно ли е да ти казвам кои икономика са регулирани ? Мсля че лесно можеш да си представиш един недалечен за нас соц.реализъм. Всичко изкуствено се поддържа евтино, в резултат на което държавата фалира точно три пъти ( доказано с публикуването на разсекретени архиви ). Да не говорим за външният дълг.
По тази логика може да напишем една петиция до диамантената индустрия да сложи таван на цените, че да можем и ние да си купуване. Ми че какво е това чудо - 2 милиона за хубаво бижу с диамант. И то заради 10 човека дето ги купуват на тея цени, всички търговци на диаманти продават толкова скъпо. Срамота !!!