Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - silifkeli

Pages: [1] 2
1
Alışveriş / Re: zanaat akademisi gönlü arıyorum
« on: September 21, 2010, 03:57:24 PM »
aradan 3 ay geçti, o kadar kişi bu yazıya baktı ama kimse zanaat akademisi gönlü bulamadımı?  bulupta bana satana 100 elmas vericem arkadaşlar. cevaplarınızı bekliyorum.

2
Genel sohbet / level 4 olan yerlerde level2 dükkanları ne geziyor...:)
« on: September 09, 2010, 01:23:16 PM »
level 4 te yaratıklarla savaşırken bol bol ixir e ihtiyacım oluyor ama bi bakıyorum level 2 dükkanları var içindeki ixirler de level 2 ye ait ixirler. mecburen başka eyaletleri dolanarak ixir toplamak zorunda kalıyorum. bunun yerine level 4 olan eyaletlerde level 2 lik dükkanları kaldırıp yerine level 4 dükkanları koysanız daha iyi olmazmı. yetkililerin ilgilenmesini istiyorum...

3
Genel sohbet / ramazan bayramınız kutlu olsun...
« on: September 09, 2010, 01:19:40 PM »
böyle bir başlık açıp kimsenin bayramı kutlanmamış. ben ilk davranayım dedim. cümleten ramazan bayramınız kutlu olsun...

4
Genel sohbet / Re: Yeni reçete kuralı
« on: July 08, 2010, 12:01:19 AM »
elmas pahalılığından efsanevi zanaat aracı alamıyoruz zaten. alamadığımız için reçeteleri kullanıp herhangi bir eşyada üretemiyoruz. anca reçeteyi almış olarak kalıyoruz. bende birsürü reçete var, öylesine duruyor.  ben herhangi bir reçeteden taş çatlasın 20 veya 25 defa kullanmışımdır, bi daha da kullandıgımı hatırlamıyorum. en azından zanaat kasanlara reçete satarız bari de  ordan altın kazanırız. nasıl olsa reçetem var deyip yan gelip yatma devri bitti... ;)
oyunda mücevherat reçeteleri beş para etmiyor, kuyumcu az sanırım baya. 100 altına bile staamıyorum ama milletin ragbet ettiği yüzük kolye reçeteleri artık sanırım para eder bundan sonra. zırhçılık yapan çok oldugundan zırh reçeteleri baya pahalı bi döneme girer, silahçılık yapan az onların reçete fiyatları da  normal seyrinde gider bence. reçete sataraktan da altın kazanabileciğime saviniyorum yoksa altın yüzü gördüğümüz yok oyunda...

5
Genel sohbet / Re: Yeni reçete kuralı
« on: July 07, 2010, 05:45:32 PM »
bence iyi olmus. elimde fazladan efsanevi receteler vardi, evde saklayacagima reçetelerin arasına kattım. evde bos yer oluştu sonunda. savastan elde ettigim receteler vardı. onları ne yapsam diye düsünüyordum. satsan satılmıyordu. onlarıda receteler arasına katmaya basladım. yani düsünen güzel düsünmüş bu olayı. kendisine burdan teşekkür ederiz. ama bir de receteleri gibi istedigimiz gibi dizme konusunda da yardımcı olsalar güzel olur. karman corman duruyor bende receteler.

6
Sorular / banka yatırılan paraya faiz veriyormu
« on: July 03, 2010, 02:37:01 PM »
bankaya yatırdıgımız paraya banka faiz veriyormu. varsa ne kadar sürede bir ne kadar faiz veriyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

7
Genel sohbet / Re: + tecrube
« on: July 03, 2010, 12:49:36 PM »
yani rakibimiz 3 kişiden fazla ise %50 daha fazla mı tp alırız, yoksa % 50 daha mı az tp alırız. mesela ben devamlı yanımdaki 5 paralı askerle savaşıyorum. ben ve 5 paralı askerim karşımdaki 3 rakibe saldırırsa ne kadar tp alırım, 6 kişi ile dövüşürsem kaç tp alırım.

8
Genel sohbet / banka ne işe yarıyor
« on: July 03, 2010, 12:44:07 PM »
bankalar kredi çekmek , geri ödemek, tehlikeli yerlere giderken belli bi ücret karşılığı para saklamaktan başka ne işe yarıyor. bir ara faizle alakalı birşey görmüştüm bu yüzden merak edip böyle bir konu açtım. bankalar günlük haftalık veya aylık herhangi bir faiz veriyormu. varsa ne kadar süreliğine ne kadar faiz veriyor. bilgilendirirseniz sevinirim.

9
Genel sohbet / Re: Elmas fiyatları
« on: July 01, 2010, 02:23:43 AM »
üretilen esyaları x0-x4 ve x5-x9 olarak ayırdıgınızdan beri  zaten markette hic bir sey satamıyoruz. oyundan soğutulan oyuncular oyunu bıraktıgı icin alıcı yok. eşyaları makul fiyata dahi satamıyoruz. çok cüzzi fiyatlara satmak zorunda kalıyoruz. eşyayı çok cüzzi fiyatlara satınca da efsanevi zanaat eşyalarını tekrar alabilcek altınımız yada elmasımız olmuyor.şu an elmas 50.000 - 55.000 aralıgında seyrediyor.efsanevi zanaat aracı altın olarak elması 50.000 den hesaplarsak 2,5 milyon altına tekabül ediyor.aşama 2 ye geçen bir oyuncu 2.5m altını nasıl biriktirsin de efsanevi çekic alsın, efsanevi eşya ürebilsin! aşama olarak yukarı çıkıldıkça zaten oyuncu sayısı iyice azalıyor, eşyaları satmak daha da zorlaşıyor. elmas fiyatları yüzünden ateş pahası fiyatlara eşya alınmak zorunda kalınıyor. markette eşyaları üretenlere baktıgımızda genelde hep aynı kişiler. bu üretenlerin arasına yeni isimler katılmıyor. ama yeni kişilerde üretime katılmalıki rekabet ortamı oluşsun, fiyatlar düşsün veya makul fiyatlara gerilesin. aşama 4 te olan bi oyuncu nerdeyse bir efsanevi çekic parasına eşya satıyor. üretim ve tüketim dengesi şu an bozulmuş durumda. bence elmas fiyatlarına müdahele edilmek zorunda. yada aşama aşama efsanevi zanaat aletleri pahalılaştırılmalı. farzımahal aşama 2 deki bir youncu 500.000 altına çekic alsın ama aşama 3 teki bir oyuncu 1milyon veya 1.5 milyon altına efsanevi çekic alsın, ve bu kademeli olarak arttırılsın. üretici azlıgından sadece belli kişiler faydalanarak zanaat yapıp sadece onlar kazanmasın. sadece elmas satın alanlar bu oyunu oynasın düşüncesi varsa o ayrı ama buda oyunun sonunu getirir. ben de elmas satın alan bir oyuncuyum ama satın aldıgım elmasın hakkını alamıyorum ve gittikçe oyundan soğuyorum. elmas alamayan oyuncuların halini  hele hiç düşünemiyorum. midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmayın...

10
Sorular / reçeteler ile ilgili soru
« on: June 30, 2010, 04:31:23 PM »
Aynı çeşitten olan iki reçete birleşebilecek, yani eğer 43 dayanıklılığı olan reçeteniz varsa ve 100 dayanıklılığı olan aynı reçeteyi kullanırsanız yeni reçetenin dayanıklılığı 143 olacak. Reçetelerin dayanılılığının limiti olmayacak.  bu yeni kuralı detaylı izah edebilecek olan varmı, ben pek anlamadım. 2 tane aynı reçete varsa kahramana her 2 reçeteyi de verip 2 kat kuvvetli silah zırh vs.. mi olacak. yoksa sadece dayanıklılık açısındanmı konu geçerli? mesela aşama 3 te baykuş eldivan var. 2 tane baykuş eldiven reçetem olursa neler değişecek, sadece dayanıklılığımı yoksa değişen başka özellikleri olacakmı.

bi de reçeteler ile ilgili burda bir soru sormuşken devamlı aklımda olan bi soruyu da sorayım. kahramana verdiğimiz reçetelerden herhangi birşey üretecegimizde bir süre istediğimiz reçeteyi diğer reçeteler arasında aramak zorunda kalıyoruz. bunun yerine reçeteleri kendi istediğimiz gibi ayarlayabilme özelliğimiz olsa daha güzel olur. mesela başlıklar, çizmeler, kalkanlar vs... gibi bölümlere ayırıp düzenleyebilsek en azından daha kolay bulabiliriz reçeteleri.

11
Görüşler / ittifak içi mesajlaşma sistemi
« on: June 19, 2010, 10:49:35 PM »
lonca nın içinde karakter isismlerinin  yanında bulunan altın elmas gönder seçenegi gibi onların yanına mesaj gönderme secenegi de konulabilirmi acaba. bu isimizi biraz daha kolaylaştırabilir. bi de sol tarafta alt alta sıralanan kahraman harita zanaatçılık vs.. kısa yol tuşlarının yanına ev de eklense güzel olur

12
Sorular / Re: eşya kazanma şansı
« on: June 13, 2010, 03:51:34 PM »
yardımcı oldugun için teşekkürler ferid, bir tek sen cevaplandırıyorsun forumdaki soruları galiba. altın kazanma yüzdesi için de durum aynımı, elemanlara altın ve eşya kazandıran yüzük taksam, bana extradan hem eşya hem altın kazandırırmı yoksa sadece eşya kazanma yüzdesinimi arttırır.

13
Sorular / eşya kazanma şansı
« on: June 13, 2010, 07:21:05 AM »
yanımızda savaşan elemanlara eşya kazanma şansı veren yüzük kolye taksak savaşçımıza bir yararı dokunurmu. bir de maksimum eşya kazanma şansımız kaç, limiti varmı.

14
Sorular / Re: komutanın takımı bonus olarak ne veriyor
« on: June 12, 2010, 04:50:10 PM »
yardımcı oldugunuz için teşekkürler. listede komutanın takımı olarak isminin düzeltilmesi  lazım o zaman.

15
Sorular / komutanın takımı bonus olarak ne veriyor
« on: June 12, 2010, 03:56:52 PM »
takım eşyalarda komutanın takımı hangi bonusları veriyor. takım eşya tamamlanınca alacagı bonuslarını gösteren listede komutanın takımı yok. lütfen yardımcı olabilirmisiniz.

Pages: [1] 2