Автор Тема: Какво ви е мнението за точките занаят , които получават бижутерите  (Прочетена 3518 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Моля ,бижутерите да споделят своето виждане за занаятчийските си точки .
Повдигам въпроса , защото след наблюдения на занаятите се чувстам ощетен от всички посоки .
За един обикновен лък майстор на оръжие в трета получава 5 точки занаят , а му вървят по 6 броя обработен тис . На мен отличен сребърен амулет ми носи 2 точки занаят .
Бижутетството е скъп занаят с едни от най-скъпите суровини и ако искам да вдигам точките съм поставен до стената да работя с рубини .

Моля, да се споделят мнения без нападки , вулгарен език и да са по темата .
« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 03:45:20 pm от styrshel »

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
И аз съм на същото мнение.. Просто бижутера за да направи пръстен от 3-та категория използва само суровини 3-та категория (без да включвам камъните) много често по 2 кюлчета от желязо и 2 кюлчета сребро, в 4-та поне има и такива само с по 1 кюлче злато и стомана..
Бижутера просто си е най-трудоемката професия.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

pithtath

  • Гост
Бижутера просто си е най-трудоемката професия.

Най-ресурсоемката :)...в този ред на мисли

Неактивен krest

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 2254
  • Karma: +312/-472
    • Профил
Да съгласен съм и аз .
Бижутерството е труден занаят , от друга страна бонусите които може да дава легендарен или епичен пръстен са наистина добри ... само че докато се стигне до тях   *xxx*
 

4orapisnametalo

  • Гост
Времето и ресурса да стигнеш до легендарен по-скоро не си струва  :o

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
С примера при оръжейниците не искам да ги укоря с нищо , защото и там виждам несъответствия по отношение суровини вложени в рецептите и точки занаят , които получават.
Например като суровини една змийска хаста иска  ;
4 кюлчета желязо , два броя тис ,един плътен камък , една лека кожа , един рубин .
за същата получават по 10 точки занаят

а за прецизен лък им са необходими ;
три броя тис , три броя обработени леки кости и един рубин , но получават по 12 точки занаят

Това не  е много логично .

Неактивен tuktam

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +4/-10
    • Профил
Ами да ви кажа развивал съм и бижутер но спрях защото нямаше хубави рецепти когато аз се занимавах с това - има си рецепти които дават +4 към занаята , аз произвеждах такива бижута и занаята поне до 100 точки ми вървеше наравно с останалите . И за броните има предмети +2 към занаята , нима с това този занаят отстъпва на оръжейния ?
Това , което има значение е тук и сега ...

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Имам 4 хубави рецепти Елементът на гепарда / Амулет на бързината,  Амулет на огъня , Елементът на якостта /   според моите разбирания за трета , но въпросът не опира до бонусите на рецептите , а до суровините в тях и точките , които майсторите влагат .
Тези с рубина на мен ми носят точки,които  не са колкото за прецизен лък  , а вложените ресурси са по -скъпи .
Моето мнение е , че е необходимо да се направи ревизия на суровините в рецептите и точките за занаят , които носят .
След това камъка за въпросните рецепти не се копае , а пада като шанс , което отново затруднява работата ми . Ресурсите , които са необходими за бижутерите са с намален шанс за добив .

Извинявам се , че написаното от мен е доста хаотично , но съм развълнуван и ми е трудно да излагам мислите си в прав ред .


Неактивен tuktam

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 49
  • Karma: +4/-10
    • Профил
Нямам представа вече как стои въпроса производство на бижута от такива рецепти , така че не мога да го съпоставям с останалите . Но според мен всеки занаят си има трудности . Сега ми е голям зор да произвеждам екипировка изискваща кожа , 2-ма кожари в гидлията не могат да подсигурят необходимото за цяла гилдия , и най-вече за мистиците . Оръжейното производство върви доста по-добре .
Това , което има значение е тук и сега ...

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Нямам представа вече как стои въпроса производство на бижута от такива рецепти , така че не мога да го съпоставям с останалите . Но според мен всеки занаят си има трудности . Сега ми е голям зор да произвеждам екипировка изискваща кожа , 2-ма кожари в гидлията не могат да подсигурят необходимото за цяла гилдия , и най-вече за мистиците . Оръжейното производство върви доста по-добре .
Точно заради липсата на кожи, никак не е лоша идеята някои от героите неразвиващи занаят и биещи се срещу животни да си сменят занаята на кожар, пък кожите отиват пак за занаятчиите кожари (с развит занаят)
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Много разумно предложение от колегата DraganoW .

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Точно заради липсата на кожи, никак не е лоша идеята някои от героите неразвиващи занаят и биещи се срещу животни да си сменят занаята на кожар, пък кожите отиват пак за занаятчиите кожари (с развит занаят)
Според мен за герой неразвиващ занаят какъвто е моят няма по добър вариант от професия кожар.Първо добиваш ресурс докато се биеш без да хабиш точки за действие,второ ако биеш на подходящото място събираш 50 кожи (струващи около 20к злато) за 10 хода +-(става въпрос за 3та категория мобове.) и като се добави и дропа на кости се получава съвсем приличен доход от продажба на ресурси,което позволява да се екипираш  с доста добри предмети  без да равиваш занаят или купуваш диаманти ;)

Неактивен baivuio

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-7
    • Профил
    • Ел. поща
мдааа... 20 скъпоценни камъка х 500 (мин.) голд + 20 кюлчета х 200 голд=14к голд  *crazy*   и това без нито един рядък предмет, т.е. и без точки за занаят.. *WALL*
 уж шанса ми е 11%.... при тези темпове легендарен предмет ще направя след 876446`8746487698746 дни и то само ако ресурса го взимам по 1 голд бройката  *suicide*

Неактивен styrshel

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 761
  • Karma: +223/-412
  • МРАЧНИТЕ
    • Профил
Още една  "придобивка" бонус към бижутерството е ниската изкупна цена на стоката в магазина. Ако за един лък се получава по 500 и нещо злато , то в магазина за сребърен амулет цените варират от 250 -350 , а максимално 700 за рубинено бижу .
В аукциона тези с бонуси повишаване на дух и здраве  и при най-добро желание не може да ги продадеш , но и в магазина не получаваш нищо .

Неактивен Oton

  • Community Manager
  • *
  • Публикации: 1589
  • Karma: +547/-292
    • Профил
Бижутерът прави предмети, които могат да се ползват от абсолютно всички.
Нито една друга професия не може да се похвали с това.
Освен това, нито една друга професия не може да се похвали с такова разнообразие от рецепти, което дава възможност да се изработват предмети буквално за всяка една нужда и прищявка.
Да не говорим за това, че Ювелирът снабдява всички други професии с обработени скъпоценни камъни, нужни за изработването на убер рецептите.
Разбира се, за всичко това са нужни усилия.

Не виждам какъв е проблемът...
Стани почитател на ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf

Стани почитател на Империален герой във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperial-Hero/125685717935?ref=ts