Author Topic: Yeni reçete kuralı  (Read 4955 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
Yeni reçete kuralı
« on: July 07, 2010, 02:24:51 PM »
Yeni reçete kuralı hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

mr_ferid

• Guest
Re: Yeni reçete kuralı
« Reply #1 on: July 07, 2010, 03:52:49 PM »
ben sevmedim dogrusu yani kendim icin digil ama zanaatcilar icin pek iyi kural digil bence simdi ayni receteden sadece 1 tane digil bir kac tanesine ihtiyac duyulucak   :(

Offline silifkeli

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: July 07, 2010, 05:45:32 PM »
bence iyi olmus. elimde fazladan efsanevi receteler vardi, evde saklayacagima reçetelerin arasına kattım. evde bos yer oluştu sonunda. savastan elde ettigim receteler vardı. onları ne yapsam diye düsünüyordum. satsan satılmıyordu. onlarıda receteler arasına katmaya basladım. yani düsünen güzel düsünmüş bu olayı. kendisine burdan teşekkür ederiz. ama bir de receteleri gibi istedigimiz gibi dizme konusunda da yardımcı olsalar güzel olur. karman corman duruyor bende receteler.

mr_ferid

• Guest
« Reply #3 on: July 07, 2010, 05:48:41 PM »
recetelerin dayanikliligi bitince bu konuyu hatirla tamammi  :D

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: July 07, 2010, 11:17:15 PM »
Yenilikle birlikte nadir reçetelerde değerlendi. Savaşlardan düşürülen reçeteler her daim müzaye salonunda alıcı bulacaktır.

Offline silifkeli

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: July 08, 2010, 12:01:19 AM »
elmas pahalılığından efsanevi zanaat aracı alamıyoruz zaten. alamadığımız için reçeteleri kullanıp herhangi bir eşyada üretemiyoruz. anca reçeteyi almış olarak kalıyoruz. bende birsürü reçete var, öylesine duruyor.  ben herhangi bir reçeteden taş çatlasın 20 veya 25 defa kullanmışımdır, bi daha da kullandıgımı hatırlamıyorum. en azından zanaat kasanlara reçete satarız bari de  ordan altın kazanırız. nasıl olsa reçetem var deyip yan gelip yatma devri bitti... ;)
oyunda mücevherat reçeteleri beş para etmiyor, kuyumcu az sanırım baya. 100 altına bile staamıyorum ama milletin ragbet ettiği yüzük kolye reçeteleri artık sanırım para eder bundan sonra. zırhçılık yapan çok oldugundan zırh reçeteleri baya pahalı bi döneme girer, silahçılık yapan az onların reçete fiyatları da  normal seyrinde gider bence. reçete sataraktan da altın kazanabileciğime saviniyorum yoksa altın yüzü gördüğümüz yok oyunda...

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: July 08, 2010, 12:27:05 AM »
Kendimde bir zırhçı olduğu için bunu rahatlıkla söylüyorum zanaatla uğraşan biri 50 kullanımlık reçeteyi 1 haftada bitirir. Elinizdeki reçeteleri pazarda yüksek fiyatlardan satmayı deneyin. Pazarda belirli bir fiyat sınırı yok tüm fiyatları oyuncular belirliyor. Geçen gün aşama5-49 level epik kalkanı 16 milyon altına sattım. Yani demek istediğim pazar fiyatı düşük diye sizinde düşük fiyattan satmanıza gerek yok. Kendi kafanızdaki değerinde koyun ihtiyacı olan zaten alacaktır. 2-3 ay önce böyle uçuk kaçık bir fiyattan oyundaki en değerli eşyayı bile satamazdınız. Hızlı şekilde altın kazanmak istiyorsanız tüccarlığa başvurmak iyi olacaktır. Pazarı araştırın ucuzdaki hammadde ve eşyaları alıp üzerine kar koyup satın mesela. Değerli reçeteleriniz(nadir, efsanevi ve epik) varsa bir müddet elinizde bulundurun. Bu yeniliğe insanlar yeni yeni ısınıyorlar 1-2 hafta içinde pazardaki reçetelerin fiyatları belli olur.

mr_ferid

• Guest
« Reply #7 on: July 08, 2010, 06:04:04 AM »
aslinda haklisi bu bizim zararimiza digil tam tersi sanki bizim icin hazirlanmis bi kural ama yine de zanaatcilar cok daha fazla para vermek zorunda kalicak :)