Анкета

доволни ли сте от цените на Предметите в пазара

Да
Не
Безбожни са цените
Да с малки изключения
Евтинийка

Автор Тема: Търговия  (Прочетена 8146 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #15 -: Ноември 11, 2009, 03:17:41 pm »
OK може би не съм прав, просто не ми харесва, когато за да бъда конкурентно способен се налага да давам една камара с пари! И не защото не мога да си го позволя - напротив, просто според мен не е редно. Винаги съм бил за равенство и баланс! ОК има по-богати хора, които могат да си позволят разни екстри, съответно админите да печелят от това..., но нека тия екстри да са такива, че да не оказват коренно влияние върху играта, а да са гевезелъци/гъзарийки... Винаги има такива екстри и винаги има кой да ги купува. Е примерно в една игричка дето съм цъкал доста време заедно с DraganoW и още няколко човека дето цъкат тук в тази... само, за да си смениш цвета на името трябваха 4 смса, а за да си смениш титлата на произволно избрана от теб.... трябваха 20!!! И повярвайте ми адски много хора си сменяха цветовете и доста хора си купуваха титли + всички останали екстри, които можеха да се купят, но всички те взети заедно не оказват толкова голямо влияние, колкото премиум пакета тук! И съответно админите на онази игра не са се оплаквали от липса на финанси. ;)


Добре дошъл в пазарната икономика  :D Това целият свободен свят отдавна го е загрял и е решил че така трябва да бъде. Нужно ли е да ти казвам кои икономика са регулирани ? Мсля че лесно можеш да си представиш един недалечен за нас соц.реализъм. Всичко изкуствено се поддържа евтино, в резултат на което държавата фалира точно три пъти ( доказано с публикуването на разсекретени архиви ). Да не говорим за външният дълг.
По тази логика може да напишем една петиция до диамантената индустрия да сложи таван на цените, че да можем и ние да си купуване. Ми че какво е това чудо - 2 милиона за хубаво бижу с диамант. И то заради 10 човека дето ги купуват на тея цени, всички търговци на диаманти продават толкова скъпо. Срамота !!!

ОК пич, но не забравяй, че говорим за една онлайн игра! Не говорим за реалният живот! Едва ли ставаш по жизнене в реалният свят за всяка точка жизненост разпределена тук в IH или пък да ставаш по-богат в реалният свят за всеки закупен/продаден диамант тук в играта! Така че не бъркай двете неща! Едното е просто игра, а другото е реалният живот! ;)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #16 -: Ноември 11, 2009, 03:27:15 pm »
Интересното е, че онлайн игрите (поне тези, на които съм играла), в крайна сметка започват да отразяват до голяма степен реалния живот. Просто защото хората са еднакви и в реалния си живот, и в играта. И неминуемо в играта са такива, каквито са и иначе :) Няма как да е друго...
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Търговия
« Отговор #17 -: Ноември 11, 2009, 03:28:45 pm »
Това винаги е било така и ще си остана така!

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #18 -: Ноември 11, 2009, 03:36:40 pm »
OK може би не съм прав, просто не ми харесва, когато за да бъда конкурентно способен се налага да давам една камара с пари! И не защото не мога да си го позволя - напротив, просто според мен не е редно. Винаги съм бил за равенство и баланс! ОК има по-богати хора, които могат да си позволят разни екстри, съответно админите да печелят от това..., но нека тия екстри да са такива, че да не оказват коренно влияние върху играта, а да са гевезелъци/гъзарийки... Винаги има такива екстри и винаги има кой да ги купува. Е примерно в една игричка дето съм цъкал доста време заедно с DraganoW и още няколко човека дето цъкат тук в тази... само, за да си смениш цвета на името трябваха 4 смса, а за да си смениш титлата на произволно избрана от теб.... трябваха 20!!! И повярвайте ми адски много хора си сменяха цветовете и доста хора си купуваха титли + всички останали екстри, които можеха да се купят, но всички те взети заедно не оказват толкова голямо влияние, колкото премиум пакета тук! И съответно админите на онази игра не са се оплаквали от липса на финанси. ;)


ОК пич, но не забравяй, че говорим за една онлайн игра! Не говорим за реалният живот! Едва ли ставаш по жизнене в реалният свят за всяка точка жизненост разпределена тук в IH или пък да ставаш по-богат в реалният свят за всеки закупен/продаден диамант тук в играта! Така че не бъркай двете неща! Едното е просто игра, а другото е реалният живот! ;)

Първо - съгласен съм напълно че има дисбаланс между премиум и непремиум. За сериозна игра и дума не може да става без премиум, че и ордени. Това според мен не трябва да е така.
Второ - мнението ми се отнася само до аукциона, който е форма на свободната пазарна икономика. Търсенето определя предлагането. Освен това както и в реалната икономика, има обикновени предмети - ефтини, по-хубави и по - скъпи, още по-хубави и още по-скъпи, и луксозни - невероятно скъпи. Всеки си избира. Можеш да си купиш китайски обувки за 5лв, можеш и италиански от крокодилска кожа за 2000лв. Ама ако те поканят на бал ти ще си принуден да си купиш от скъпите или да не отидеш.
Трето - от парите вложени в играта реална полза нямам нито за здравето, нито за духа. Тя е само едно хоби и като всяко такова изисква някакви средства. Дали ще си купиш хубава въдица, ракета за тенис или епична броня все пари иска. Е, да. Едното си е материална вещ, другата е виртуална, но и различните хора различни неща им доставят удоволствие.

В предният си пост бях по-ироничен от необходимото. Извинявам се ако съм те засегнал. Просто съм чувствителен към идеите за изкуствено наложено равенство. Хората не са, и не бива да са  равни, нито в живота, нито в играта.

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #19 -: Ноември 11, 2009, 03:42:21 pm »
Интересното е, че онлайн игрите (поне тези, на които съм играла), в крайна сметка започват да отразяват до голяма степен реалния живот. Просто защото хората са еднакви и в реалния си живот, и в играта. И неминуемо в играта са такива, каквито са и иначе :) Няма как да е друго...

Нали знаеш, че мога лесно да ти възразя. Не знам какви типове са ти героите, но ако приемем, че са стрелци-миньори... е ти да не би да можеш в действителност да стреляш с лък или пък да бачкаш като миньор? Това, че в една онлайн игра си някакъв не означава, че в реалният живот си същият! И принципи от реалният живот не действат в игрите! Защото ако ти убия героя (едва ли моят мижав войн е способен на това) няма да умреш в реалният живот, така че стига глупости и клишета! Едва ли си на 12-13 годинки, за да си толкова наивна!

Играл съм всички онлайн игри, който съм чувал през последните 8 години (това ще рече над 25 различни онлайн игри - във всеки един момент играя по минимум 3) и поне по мои лични наблюдения хората правят разлика м/у реалният живот и виртуалният! Изключение правят чудаците, които живеят в WoW, но това вече е болестно състояние.

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #20 -: Ноември 11, 2009, 03:45:57 pm »
Нали знаеш, че мога лесно да ти възразя. Не знам какви типове са ти героите, но ако приемем, че са стрелци-миньори... е ти да не би да можеш в действителност да стреляш с лък или пък да бачкаш като миньор? Това, че в една онлайн игра си някакъв не означава, че в реалният живот си същият! И принципи от реалният живот не действат в игрите! Защото ако ти убия героя (едва ли моят мижав войн е способен на това) няма да умреш в реалният живот, така че стига глупости и клишета! Едва ли си на 12-13 годинки, за да си толкова наивна!

Играл съм всички онлайн игри, който съм чувал през последните 8 години (това ще рече над 25 различни онлайн игри - във всеки един момент играя по минимум 3) и поне по мои лични наблюдения хората правят разлика м/у реалният живот и виртуалният! Изключение правят чудаците, които живеят в WoW, но това вече е болестно състояние.
Предполагам че Skarlet имаше впредвид характерите на хората. Който е алчен и стиснат в живота, вероятно е такъв и в играта. И т.н.

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #21 -: Ноември 11, 2009, 03:51:16 pm »
Предполагам че Skarlet имаше впредвид характерите на хората. Който е алчен и стиснат в живота, вероятно е такъв и в играта. И т.н.

Е стига де... по тая логика, ако си някакъв злобен бияч в играта, който ходи да убива чуждите герои... да не би да означава, че и в реалният свят си убиец??? - Не ми отговаряй, това е риторичен въпрос. ;)

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #22 -: Ноември 11, 2009, 03:58:09 pm »
Е стига де... по тая логика, ако си някакъв злобен бияч в играта, който ходи да убива чуждите герои... да не би да означава, че и в реалният свят си убиец??? - Не ми отговаряй, това е риторичен въпрос. ;)

Мисля че прекалено буквално приемаш примерите. Не става дума за геймплея. Ако играеш игра с космически кораби - това разбира се не означава че летиш с такъв. Но в игри със социални взаимоотношения, неминуемо има пренасяне на характери, йерархии, досадници и т.н.

Ето виж ме мен. Учил съм философия и тук не мога да се спра  :D :D :D

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #23 -: Ноември 11, 2009, 04:11:05 pm »
Мисля че прекалено буквално приемаш примерите. Не става дума за геймплея. Ако играеш игра с космически кораби - това разбира се не означава че летиш с такъв. Но в игри със социални взаимоотношения, неминуемо има пренасяне на характери, йерархии, досадници и т.н.

Ето виж ме мен. Учил съм философия и тук не мога да се спра  :D :D :D

И отново грешиш! Какво ще рече пренасяне на йерархии? ;) Ако ще да си Бойко Борисов, арменският поп, папата или Бил Гейтц като юзър в тази игра ти ще имаш точно толкова права, колкото имам и аз, а ако съм по-напред от теб най-вероятно ще си и под мен! Така че забрави я тази песен любовна... няма такова животно като пренасяне на йерархии! Защото в реалният живот аз може и да вадя по няколко бона на месец, ама в играта определено не разполагам със същият социален статут, който имам в обществото! ;) В играта пътувам пеша насам-натам, а в реалният живот карам Мерцедес... така че стига глупости моля! Игрите са един ИЗМИСЛЕН виртуален свят и той няма почти нищо общо с реалният и съответно не може да искаш да прилагаш нормите и правилата на реалният свят във виртуалният! Или поне ако ще го правиш направи го на 100%! Щом искаш пазарната икономика в играта да отразява тази на реалният свят... ми по тази логика в играта като те убият веднъж и трябва да спираш да играеш с този си герой и да си правиш нов, защото знаем какво става, когато умреш в реалният свят! Или всичко ще бъде истинско, или нищо няма да бъде. ;) Поне аз така виждам нещата. :)

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #24 -: Ноември 11, 2009, 04:12:52 pm »
Мисля че прекалено буквално приемаш примерите. Не става дума за геймплея. Ако играеш игра с космически кораби - това разбира се не означава че летиш с такъв. Но в игри със социални взаимоотношения, неминуемо има пренасяне на характери, йерархии, досадници и т.н.

Ето виж ме мен. Учил съм философия и тук не мога да се спра  :D :D :D

Неактивен LordVOODOO

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 15
  • Karma: +15/-10
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #25 -: Ноември 11, 2009, 04:19:07 pm »
E да ви имам двойните стандарти! Значи искате да приемате буквално реалната пазарна икономика, защото така ви е удобно, но за другите неща, понеже не ви отърва не трябва да се приемат буквално! Поне за мен това се нарича да си фурнаджийска лопата! - не целя да обидя никого, но поне на мен ми звучи супер егоистично и на моменти нагло.

Щом няма да приемаме нещата буквално, тогава нека пазара в ИГРАТА да бъде регулиран! ;)

Kilgor

  • Гост
Re:Търговия
« Отговор #26 -: Ноември 11, 2009, 04:27:49 pm »
Охххх, говорех че приемаш буквално примерите. Когато човек говори може да използва хиперболи , алегорий всякакви други художествени средства. Това какво общо има с геймплея ?
Спирам да пиша в тази тема. И без това я оспамих.

Неактивен tututu

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 640
  • Karma: +47/-90
  • Любимата ми игра
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #27 -: Ноември 11, 2009, 06:02:56 pm »
горните нива печелят по 20 000 на битка ти викаш 5 000 много е скъпо и с тия диаманти ни побъркаха кво стана един господ знае

Неактивен AACC

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 314
  • Karma: +32/-143
  • колкото добър ,толкова проклет
    • Профил
Re:Търговия
« Отговор #28 -: Ноември 11, 2009, 06:17:10 pm »
exeeee TeMaTa Ha 1 12годишно Moмче предизвиква такива дебати :D :D :D
 Клигор от играта не ти знам ама може да станеш политик :)
Знам къде продават много удобни пешкири за забърсване на олигавени и просълзени тинейджъри... :D :D :D

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Търговия
« Отговор #29 -: Ноември 11, 2009, 06:21:24 pm »
AACC,я ми кажи тайната си как първите хора на форума влизат в твойте теми :D