Анкета

Реални ли са според вас цените на ресурсите?

Ниски
Нормални
Високи
Абсолютно нереални

Автор Тема: Цена на ресурсите  (Прочетена 7841 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stormer81

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 99
  • Karma: +35/-29
    • Профил
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2009, 06:02:07 pm »
Пичове разбирам напълно раздразненито ви от високите цени на ресурса, но с риск да повторя за Н-ти път казаното от много хора - Търсенето определя предлагането.

Ако даден ресурс не се продава на тези цени, цените ще паднат. След като те не само не падат ами се и завишават авно има хора дето купуват. Ако не ви се дават пари за ресурс ,правете си мулета както почти всички в играта.
Искрено се надявам разработчиците да не оказват влияние на пазара - това е един от по-добрите аспекти на играта, да не говорим ,че играч с повечко милиони може буквално да счупи пазара както се случва на няколко пъти вече. Забавно е!

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #16 -: Ноември 18, 2009, 06:13:25 pm »
Евала на Кинга, постарал се е и за почти всичко съм съгласен. За ограничаване на пазара и дума да не става, своборната търговия преди всичко. Тази тема е за тия дето постоянно продават ресурс и не им се купува. После се чудят защо тази епична броня например струва толкова. Ами заради ресурса дами и господа. Аз и брат ми имаме едно муле и по този въпрос бих казал че въобще не е изгодно. Скоро ще се преместим в друга гилдия и нещата като цяло отиват на вътрешен размен.

pithtath

  • Гост
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #17 -: Ноември 18, 2009, 06:41:11 pm »
Цените са си напълно нормални, дори може би са ниски, тези, които играят играта по-отдавна ще се съгласят с мен, всичко опира до цената на диамантите в момента. Направете си простата сметка и ще видите..

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #18 -: Ноември 18, 2009, 06:53:17 pm »
Цените са си напълно нормални, дори може би са ниски, тези, които играят играта по-отдавна ще се съгласят с мен, всичко опира до цената на диамантите в момента. Направете си простата сметка и ще видите..
Това е тоолкова относително. Нима има някъде списък или ти можеш да измислиш, който показва кое на колко диаманта се равнява. Не съм сигурен че трябва да съществува такава тясна зависимост. Лично мнение.

Неактивен baivuio

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-7
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2009, 07:12:27 pm »
 Името на гилдията ни е..... СПЕКУЛА  :-[  Това обаче съвсем не означава, че сме някакви кожодери..... Просто наблягяме на търговията.  Неописумемо удоволствие беше да поддържам  ниски цените на  няколко основни ресурса в аукциона, но..... до промените.... Преди това продавах леката кожа 80-99, имах огромни количества, които непрекъснато попълвах и смазвах всеки опит цената да се вдигне над 120/бр.
 Като истинси познавач на аукциона ще ви кажа: Няма спасение за цените вече!!! Свидетели сме на галопираща инфлация, внасяна от диамантите. Виждал съм някои да продават по 400-500 диаматна на една оферта.... Такива хора дали ги интересува цената на ресурса особено?!? А те харчат бързо и пак трябва да купуват..... Всеки от вас е купувал диаманти на повече от 1500/бр.... И всеки се е изнервял и е посягал към телефона за СМС... Ще настане криза в аукциона. В един момент на щанда няма да остане нищо... То вече има такива сектори, щото народа къта ресурса за себе си-не знаеш като го продадеш днес за 1, дали ще можеш да го вземеш утре за 1000  ???

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #20 -: Ноември 18, 2009, 07:27:12 pm »
Добре ... значи вчера чаках 2 часа за някакви оферти за желязни кюлчета с цена по ниска от 2000 ... но нямаше ! И се ПРИНУДИХ да купя 5 кюлчета по 2500-3000 злато. ! Това е грабеж бе ! Прочети ми първите 2 изречения от поста моля !!!! И това нещо ще се премахме.Нясно съм,че това няма как да стане ....но....

Давам ги от време на време по 999, но когато имам излишък.  :D

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #21 -: Ноември 18, 2009, 07:32:20 pm »
И по времето на Жан Виденов не беше толкова зле :(

pithtath

  • Гост
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #22 -: Ноември 18, 2009, 07:56:39 pm »
Това е тоолкова относително. Нима има някъде списък или ти можеш да измислиш, който показва кое на колко диаманта се равнява. Не съм сигурен че трябва да съществува такава тясна зависимост. Лично мнение.

Няма списък, но ако сравним цените преди пазара за диаманти и след него излиза че са намалели. Така излиза, к'во да направя?

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #23 -: Ноември 18, 2009, 08:03:00 pm »
Аз предлагам да направим организирана борба срещу спекулантите.В темата първо да изясним каква е реалната цена на един ресурс(горе-долу) и всеки,който продава над нея просто го игнорираме :) Ще минат 2,3,5 дни и като разбере този играч,че желязното кюлче не струва 1500-3000 злато ще се откаже.Ще забавим продукцията на предметите,но пък после ще е по-лесно.Аз ще предложа примерен лист (примерен !)
   1.Лека одрана (обработена) кожа - 100(200) - Защо? Еми всеки играч може да си направи герой и лесно да си ги изкарва(както и правят де),защото в равнината на надеждата е най-лесно и цени над 200 са нереални
   2.Средна одрана(обработена) кожа - 200(350) - мултиакаунтинга се ограничава,защото става по-трудно,a повечето игрчи имат огромни запаси от тях(поне старите кучета де :D)
   3.Тежка одрана (обработена) кожа - 400(600) - вече за искарване на кожи чрез мултиакаунтинг не може да се говори,защото вдигането на герой 20-то ниво без премиум е почти невъзможно.
   4.Много тежка одрана(обработена) кожа - 800(1000) - Тук вече идват рядките мобове и изкарването на кожи става все по-трудно,но не бива да има оливация като 2000 за една одрана
   5.Дъбово и ясеново дърво(обработен дъб и ясен) - 150(300) - Слагам ги под един знаменател,защото се копаят е един и същ шанс и се изкарват лесно !
   6.Необработен тис(обработен тис) - 350(600) - копае се с малко по-малък шанс от другите,но пак в големи количества и реално разликата м/у него и дъб/ясен не е много голяма
   7.Тъмен тис - нямам наблюдения,за това реално не мога да преценя
   8.Ахат,Топаз,Смарагд,Опал и Лунен камък(обработени) - 500(700-900)
   9.Сапфир,Рубин и Перла - понеже вече не се копаят реална цена не може да се определи,но не трябва да е много висока,защото ти не отиваш да ги копаеш,еми си копаеш някакъв необходим ти ресурс и те ти падат като бонус
   10.Медно,калаено и бронзово кюлче - 150,250,350,по степен на трудност на изработка,а и шанса за копаене на рудите е мелко казано голям
   11.Желязно кюлче  - 800-900 злато според мен е реалната цена.Защото се копае със шанс най-вероятно и изисква 2 суровини
   12.Сребърно кюлче - 1200 злато - изисква само една суровина,но шанса за изкопаване на рудата е по-вероятно
   13.Леки(обработени) и средни(обработени) - 400(550) и 700(800) - все пак падат като бонус от битките.Средните са по-скъпи,защото е 4-та категория има и рeдки мобове,които се бият по-трудно
За цените на рудата не съм писал,защото смятам,че е абсолютна глупост да се продава руда
Не казвам,че съм разбирач или нещо от тоя сорт,но казвам цените какви са според мен и според моя опит.Селските сметки от сорта на : толкова хода за копане + толкова хода за изработка*толкова си злато са неуместни !!! Някой друг да предложи цени :)

Каква е разликата м/у калай и бронз, че слагаш и разлика в цената близо 50% ?
Тис има с шанс "Със сигурност" и по-твоята логика с дъб и ясен той би трябвало да струва пак толкова колкото и те.
« Последна редакция: Ноември 19, 2009, 10:06:59 am от ageNt oraNge »

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #24 -: Ноември 18, 2009, 08:06:32 pm »
Иска да ти каже, че сега ако продадеш 1 диамант може да си купиш повече ресурс и това поражда "инфлацията".

pithtath

  • Гост
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #25 -: Ноември 18, 2009, 08:11:49 pm »
По времена диамантите да не би да цените са били ниски ? ? ? ?

Излиза, че са били ниски в сравнение със сега, защото преди не съм срещал някой да се оплаква. Поне не до такава степен. Просто бройката диаманти е малко число и не бие на очи, друго си е 50 000, или?

Неактивен baivuio

  • Категория 1
  • *
  • Публикации: 42
  • Karma: +8/-7
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #26 -: Ноември 18, 2009, 08:35:09 pm »
по време на диамантите нямаше пряка зависимост между цената в голд и цената в диаманти. Диаманта нямше цифрово изражение...... Вече има. Резето хлопна! Единствения начин е въвеждането на ..... брилянти напр.. или диамантен борд  :D
 Както нямаш право на повече от 20 оферти в аукциона, така да имаш право в момента да продаваш диаманти за не повече от... Х голд примерно
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 08:38:23 pm от baivuio »

Неактивен helllfire

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 808
  • Karma: +200/-523
    • Профил
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #27 -: Ноември 18, 2009, 08:47:01 pm »
Никого не искам да нападам обиждам или обвинявам. Виновни няма. Темата е отворена дискусия за да си каже всеки мнението и заедно да си изясним проблема. А той е факт и щом го има значи има и причина за него. Всеки е прав за себе си. Аз съм на огромна печалба от новите цени, но това че аз съм незначи че и другите са. Вашите мнения и препоръки ще са ценни за начинаещите занаятчии, все пак това не е състезани а просто място за отдих и забавление ;)

Неактивен Redrose

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 93
  • Karma: +18/-20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2009, 01:34:58 pm »
Хм ще ви кажа аз как си го обяснявам.
Високите нива герои правят по-много пари(в сравнение с малките) и постоянно внасят повече и повече злато в играта.Ако златото,което влиза в играта-има 2 начина:таверна и дроп- е повече от това което излиза от нея -купуване на колби,предмети,поправка,лихва и т.н.- се получава инфлация защото има много злато.Когато имаме много злато стойността му като себестойност се понижава.Просто златото вече е доста.
Прост пример:
Ако се нулира всичко и се почне отначало няма да има злато,за това едва ли диамантите ще са повече от 200 злато на парче.Просто няма от къде да дойде това злато
В играта има прекалено много злато като ресурс,за това направиха банката на трезор- да внесът елемент на дефлация,защото банката беше огромен елемент на инфлация.Моето лично виждане е че нещата ще се влошават защото хората са на печалба от битките и златото се увеличава.Колкото повече злато има толкова по-ниска стойност като разменна монета ще има то :)
Every person is a miracle which had never happened before and will never happen again

pithtath

  • Гост
Re:Цена на ресурсите
« Отговор #29 -: Ноември 19, 2009, 01:59:39 pm »
Хм ще ви кажа аз как си го обяснявам.
Високите нива герои правят по-много пари(в сравнение с малките) и постоянно внасят повече и повече злато в играта.Ако златото,което влиза в играта-има 2 начина:таверна и дроп- е повече от това което излиза от нея -купуване на колби,предмети,поправка,лихва и т.н.- се получава инфлация защото има много злато.Когато имаме много злато стойността му като себестойност се понижава.Просто златото вече е доста.
Прост пример:
Ако се нулира всичко и се почне отначало няма да има злато,за това едва ли диамантите ще са повече от 200 злато на парче.Просто няма от къде да дойде това злато
В играта има прекалено много злато като ресурс,за това направиха банката на трезор- да внесът елемент на дефлация,защото банката беше огромен елемент на инфлация.Моето лично виждане е че нещата ще се влошават защото хората са на печалба от битките и златото се увеличава.Колкото повече злато има толкова по-ниска стойност като разменна монета ще има то :)

Добре написано, но много хора няма да се съгласят с теб :)