Автор Тема: Обсег  (Прочетена 1852 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Обсег
« -: Май 28, 2009, 04:29:02 pm »
Каква е ролята на обсега на оръжието по време на битка ?

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Обсег
« Отговор #1 -: Май 28, 2009, 04:31:38 pm »
Каква е ролята на обсега на оръжието по време на битка ?

Ако имаш оръжие с обсег 3, това значи че ще стреляш 3 рунда преди противника. При обсег 2, 2 рунда преди него и т.н.  Имаш предимство че в тези рундове ти нанасяш щети, а той не ако е с по-нисък обсег на оръжието.

Неактивен ageNt oraNge

  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1031
  • Karma: +159/-289
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Обсег
« Отговор #2 -: Май 28, 2009, 04:33:35 pm »
Точно това си мислех че е :)

А да попитам тогава тези оръжия с обсег само на стрелците ли са присъщи ?

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Обсег
« Отговор #3 -: Май 28, 2009, 05:27:59 pm »
Точно това си мислех че е :)

А да попитам тогава тези оръжия с обсег само на стрелците ли са присъщи ?

Да, доколкото знам.  Стрелците с лък имат обхват 3, с копия - обхват 2 и с ножове за хвърляне - обхват 1.

Неактивен prob4o

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 495
  • Karma: +98/-67
    • Профил
Re:Обсег
« Отговор #4 -: Май 28, 2009, 07:38:26 pm »
Обхвата на оръжието зависи и от категорията му.
По-висока категория = по-висок обхват.
Магове също могат да ползват някои оръжия с обхват ( лък, арбалет, метателен нож )

Неактивен Sheremetev

  • Наше время!
  • Категория 6
  • ******
  • Публикации: 1630
  • Karma: +549/-1092
    • Профил
    • IH Calculator
Re:Обсег
« Отговор #5 -: Май 28, 2009, 08:13:28 pm »
И бонус от мен, че да е ясно и точно всичко- един тънък момент: понякога и врагът има оръжие с обсег.  Пример Вие с оръжие с обсег 3 срещу мародер (обсег 0) и мародер-стрелец (обсег 2). Битката ще бъде:
Рунд 1: Вие стреляте по един от двамата опоненти. Те са на разстояние 3 и не могат да Ви ударят
Рунд 2: Вие стреляте по тях. Разстоянието е 2, мародерът седи и гледа, но вече Вие сте в обсега на мародера-стрелец и той стреля по Вас
Рунд 3: Същото като горния, разстоянието вече е 1
Рунд 4: Разстоянието между Вас и опонентите е 0, влизате в бой и с двамата опоненти

П.П: Рейнджърите след 15-то ниво имат умения, които усложняват нещата.
Преследвачите имат умение "Стелт" и могат да намалят с до 5 обсега на врага си. Пример: Вие имате стелт 4 и обсег 2, врагът има обсег 3. Вместо той да стреля един рунд преди Вас, неговият обсег пада до 0 и Вие стреляте два рунда преди него (т.е не можете да намалите вражески обсег до -1, но все пак е по-добре с умението отколкото без него; максимално ефективно е срещу врагове с обсег 5).
Ловците имат умение, което пък им добавя обхват към оръжието.  Максималният обхват на едно оръжие (със и без бонус) е 5, но тук бонусът се зачита и след превишаване. Пример: имате лък с обсег 3 и още 3 допълнителен обсег от оръжието. Вашият обсег става 5, но пък в първия рунд ще направите два изстрела (т.е всяка единица обсег над 5 се добавя като един допълнителен изстрел в първите рундове за Вас).

Неактивен isolde

  • Global Moderator
  • *
  • Публикации: 1205
  • Karma: +173/-136
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Обсег
« Отговор #6 -: Май 28, 2009, 11:39:34 pm »
И бонус от мен, че да е ясно и точно всичко- един тънък момент: понякога и врагът има оръжие с обсег.  Пример Вие с оръжие с обсег 3 срещу мародер (обсег 0) и мародер-стрелец (обсег 2). Битката ще бъде:
Рунд 1: Вие стреляте по един от двамата опоненти. Те са на разстояние 3 и не могат да Ви ударят
Рунд 2: Вие стреляте по тях. Разстоянието е 2, мародерът седи и гледа, но вече Вие сте в обсега на мародера-стрелец и той стреля по Вас
Рунд 3: Същото като горния, разстоянието вече е 1
Рунд 4: Разстоянието между Вас и опонентите е 0, влизате в бой и с двамата опоненти

П.П: Рейнджърите след 15-то ниво имат умения, които усложняват нещата.
Преследвачите имат умение "Стелт" и могат да намалят с до 5 обсега на врага си. Пример: Вие имате стелт 4 и обсег 2, врагът има обсег 3. Вместо той да стреля един рунд преди Вас, неговият обсег пада до 0 и Вие стреляте два рунда преди него (т.е не можете да намалите вражески обсег до -1, но все пак е по-добре с умението отколкото без него; максимално ефективно е срещу врагове с обсег 5).
Ловците имат умение, което пък им добавя обхват към оръжието.  Максималният обхват на едно оръжие (със и без бонус) е 5, но тук бонусът се зачита и след превишаване. Пример: имате лък с обсег 3 и още 3 допълнителен обсег от оръжието. Вашият обсег става 5, но пък в първия рунд ще направите два изстрела (т.е всяка единица обсег над 5 се добавя като един допълнителен изстрел в първите рундове за Вас).

Отлично обяснение !  Имам наблюдение върху стелта като умение и мисля че е много полезно на стрелците, но сега като видях какво правят ловците...мисля да преквалифицирам няколко от гилдията ми ;)