Author Topic: aukcija  (Read 6498 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline popo50

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 89
  • Karma: +6/-1
    • View Profile
aukcija
« on: February 22, 2010, 06:54:50 PM »
Dakle zašto mi plaćamo 2x proviziju, na predmete kad ih stavimo na aukciju i kad ih neko kupi, mislim stanje u aukcijskoj kući ko i u državi svi kradu niko ne odgovara za to.
Zahtjevam pojašnjenje! :)
Stavim predmet na aukciju platim proviziju...ok nije bed, al koji k....c dobijem onda manje para kad neko kupi moj item, nešto tu nije u redu. Ako su već stavili da gazda saveza ubire porez za predmete na aukciji što se stave, onda nešto od toga što se uzima je višak. Pa ljudi odlučite se šta ćete naplaćivat ili jedno ili drugo. Nek vam e-bay bude uzor. Ovo što se događa je čisti lopovluk.

Ono to govorim jer sam masu puta popušio na predmetima pare stavim epski luk na prodaju za 100-200k golda i stoji 2 tjedna tako svaki dan po 4k golda izgubim i eto ja izgubio preko 60k golda na tom i sad da mi neko kupi luk pa da mi uzmu još cca 10% od prodaje, recimo neko kupi po 100k ja sam zaradio manje od 30k golda. E sad da izračunamo koliko je meni trebalo promašenih lukova da dodje taj epski, materijal za izradu, nisam ni na nuli nego u gubitku. Neko će mi reć šta odma nisi stavio luk za 50-100k golda a ja ću njemu reć da bi opet bio u gubitku ako mi ga neko uzme za 70k obzirom na koliko mi treba da to napravim.
A da ne pričam kako je onima koji traže po 500k-1mil za predmet.

Dakle da zaključim:
Sumnjam da će se išta promijenit (budimo realni ni u državi našoj se neće još dugo ništa promijenit)
Ali moramo počet od negdje....smanjiti proviziju na aukciji koja se ubire prije stavljanja na aukciju ili čak maknit onu poslje ili smanjit makar...više ne znam ni sam samo znam da će masa ljudi bit uz mene za ovo.

I nemojte brijat da se ja ljutim nešto, al nije mi svejedno kad se sjetim svog keša što sam na aukciji izgubio..... :'(
« Last Edit: February 23, 2010, 08:46:36 AM by Tiger »

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #1 on: February 22, 2010, 07:08:59 PM »
Apsolutno se slažem. Za koji k... se naplaćuje dvostruka provizija? Totalana je je... ako se prodaje nešto u toj aukcijskoj kući.

RIJEŠITE TO!!!!! >:(

Offline mix2mix

  • Cro Moderator
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 440
  • Karma: +83/-5
  • Cro Moderator
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #2 on: February 22, 2010, 07:44:01 PM »
eh, da nam je živjeti u savršenom svijetu, bilo bi to *HAHA*. Proslijediti ću dalje ovu primjedbu, dali će pomoći vidjeti ćemo.

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #3 on: February 22, 2010, 08:38:48 PM »
Pročitano, pričati ću sa adminima. To je sve što ja mogu. U svim igrama od IO kod prodaje postoji dupla provizija. Samo što se npr u IO može smanjiti razvojem trgovine pa je moguće da će i tu biti istraživanja saveza koja će smanjivati proviziju.  Moja pretpostavka, ništa provjereno. Kad dobijem odg o provizijama, javim.

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #4 on: February 22, 2010, 09:28:29 PM »
Ako se može riješiti, to bi bilo super, ako baš mora biti dupla provizija, neka se druga provizija uplaćuje na račun saveza u kojem je igrač. I ako je moguće, da se ukine ono glupo vezanje oružja, oklopa i ostalih predmeta za heroja ili plaćenika. 8)

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #5 on: February 22, 2010, 09:45:58 PM »
Ako se može riješiti, to bi bilo super, ako baš mora biti dupla provizija, neka se druga provizija uplaćuje na račun saveza u kojem je igrač. I ako je moguće, da se ukine ono glupo vezanje oružja, oklopa i ostalih predmeta za heroja ili plaćenika. 8)
Vezanje se sigurno neće ukinuti. Onda cijeli koncept igre koji počiva na izradi predmeta pada u vodu.

Offline popo50

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 89
  • Karma: +6/-1
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #6 on: February 23, 2010, 12:56:55 AM »
Slažem se da bi predmeti bili iznova korišteni i nebi bilo smisla izrađivati nove...jedino što bi bilo oke je da malo više keša dobijemo za neke nevezane predmete u trgovini, recimo ako predmet nije vezan na mene i epski je dobijemo cca 5dijamanata (100k), legendarni 30k, rijetki 5k dobro ovisno o tieru. Tako da stavim na aukciju dva tri dana ako niko ne kupi uzmem si 100k iz trgovine i super.

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: aukcija <- lopovska institucija
« Reply #7 on: February 23, 2010, 07:41:48 AM »
Da, ok, Tiger. U pravu si što se tiče vezivanja predmeta. Nisam to sagledao sa druge strane, ali da NPC trgovina daje totalnu siću, i to je istina. Možda bi mogao dogovoriti neko povećanje od nekih 15-20%. Makar nešto... 8)

Offline felgamix

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 25
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #8 on: February 23, 2010, 01:37:22 PM »
Drago mi je sto su se ljudi iz naseg saveza ukljucili u borbu za vishe kesha! To je znak da moram i ja. Zajedno smo skupa!
Imam jedan konstruktivan prijedlog, nije losh, ali mislim da bi zadovoljio obje strane.
Ovako: Stavim predmet na aukciju za tipa 200 - 300k golda, provizija je 6k. Platim to i predmet je na aukciji. Ok. Nisam ga prodao,
stavljam ga sutra dan opet, snizim malo prodajnu i uzme mi otprilike 6k... Rjesenje bi bilo u tome da mi se sada tih 6k vrati ili da se
svaki puta vrati 50% golda ako predmet nije prodan. Zasto? Zato sto ako sam napravio 4 odlicna itema koji realno imaju cijenu iznad
200k ne dam ih za manje ni popi hehe. To znaci 4 x 6k = 24k, i tako par puta, uzmimo 3, to je 72k golda. Za taj iznos sam si mogao uzeti 10 safira, sam napraviti poluge i za nesto sitno kupiti srednjih koza i povecati si razinu izrade itema na lvl 3 za prosjecno 4 boda x 10, znaci 40 bodova. Realno, ako bi mi se vratilo pola, povecao bi si razinu 3 za 20 bodova, sto je isto ok, jer realno mogao sam i zaraditi 4 x cca 200k golda, znaci 800000 golda, sto je ok, treba zariskirati koji put, ali ne ako utjece na igru.
Treba se jos malo doraditi ta ideja, ali u sustini mi se cini ok.
Pozdrav!

Offline popo50

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 89
  • Karma: +6/-1
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #9 on: February 23, 2010, 03:58:53 PM »
a što mi bilo sa naslovom teme aukcija <- lopovska institucija? hehe realan naziv i rimuje se:)
al ja sam i uz felgamixa ako se već neće maknit duplo uzimanje keša...makar da na predmet koji je već bio na aukciji bude duplo manja provizija.

Offline mix2mix

  • Cro Moderator
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 440
  • Karma: +83/-5
  • Cro Moderator
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #10 on: February 23, 2010, 04:21:35 PM »
predmet koji je sa dobrim karakteristikama i sa normalnom cijenom (meni ne idu u glavu oni koji traže nerealne cifre ) u globalu većinom nađu kupca. Ne treba biti megaloman  :), da se zaraditi. Da ti to ne govorim bezveze pogledaj na statistikama, ja sam trenutno 5 na rang listi po izradi predmeta. Kada stavljaš predmet na aukciju, pogledaj šta se nudi i po kojim cijenama te koje su karakteristike od prije ponuđenih predmeta. Onda ti formiraj cijenu da bi ti se predmat prodao, a ne da ti stoji jer ti to na koristi  ;). I to je to.
« Last Edit: February 23, 2010, 05:40:31 PM by mix2mix »

Offline mix2mix

  • Cro Moderator
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 440
  • Karma: +83/-5
  • Cro Moderator
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #11 on: February 23, 2010, 04:32:46 PM »
ovo ti je rang lista po izradi predmeta u igri:

Igrač %  Savez     Nivo     Iskustvo     _CRAFTING     Slava     Akcije
1    
0000    Izradio sam legendarni predmet
0%         ZAX    40    1486943        72590              1237    

2    
Jerk    Izradio sam epski predmet
89%      Reacro    45    2823415         65573              1446         
   
3    
Kilgor    Izradio sam legendarni predmet
100%  ZEALOTS   49    5353990         62745            1862
   
4    
1111    Izradio sam epski predmet
0%    ZAX            49    5190686         56865               1552    
   
5    
mix2mix    Izradio sam epski predmet
45%    Paratethys    45    2993174         56590         1345                       

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #12 on: February 23, 2010, 05:25:18 PM »
Ja više uopće ništa neću komentirati. Uza sva nastojanja sa svih strana, vjerujem da se ništa neće promijeniti. Slažem se da su cijene u aukcijskoj kući paprene. Vidio sam da neki lik prodaje neki oklop za 3 milijuna(!). Zar da prodam kuću da to kupim?

Smatram da je jedina nada da igrači sami spuste cijene pojedinih resursa, da bi cijena izrade, pa tako i sam predmet bio dostupniji. Ne znam koliko dizajneri i admini ove igre mogu učiniti, ali ipak mislim da sami igrači mogu učiniti puno više.

Offline mix2mix

  • Cro Moderator
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 440
  • Karma: +83/-5
  • Cro Moderator
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #13 on: February 23, 2010, 05:39:37 PM »
čuj, ja sam na početku razvijao karakteristike, odnosno obradu resursa i izradu oklopa. Kako vidim i ti si kožar i kovač oklopa. Sada kada uskoro dođeš na level 30 budeš dok se boriš  ( traži za protivnike krokodile i sl.) odmah i skidao krzno sa neprijatelja. Onda prerađuj krzno u kožu i dižeš zanatske bodove , kožu stavi na aukciju ( sada je cijena oko 3-4 tisuće za komad) kada dođeš na cca 300 bodova kod kožara ( jer onda za otprilike npr. 30 obrađenih krzna napraviš isto toliko kože), počni izrađivati oklope da podigneš bodove kovača oklopa ( izrađuj one recepte za koje ti treba samo koža da netrebaš ništa kupovati drugo) i podigni bodove kovača oklopa na taj način do 300+. Onda ti se otvara opcija izrade legendarnih predmeta koji se mogu dobro prodati. Ja sam inače izrađivao ove jednostavne predmete dok nisam došao do epske razine, 400. Evo ovo je moj mali savjet. ;)

Offline mitch

  • Trusted Member
  • *
  • Posts: 161
  • Karma: +4/-1
    • View Profile
Re: aukcija
« Reply #14 on: February 23, 2010, 07:10:47 PM »
Mixo, hvala na savjetu, ja sam tako i radio, tako ću i dalje. Koliko sam uspio shavatiti, kožar i kovač oklopa je najjeftinija kombinacija, i najbrže se napreduje jer ne trošiš akcijske bodove na kopanje resursa, već ih dobiješ poslije bitke.