Автор Тема: 50 % от завършващите гимназия са неграмотни  (Прочетена 8034 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pithtath

  • Гост
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2009, 06:35:39 pm »
Зависи от въспитанието и то много ! Едни деца имат родители,които работят по 15 часа на ден само и само да му купят на-якия компютър,други имат родители,които всеки ден ги тормозят,други нямат родители и т.н !

Сори, ама мен не са ме възпитавали...какъвто се родиш - това е, не може да си гамен по рождение и някой да те дресира по-различно, повярвай. Защото веднага ще се събереш със себеподобните вандали в училище и дотам....после започваш да псуваш вашите и така...нямаш ли талант нищо не става, а ако имаш - зависи в каква насока е той, което е всъщност малко по-горе написаното.

pithtath

  • Гост
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2009, 06:43:59 pm »
И мен не са ме възпитавали,мойте родители са разведени и други проблеми имат и никакво внимание не ми обръща никой,нито ме издържат.Но съм се родил с малко повече мозък(не го разбирайте погрешно) и мога да преценя сам как да се държа и какво да правя.Но ако си по-глупавичък започваш да пренебрегваш всички и всичко !

Еми това е и което ти обяснявах, ще се съгласиш ти с мен ;)

Неактивен Blue shaRk

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 457
  • Karma: +39/-93
    • Профил
    • Ел. поща
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2009, 06:47:20 pm »
:D Значи исках да кажа,че с интернета децата стават пълни кретеноиди ! Ами изглеждат като уроди бе ... някакви прегърбени с очила,занемарен външен вид с торбички под очите,неучтиви и както те биха казали БЪГНАТИ.Като се видят с приятел не си казват: брато днес с какво маце се запознах, ми мале вчера с клана ми в Л2 правехме един сиидж до 4 часа сутринта и се успах за шибаното даскало.... голям кеф и без тва онаа щеше ме изпита по бАлгарски.За това говорих
П.П Извинявам се за някой думи обаче това е истината.SAD BUT TRUE !
Само погледнете този клип и вижте за какво иде реч ! http://vbox7.com/play:aa8ed340  :o :( *xxx*

Напълно те подкрепям Dead_King! Аз от доста време се опитвам да карам по-различен живот,защото както съм тръгнал след 2 години (тогава ще съм на 14) ще нося диоптер 1 ! Това дали ще стоиш 24 часа пред компютъра или ще стоиш вънка по цял ден зависи от теб самия и с какви приятели ще се събереш! Мисля,че нещата каквито са сега няма да се променят скоро!

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #18 -: Ноември 22, 2009, 06:58:55 pm »
Ами щом на 11 може да преценяш кое е глупост и кое не и какво трябва да учиш и какво не ти предлагам да напишеш учебна програма, която да включва всички необходими според теб знания, които трябва да придобие едно дете на 11. Явно от сега даваш заявка за професор... Хайде отвори си една тема в Общи и ни напиши кое не е глупост от учебната програма. Чакам.

Надявам се програмният ти документ да не е с правописни грешки.

Неактивен Lenovo

  • Категория 2
  • **
  • Публикации: 66
  • Karma: +11/-28
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2009, 10:55:30 pm »
Ами щом на 11 може да преценяш кое е глупост и кое не и какво трябва да учиш и какво не ти предлагам да напишеш учебна програма, която да включва всички необходими според теб знания, които трябва да придобие едно дете на 11. Явно от сега даваш заявка за професор... Хайде отвори си една тема в Общи и ни напиши кое не е глупост от учебната програма. Чакам.

Надявам се програмният ти документ да не е с правописни грешки.


+K хе хе
по темата : жалко , но факт ;( много от днешните деца не могат да пишат защото по цял ден седят на компютрите и четат на латиница ...

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2009, 11:21:58 pm »
В много голяма грешка сте не 50% ,а 80% от учениците са неграмотни  *hihi*   и това не е най-лошото ,най-лошото е това ,че  учениците се мислят за готини.Всяка междучасие ги гледам как минават по край училище отиват зад него и пушат и това се случва абсолютно всяко междучасие.Тези хора са си изградили тяхно общество и са си втълпили ,че са най-готините и тем подобни ,колкото пъти да им повтаряш ,че са тъпи ,че прават глупости ,че грешат а те  те игнорират. Направо ужас.....

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #21 -: Ноември 22, 2009, 11:22:33 pm »

+K хе хе
по темата : жалко , но факт ;( много от днешните деца не могат да пишат защото по цял ден седят на компютрите и четат на латиница ...

Ако имат нормални родители и нормални учители,не би трябвало това да е проблем.Но след като на учителя му е все тая кой колко ще научи,или дори ако се опитва да си върши работата на първата родителска среща като каже че децата са тъпи и родители като го емнат,ентусиазма секва.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2009, 11:24:40 pm »
В много голяма грешка сте не 50% ,а 80% от учениците са неграмотни  *hihi*   и това не е най-лошото ,най-лошото е това ,че  учениците се мислят за готини.Всяка междучасие ги гледам как минават по край училище отиват зад него и пушат и това се случва абсолютно всяко междучасие.Тези хора са си изградили тяхно общество и са си втълпили ,че са най-готините и тем подобни ,колкото пъти да им повтаряш ,че са тъпи ,че прават глупости ,че грешат а те  те игнорират. Направо ужас.....
Почти всеки е минал по тоя път,въпроса е да използват мозъка си и да разберат че живота не е само алкохол,цигари,секс и чалга,колкото и приятно да им се струва това ;)

Неактивен Boliarin

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 263
  • Karma: +80/-55
  • proud member of МРАЧНИТЕ
    • Профил
    • http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1549/4880096092698914491259340293Fv4JL7lOO6kZXubvBlGP.GIF
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #23 -: Ноември 22, 2009, 11:25:36 pm »
В много голяма грешка сте не 50% ,а 80% от учениците са неграмотни  *hihi*   и това не е най-лошото ,най-лошото е това ,че  учениците се мислят за готини.Всяка междучасие ги гледам как минават по край училище отиват зад него и пушат и това се случва абсолютно всяко междучасие.Тези хора са си изградили тяхно общество и са си втълпили ,че са най-готините и тем подобни ,колкото пъти да им повтаряш ,че са тъпи ,че прават глупости ,че грешат а те  те игнорират. Направо ужас.....


    За голямо съжаление това е жестоката истина...тъпи,неграмотни,мислещи се за голямата работа бъдещи/ или вече настоящи/ алкохолици и наркомани.....

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #24 -: Ноември 22, 2009, 11:29:32 pm »

    За голямо съжаление това е жестоката истина...тъпи,неграмотни,мислещи се за голямата работа бъдещи/ или вече настоящи/ алкохолици и наркомани.....
Най-лошото в цялата ситуация е че децата нямат добър пример за подражание.Престъпниците и чалга звездите са обожествявани от медиите като елит,хай-лайф и тн.Децата като се приберат вкъщи и видят татко как си сипва поредната ракия и псува политиците и жена си разплут пред телевизора,на кого ще искат да приличат на него или на някой "бизнесмен" със Мерцедес и руса мадама с пластмасови цици до него ;)

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #25 -: Ноември 22, 2009, 11:49:34 pm »
Именно!
Личният пример е определящ
Ако родителят има авторитет (а той се изгражда), ще бъде пример за подражание на детето си в ранна детска възраст. А именно тогава се поставят основите на ценностната система на един човек.
А няма как човек, който обича да чете (и го прави), да бъде неграмотен!
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

pithtath

  • Гост
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #26 -: Ноември 22, 2009, 11:55:50 pm »
Именно!
Личният пример е определящ
Ако родителят има авторитет (а той се изгражда), ще бъде пример за подражание на детето си в ранна детска възраст. А именно тогава се поставят основите на ценностната система на един човек.
А няма как човек, който обича да чете (и го прави), да бъде неграмотен!

Цък, личният пример играе роля само ако визираме приятелите. Те си подражават един на друг. С родителите е различно - има хиляди ситуации при които се приема, че родителите не са бъркали (възпитавали са по някакви стандарти), съвсем нормални са, начетени, а децата растат изроди...това как го обясняваш?

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2009, 12:02:10 am »
Цък, личният пример играе роля само ако визираме приятелите. Те си подражават един на друг. С родителите е различно - има хиляди ситуации при които се приема, че родителите не са бъркали (възпитавали са по някакви стандарти), съвсем нормални са, начетени, а децата растат изроди...това как го обясняваш?

Родителите не са били добри родители  :)Интлегиентен човек и добър родител са различни неща поне за мен.

Неактивен Skarlet

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1222
  • Karma: +372/-182
  • заблудена...
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2009, 12:05:28 am »
Цък, личният пример играе роля само ако визираме приятелите. Те си подражават един на друг. С родителите е различно - има хиляди ситуации при които се приема, че родителите не са бъркали (възпитавали са по някакви стандарти), съвсем нормални са, начетени, а децата растат изроди...това как го обясняваш?
Обяснявам го се недобро възпитание.
Не е достатъчно да казваш кое как трябва да бъде. Думите не трябва да противоречат на постъпките. А по-важно е, както казах, изграждането на ценностна система още в ранна възраст. Тогава на детето ще е по-лесно да си подбере примери за подражание, които да импонират на тази ценностна система. Защото неминуемо идва периода на отрицанието. Но дори тогава няма да "кривне" сериозно от правия път ;)
Това не е рецепта. Няма ясни правила.
Аз самата съм родител и в движение променям убежденията си и това, което съм мислила, че трябва да правя.
Някои си имат ум, други нямат... и това е
                                                 Мечо Пух

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:50 % от завършващите гимназия са неграмотни
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2009, 12:07:53 am »
Цък, личният пример играе роля само ако визираме приятелите. Те си подражават един на друг. С родителите е различно - има хиляди ситуации при които се приема, че родителите не са бъркали (възпитавали са по някакви стандарти), съвсем нормални са, начетени, а децата растат изроди...това как го обясняваш?
Ето тук точно играе роля и кръга от приятели на подрастващото дете, ако се събира с хулигани и хаймани по цял ден и не обръща внимание на ученето естествено че ще стане като тях..
Проблема е че всички гледат това което е "на мода" ... а кажете ми преди когато ние бяхме деца колко от нас са имали компютър и интернет у тях и не са ставали по цял ден от него? И интернета вреди на децата! Колко книги сме чели ние като малки дори извън училищната програма, а сега дори това не искат да четат.. Просто си е жалко как следващото поколение е безобразно неграмотно.. Да не казвам и за някои други неща извън грамотността.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.