Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - sevdimki

Pages: [1]
1
Genel sohbet / Re: Yeni diyarlar
« on: June 13, 2010, 08:51:31 PM »
Hayır sayın moderatör kesinlikle kabul etmiyorum.
Öncelikle oyun tekniğini ya da mekaniğini değiştirecek yenilikler (Aşamaların ikiye bölünmesi ve tecrübe puanı hsaplamasının değiştirilmesi)sadece pozitif yönde olursa kabul edilebilir. Aksi oyuncu kaybetmekten başka bir işe yaramaz. Oyuncuların hızlı seviye yükseltmesinin kime ne gibi zararı olabilir ki? Sanki tecrübe puanlarını ceplerinden mi veriyorlar!
İkinci bir konu yarış. Elbete bu bir yarış! Tüm ekonomiyi yüksek tecrübeli oyuncular belirliyor. Elmasın 38binlerde olmasının, bazı kaynakların fiyatının çerez parası bile değilken bazı kaynakların 200binlerde olmasını belirleyenler yüksek seviyedeki oyunculardır. Ayrıca oynayan tüm oyunculara tek tek sorulsun bakalım kim istemez ilk bilmem kaçta olmayı. Şimdi o oyuncular birkaç milyon tecrübe puanı yapmışken biz daha yüzbinlerdeyiz. Yani o gibi puanları yakalamamız iki kat zorlaştı diyecektim ki şu aşamanın bölünmesi olayı işimizi iki kat daha zorlaştırıyor. Ayrıca bundan önceki zanaatçı arkadaşlarımızın sadece üst seviye eşya ürettiğini ve ara seviye eşya bulunmasının ne kadar zor olduğunu da hesaba katarsak sanırım ne demek istediğimi anlatabilmiş olurum. Bu bir yarış değildir, herkes kendi kahramanı ve zanaati üzerinden oynar lafı saçmalıktan (Çok özür dileyerek) öteye geçemez. Ben zaten 2 hazirana kadar oyundan oldukça çok zevk alıyordum ve kendi çapımda da zanaatten para kazanıyordum.

Muhtemelen yapımcı oyunu bu kadar zorlaştırarak kazancını arttırmaya çalışıyor. Ama bunu eşit rekabet ortamı sağlayarak farklı şekillerde yapabilirdi. Şimdi kaybettiği ve kaybedeceği oyuncu sayısı yüzünden kar edeyim derken zarar edecek. Farkında değil.

Usluba uygun demişsiniz. Uslubum ise gayet uygundur.

Bu bir öneri şeklinde nasıl anlatılabilir ki. Yapımcılar ne yaptıklarının farkında değiller de benim sözümle bana iyilik mi yapacaklar. Ayrıca bu yeniliklerin kaldırılacağına ve oyuncular için iyi birşeyler yapılacağına inanmıyorum. Yıllardır her çeşit online oyun oynamışımdır. İşlerin nasıl yürüdüğünü de iyi bilirim. Ama hiç bu kadar caydırıcı, bezdirici bir yenilik görmedim.


2
Genel sohbet / Re: Yeni diyarlar
« on: June 13, 2010, 01:54:34 PM »
Burada spam yapmayalım uçururlar :)
sanırım bir yerde yazmıştın oradan biliyorum
zaten foruma yazan bi sen varsın. Çok göze batıyorsun dikkat et :)

3
Genel sohbet / Re: Yeni diyarlar
« on: June 13, 2010, 11:09:32 AM »
ban versinler daha iyi ya. Temiz çözüm olur. Ayrıca kimseye ağır birşey demiyorum. Sadece kendi haklarımı korumaya çalışıyorum

Benim demek istediğim yarış artık tamamen imkansız hale geldi. yeni diyar gerekli eşit şartlarda oyuna başlayıp eşit şartlarda  yarışmak için. Oyun zaten yeni. Yani çok yeni olmasa da sadece 2 tane diyar var. Bunlar da oyunun başlangıcında açılmış olanlar. Haberimiz oldu da biz mi gelmedik sanki şimdi böyle bir haksız muamele görüyoruz???

..7-..9 level olayına gelince zaten elimizde mükemmel ötesi eşyalar bile olsa kendimizden max 2-3 level  üstü düşmana saldıramıyoruz. Bazı ayarlamaları var onun. Sen de iyi bilirsin..
Sanırım beni dinleyen tek kişisin ama bu durumdaki çarpıklık konusunda hmfikir değiliz.
Yani Azerbaycanlı kardeşim. Beni bi sen anladın, sen de yanlış anladın :D

Şimdi koşulsuz isteklerimi sıralıyorum. Yapılırsa devam. Ama yapılmazsa zaten 3 gündür oynamıyorum :D
     1. 6. aşama hariç tüm özelliklerin 02.06.2010 öncesiyle aynı olarak düzenlenmesi
     2. Yeni diyar(lar) açılması. 1. isteğime uygun olursa o zaman çok daha sevimli olur. Tadından yenmez valla

4
Genel sohbet / Re: Yeni diyarlar
« on: June 13, 2010, 12:14:52 AM »
Bu forumda bu işe benden başka isyan eden yok. Herkesin emekleri çöpe atıldı resmen kimsenin şikayeti yok anlaşılan. int forumda bu çok yerde ve çok sayıda dile getirilmiş. türk oyunculardan ferid ve benden başka foruma takılan yok mu??

5
Genel sohbet / Re: Yeni diyarlar
« on: June 13, 2010, 12:11:02 AM »
aşama 7 ile ilgilenmiyorum
oyuna zamanında başlayanlar aldı başını gitti
şimdi yetişelim diye çırpınırken tecrübe puanlarımızı ve eşya giyme özelliğimizi elimizden aldılar. İnan bana az önce 6 kişi 31. seviye iki aslana saldırdık ve yenildik. Ben böyle oyunu oynamak istemiyorum ve oynamayacağım da. verdiğim paralar da zehir zıkkım olsun ne diyem daha
oyun işleyişini bozan özellikler eklenir mi. Yeni diyar açarsın bu diyarda da işler böyle yürüyor dersin. işine gelen oynar. Ama herkesle aynı şartlarda olduğundan çok kişi oynar. Ben de oynarım

6
Genel sohbet / Yeni diyarlar
« on: June 11, 2010, 09:10:41 PM »
En yeni diyar hangisidir? Diyar 3 ve Betadan başka diyar var mıdır?
Yeni diyar açılacak mı?

Oyunda böyle 50. seviyeler falan varken tecrübe ve eşya formülünün değişmesi oyundan soğuttu beni. Uygun eşya bulamıyorum ve kaynaklar ateş pahası olduğu için zanaat de yapamıyorum. Yeni diyarlara açılmak ve sıfırdan herkesle aynı anda yeni bir yarışa başlamak istiyorum.

7
Sorular / Re: Azalan kazanılan tecrübe puanı
« on: June 08, 2010, 06:50:21 PM »
daha önce eşyalar hep en üst seviyeler için üretildiği için ara üst seviye 14-24-34-44 gibi eşya hiç yok. 4 aşamaya yeni ulaştım ama ne kendim ne de paralı askerleri giyindiremediğim için savaşamıyorum kaç gündür. Müzayedede eşya bekliyorum dükkanları geziyorum eşya falan yok

8
Sorular / Azalan kazanılan tecrübe puanı
« on: June 08, 2010, 03:01:30 AM »
Şikayet bölümü olmadığı için buraya yazıyorum

http://forum.imperialhero.org/int/index.php?topic=9357.0

Bu konuda çok hızlı level atladığımız için tecrübe puanlarının azaltıldığı bildirilmiş. Peki üsküdarı geçen atlılar ne olacak. Bu ölümcül farkın ortadan kalkması için yeni bir server açılmalı.  Zaten şu aşamaların ikiye bölünmesi olayı da müzayedeyi öldürdü. Eşya bulamıyoruz. Eşya yok...
Oyunun tadı 2 hazirandan itibaren tamamen gitti. Bu yenilikleri ne amaçla uyguladılar bilmiyorum. Güzel olan tek şey yapıldı o da 6. aşamanın açılması

9
Sorular / Re: Tanrısal Kutsama
« on: June 03, 2010, 01:16:45 AM »
çok açıklayıcı
çteşekkürler

10
Sorular / Tanrısal Kutsama
« on: June 02, 2010, 12:25:44 AM »
Tanrısal kutsama
Grup üyelerinin becerilerine +1 bonus verir. 3. seviye tüm grup üyeleri bonus alır. Bonus, becerin limitini aşamaz.
 
Puan               1   2   3
Gerekli Mana   100   200   300


Beyaz mistiğin bir becerisi tanrısal kutsama
tam olarak nedir?

11
Sorular / Re: Ağır Kalkan
« on: May 24, 2010, 03:44:48 PM »
Teşekkürler

12
Sorular / Ağır Kalkan
« on: May 24, 2010, 08:19:12 AM »
Ağır kalkanı hangi sınıf savaşçı kullanabiliyor? Ben savaşçıyım. Hem nişancı hem de mistik paralı askerim var. ama ne ben ne de paralı askerlerim bu kalkanı kullanamıyor. Neden?

13
Sorular / Re: Kaynakları parçalamak
« on: May 04, 2010, 11:48:57 PM »
Teşekkürler

14
Sorular / Kaynakları parçalamak
« on: May 04, 2010, 01:58:12 AM »
Kahramanımızın çantasının yanındaki kaynakları parçalamak butonu ne işe yarar?

Pages: [1]