Author Topic: iki silah  (Read 2081 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mr_ferid

• Guest
iki silah
« on: December 22, 2009, 02:03:02 PM »
arkadaslar onceler iki silahin sadece 1 asamasi vardi artik 7 asamasi var
sorum su iki silah 7 olunca ne olur 7 tane silahmi kullaniriz?

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
Re: iki silah
« Reply #1 on: December 22, 2009, 02:15:58 PM »
sadece iki silah oda savaşçılar ve nişancılar için geçerli, zaten mistik kadar kıytırık bir karakter yoktur sanırım.

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #2 on: December 22, 2009, 02:55:13 PM »
aslında mistiğin silahı çok güzel bir silah..becerileri hakkında fazla bilgim yok ama asa,bence hiç kötü değil hatta çok iyi bir silah..çünkü olaya bir de şu açıdan bakarsak blokenin ne kadar önemli olduğunu anlayacağız..4 aşamadaki bir asanın kendiliğinden bloke oranı 36,diyelimki 14-15 bonus da işlenmiş silahtan almış..o zaman bloke oranı %50 ye ulaşıyor ki bu çok yüksek bir oran..şimdi bir de bu blokenin ne olduğunu daha iyi anlamak için özellik puanlarıyla da karşılaştırmamız gerekiyor..%50 bloke oranı demek? %50 saldırıdan kurtulma şansı demektir..o zaman saldırıdan kurtulma şansına eşit olan çevilkikle karşılaştırmak gerekiyor..
yani %50 saldırıdan kurtulma şansı demek 500 çeviklik puanı demek ki bu çok yüksek bir rakam..yani bir mistiği iyi kullanırsak,bonuslu olan çevikliğiyle ve blokesiyle çok az isabet olan,silahından ve ayrıca verilebilecek silah becerisi puanlarından etkili silahı ile kritik vuruş da yapabilen bir mistik korkulması gereken bir din adamıdır...
bunu da açıklamak istedim,umarım faydalı olmuşumdur...

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: December 22, 2009, 03:07:59 PM »
aslında mistiğin silahı çok güzel bir silah..becerileri hakkında fazla bilgim yok ama asa,bence hiç kötü değil hatta çok iyi bir silah..çünkü olaya bir de şu açıdan bakarsak blokenin ne kadar önemli olduğunu anlayacağız..4 aşamadaki bir asanın kendiliğinden bloke oranı 36,diyelimki 14-15 bonus da işlenmiş silahtan almış..o zaman bloke oranı %50 ye ulaşıyor ki bu çok yüksek bir oran..şimdi bir de bu blokenin ne olduğunu daha iyi anlamak için özellik puanlarıyla da karşılaştırmamız gerekiyor..%50 bloke oranı demek? %50 saldırıdan kurtulma şansı demektir..o zaman saldırıdan kurtulma şansına eşit olan çevilkikle karşılaştırmak gerekiyor..
yani %50 saldırıdan kurtulma şansı demek 500 çeviklik puanı demek ki bu çok yüksek bir rakam..yani bir mistiği iyi kullanırsak,bonuslu olan çevikliğiyle ve blokesiyle çok az isabet olan,silahından ve ayrıca verilebilecek silah becerisi puanlarından etkili silahı ile kritik vuruş da yapabilen bir mistik korkulması gereken bir din adamıdır...
bunu da açıklamak istedim,umarım faydalı olmuşumdur...

ne olursa olsun oyunda en büyük ayrıcalığı nişancılara vermişler, hem savaşçılar hemde mistikler; kendi özel silahlarını kullanırken kalkan kullanamıyor, ama nişancılar ciritle birlikte kalkanda kullanabiliyor bu çok fazla artı bir özellik. hem kritik vuruş şansı hemde bloke şansı doğurur.

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #4 on: December 22, 2009, 05:02:38 PM »
evet iş kritik vuruşta bitiyor arkadaşlar aynen öyle..ben bir savaşçı asker kiralayıp bakayım dedim de çok pişman oldum ona yaptığım masraflara..şu an sadece nişancı askerimi kullanıyorum ve çok memnunum çünkü sadece 1-2 kritik vuruş bile yapsalar bana yetiyor..ama neredeyse her saldırıyı alan ve rakibini yakalamakta da güçlük çeken ve ayrıca neredeyse hiç kritik vuruş yapamayan savaşçı hiç işime yaramadı..evet nişancının üstünlüğünü ve kritik vuruşun önemini kabul etmek lazım...