Автор Тема: Скъпоценни камъни.  (Прочетена 5480 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RoLeR

  • Категория 5
  • *****
  • Публикации: 753
  • Karma: +69/-87
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #15 -: Декември 14, 2009, 02:39:15 pm »
Добре де драгонов няма споря с тебе аман.Откупна та аткупна аз на откупна ще го чакам 7-8 часа през това време кво да правя???Айде спирам е опсамухме тамата на човека а и агента вече е мераклия за човека аукцион :D :D
Видях идеята на блууд лине и е много добра.Така ще се стимулира занятчийството.
My birthday 21st July..................................
а пък вегетарианците отново да ядат кренвирши :D

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #16 -: Декември 14, 2009, 02:40:32 pm »
Естествено , аз съм съгласен на всякакви "врътки" само да има откъде да си купя, когато и каквото ми трябва.
Агент ти това го знаеш много добре.
 Аз не съм казал че искам камъните да са по 200 злато , нека да са скъпи,  но да ги има  аз на ден хвърлям по 400-500к за ресурс , и не ми пука от кого ще го купя стига цената да е разумна.Няма да купувам железни кюлчета по 5к и скъпоценни камъни по 3к.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #17 -: Декември 14, 2009, 02:46:43 pm »
Не искам и да знам колко е трудно да развиваш бижутер,но защо искате да бъдете улеснявани след като сами сте си поели риска с професията? Ако не сте знаели с какво се захващате винаги можете да смените.Все пак ювелира може да преработва рубини и перли,което е доста голям +.Куку споневаш че ковеш с по 48 точки на ден,ами като няма камъни кови с по малко просто и харчи точките за друго..знам че е дразнещо когато нещо много ти трябва и го няма на пазара,но това е положението за добро или за зло.Рядко се виждат примерно повече от 5 обработени перли на ден на пазара,или голямо количество тъмен ясен,да не говоря за стоманени кюлчета или обогатено желязо,все ресурс без който не можеш да ковеш в 4та

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #18 -: Декември 14, 2009, 02:50:12 pm »
Не искам и да знам колко е трудно да развиваш бижутер,но защо искате да бъдете улеснявани след като сами сте си поели риска с професията? Ако не сте знаели с какво се захващате винаги можете да смените.Все пак ювелира може да преработва рубини и перли,което е доста голям +.Куку споневаш че ковеш с по 48 точки на ден,ами като няма камъни кови с по малко просто и харчи точките за друго..знам че е дразнещо когато нещо много ти трябва и го няма на пазара,но това е положението за добро или за зло.Рядко се виждат примерно повече от 5 обработени перли на ден на пазара,или голямо количество тъмен ясен,да не говоря за стоманени кюлчета или обогатено желязо,все ресурс без който не можеш да ковеш в 4та

Така си е , съгласен съм . Но камъните не са нужни само на бижутерите, общо взето никой не ги смята за ресурс(изключвам рубини, сапфири и перли) и почти всеки занятчия от 3-та категория нагоре си ги купува, защото копаенето на такива си е чиста загуба на ходове.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #19 -: Декември 14, 2009, 02:56:50 pm »
Винаги гледате лесното.. не разбрахте ли, че играта не е направена да се мине за един или два дена..
За това я има професията ювелир за да копае камъните, както ги има и другите професии да добиват останалите ресурси в играта..
И както казах в първия си пост защо изобщо да има подпрофесии, а не се въведе направо магазин за ресурси, кюлчета и какви ли не щуротии..
А защо изобщо да има занаят, а не се въведат и магазини за легендарни и епични предмети? ???
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #20 -: Декември 14, 2009, 02:58:46 pm »
Това е факт и за съжаление,ниските лвл копачи искат нереални цени за тях,но е така и за въглищата примерно.Но ако приемем че бъде направена такава промяна,тя ще облагодетелства само ювелирите 4к,тъй като парите  в 4та са в пъти повече от другите категории.В ниските категории бедните хора пак ще трябва да си ги копаят сами.Едва ли герой 15-20 лвл може да си позволи да купува камъни по 2к бройката.

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #21 -: Декември 14, 2009, 03:01:34 pm »
Драганов по принцип си прав,но все пак е факт че бижутерите-ювелирите се развиват доста трудно,в момента има 4ма ако не се лъжа,можещи да правят епични 4к.Лично за мен заслужават леко да бъдат стимулирани,но не с камъни в магазина,може би с увеличаване  на точките занаят които получават при изработка на предмети.

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #22 -: Декември 14, 2009, 03:02:14 pm »
Това е факт и за съжаление,ниските лвл копачи искат нереални цени за тях,но е така и за въглищата примерно.Но ако приемем че бъде направена такава промяна,тя ще облагодетелства само ювелирите 4к,тъй като парите  в 4та са в пъти повече от другите категории.В ниските категории бедните хора пак ще трябва да си ги копаят сами.Едва ли герой 15-20 лвл може да си позволи да купува камъни по 2к бройката.

Да де това имам в предвид.
С диамантите не е ли същата работа , айде накарай човек който сега започва 1-ва или 2-ра категория да си купи диамант от аукциона....никой път. 7к ги изкарва 25-30 битки

Неактивен ColdAsLife

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 323
  • Karma: +61/-65
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #23 -: Декември 14, 2009, 03:08:01 pm »
Ами ако пускаш целия ресурс,който си изкопал на пазара ще имаш пари,но трябва 1 ден копане 1 ден вдигане на лвл или коване ако искаш да вдигаш занаят :)

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #24 -: Декември 14, 2009, 03:11:55 pm »
Точно за точките получавани от бижутерите само нашия гилд ги обсъжда и отговора е винаги един и същи.. че са балансирани.. а не е така.. дори рецептите са объркани.. /отличен сребърен ахатов пръстен +10 жизненост/ /сребърен ахатов пръстен +10 жизненост/ и каква е ползата от файдата, че имаш по-добра рецепта като дава същото.. или както имаше една тема в докладване на проблеми
/златен пръстен на война +14 жизненост/ /отличен златен пръстен на война +12 жизненост/

Според мен едно такова предложение като това е равносилно на закриване на ювелира като занаят, все едно да ти кажат на каква цена да продаваш или ще си губещ.. ами не е така.. както не се намесват в пазара на диаманти така и не трябва да има подобна намеса в някоя от професиите.. ако примерно ви задължат да продавате златни кюлчета на цена от 3к или стомана на 2к едва ли ще сте съгласни..
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен kyky

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 398
  • Karma: +35/-28
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #25 -: Декември 14, 2009, 03:19:18 pm »
Точно за точките получавани от бижутерите само нашия гилд ги обсъжда и отговора е винаги един и същи.. че са балансирани.. а не е така.. дори рецептите са объркани.. /отличен сребърен ахатов пръстен +10 жизненост/ /сребърен ахатов пръстен +10 жизненост/ и каква е ползата от файдата, че имаш по-добра рецепта като дава същото.. или както имаше една тема в докладване на проблеми
/златен пръстен на война +14 жизненост/ /отличен златен пръстен на война +12 жизненост/

Според мен едно такова предложение като това е равносилно на закриване на ювелира като занаят, все едно да ти кажат на каква цена да продаваш или ще си губещ.. ами не е така.. както не се намесват в пазара на диаманти така и не трябва да има подобна намеса в някоя от професиите.. ако примерно ви задължат да продавате златни кюлчета на цена от 3к или стомана на 2к едва ли ще сте съгласни..

Съгласен или не като има откъде да ги купиш е съвсем друго .

На мен не ми пука много много  както реши екипа така ще е , то е ясно просто предлагам нещо което на мен ми изглежда разумно ако се направи и така че да не ощетява никого.
 До сега се продаваха  600-700 злато обикновенните камъни и никой не ревеше ,  според мен разумна цена в евентуалния магазин би била 1300-1500 злато за един камък , така пак ще се харчат за по 800-900 че и повече , стига да е под магазинската.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #26 -: Декември 14, 2009, 03:34:34 pm »
Както казах ако се пусне такова нещо означава да се закрие ювелира като професия, всеки ще си каже "Защо да си хабя точките за камъни като има такива в магазина?"
И както казах със огромна доза сарказъм, остава да пунат магазини за легендарни и епични предмети и всички да ходят само да се млатят.. *hmm*
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #27 -: Декември 14, 2009, 03:45:23 pm »
Може да се направи така ,че всички без ювелирите да могат да си купуват и да не могат да се пускат на аукциона и работата е решена  ;)

Драганов явно не си видял моят коментар.

Неактивен DraganoW

  • Trusted Member
  • *
  • Публикации: 1104
  • Karma: +204/-61
  • Мултигруп "Събирам минуси на воля, давайте повече"
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #28 -: Декември 14, 2009, 03:49:01 pm »
Нали знаеш колко е лесно да си купиш с друг герой камъните и да ги оставиш в хранилището?
Драганов явно не си видял моят коментар.
Като нямаш два лева за паста, седиш навън до витрината на сладкарницата и гледаш как другите ядат, това е.

Неактивен BloodLine

  • Категория 4
  • ****
  • Публикации: 453
  • Karma: +83/-123
  • Prince of Fionn
    • Профил
Re:Скъпоценни камъни.
« Отговор #29 -: Декември 14, 2009, 03:57:19 pm »
Ами ще се забрани да се продават и прехвърлят,ще могат само да се ползват.(Може да се направи един надпис например като при предметите ,,Принадлежи на еди кой си')