Автор Тема: няколко въпроса относно уменията на героите и наемниците мистици  (Прочетена 1388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Предварително се извинявам, ако вече е отговаряно на тези въпроси, но не успях да намеря...

Героят е мистик на мрака, има наемник мистик на мрака. И двама имат умения "Болест" и "Майсторство с проклятията".
Как точно ще работят тези умения по време на битка. Кой от двамата ще го използва или и двамата? Въобще възможно ли е един опонент да бъде прокълнат в един и същ рунд два пъти с едно и също проклятие? А в последователни рундове?

И другото, на което така и не си отговорих - мистик на светлината с умение майсторство в лекуването. Това умение отнася ли се до "вътрешния дух" например или важи единствено и само за лекуване?

Въобще умението "вътрешен дух" влияе ли се от майсторствата (на мистика на светлината и мрака). Защото сега не се прилага едновременно върху групата? В такъв случай, ако няма майсторство, във втория рунд например героят с това умение ще благослови ли друг член на групата?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Kilgor

  • Гост
На първият въпрос - аз съм в такава ситуация, мистик на мрака с Болест и Замъгляване и наемник който има Болест и Замъгляване. Първо героят ми проклина всички ( има майсторство с проклятията ), след това наемникът използва умението Замъгляване върху един от противниците и ако е жив до следващите рундове и върху останалите. Умението Болест, наемникът никога не е използвал. Т.е. замъгляването се използва двойно, а болестта само от героя. Незнам дали така трябва да е.

Втория въпрос е лесен - няма отношение. Вътрешният дух не се влияе от никакви майсторства.

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Когато докладвах, че мистикът ми дублира умението "Бързината на пантерата" на главната героиня, следващия ден установих, че вече не е така. Предполагам никое проклятие/никоя благословия не трябва да се дублират (от съображение за симетрия). Включително и при последователни рундове.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Т.е. няма начин един мистик да използва умението "Вътрешен дух" върху повече от един герой в един рунд?
А ако има наемници с това умение - ще го използват ли върху различните членове на групата в един и същи рунд?
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Под "дублира" имах предвид да благослови някого, който вече е облагодетелстван. В този ред на мисли, трябва да е възможно в първи рунд ти да благословиш себе си, а наемникът с това умение сам да се благослови, а във втори ти да благословиш трети наемник, а той- четвърти, тъй като в момента Вътрешен дух умение не се комбинира с никакви други (освен Божествена благословия) и няма друг начин повече от един герой да бъдат благословени в рамките на един рунд. Така че само ще спечелиш "време", но реално никой герой/наемник няма да бъде облагодетелстван/поразен два пъти от едно умение. Аналогично седят нещата въобще с всички благословии/проклятия, ако към тях не е приложено достатъчно високо ниво на Майсторство с благословиите/проклятията.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Да, благодаря, вече е малко по-ясно.
А относно вътрешния дух точно за времето ми е болката, че понякога докато стигне реда до някой от наемниците, той вече дал фира  *hihi*
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Kilgor

  • Гост
Вътрешен дух се проявява само по веднъж на рунд. Но незнам дали герой може да се облагодетелства само веднъж от него. В моят случай героят ми Килгор се благославя сам себе си с него, а в 3 или 4 рунд, неамникът ми също го благославя с Вътрешен дух. Но доколкото съм забелязал благословията е пак върху базовото му здраве.  Т.е. Килгор има 2000 здраве, след като се благослови за 80% то става 3600, а след това наемника го благославя отново за 80% върху 2000, а не върху 3600. Но това не винаги сработва. Понякога наемника не го благославя.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
моя наемник благославя всички с това умение по веднъж това е

когато е само един вече е ясно, въпросът е когато са повече с това умение как точно работи :)
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух