Author Topic: 27.12.2010 tarihinde uygulanmış olacak değişiklikler  (Read 3075 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blues

  • Turkish forum admin and
  • Community Manager
  • *
  • Posts: 120
  • Karma: +20/-5
    • View Profile
27.12.2010 tarihinde uygulanmış olacak değişiklikler
« on: December 27, 2010, 10:30:30 AM »
27.12.2010 tarihinde Ayar imparatorluğunun hayatı tamamen değişecektir.

1. Kırmızı renkli ve "Kanlı" isimli yeni eşya çeşidinin işlenmesi uygulanacak. Bu eşyalar Kanlı kristalin elde edilmesi yoluyla işlenecek ve diğer eşyalara göre menzil hariç tüm bonusları %50 daha etkili olacaktır. Onarılması mümkün olmayacaktır.
2. Kanlı dünya ebedî şöhreti arzu edenleri beklemektedir. Kanlı sarayın kurulduğu yer lanetlenmişir.
- Kanlı sarayı yöneten lonca tüm kahramanların Kanlı kristali Güç Madenlerinde elde etmelerine izin verecek.
- Ele geçirilmesinden sonra sarayın, 72 saat başına canavarlar tarafından gelen saldırılardan korunması gerekecek. Bu saldırılar, diğer loncaların sarayı ele geçirme denemelerini engellemeyecektir. Başka bir loncanın sarayı ele geçirmesi canavarların saldırı gücünü sıfırlayacağı anlamına gelmez. Sıfırlanma, mevcut anda sarayı yöneten lonca canavarlar tarafından kovulduğu takdirde gerçekleşebilecektir.
- Canavarlar Kanlı sarayı ele geçirdiğinde, içindeki ve eyalet şehrindeki yükseltmeler yok olur.
- Kanlı kristali elde edenler, sarayı yöneten loncaya altın değerinde ve elde edilen kaynağın belirli yüzdesine eşit vergi ödeyecek. Vergi, Muhafızlar tarafından korunamayan ve hırsızlığa uğramış kahramana geri verilebilir.
- Kazmanın hemen bitirilmesi Güç madenlerinde mümkün olmayacaktır.
- Göreve alınan Muhafızlar Güç madenlerinde bulunan kahramanları koruyacaktır
3. Zanaatçılık becerilerinin değiştirilme ve geliştirilmesi
- Her zanaat aşamasında 100 zanaat puanına ulaşıldıktan sonra yeni zanaatçılık becerisi açılacak ve Üstün eşyalar işlenecektir. Üstün eşyaların isimleri normal olarak yazılacak ve 1 bonusu olacaktır (evvelki nadir eşyalar gibi)
- Nadir eşyalar 200 zanaat puanından sonra açılacak ve işlenme şansı Üstünlerin işlenme şansına göre 3e bölünerek hesaplanacaktır. İsimlerinin mavi rengi ve 2 bonusu olacaktır (evvelki efsanevi eşyalar gibi)
- Efsanevi eşyalar 300 zanaat puanından sonra açılacak ve işlenme şansı nadir eşyaların işlenme şansına göre 2.5e bölünerek hesaplanacaktır. İsimlerinin sarı rengi ve 3 bonusu olacaktır. (evvelki epik eşyalar gibi)
- Epik eşyalar 400 zanaat puanından sonra açılacak ve işlenme şansı efsanevi eşyaların işlenme şansına göre 2e bölünerek hesaplanacaktır. İsimlerinin mor rengi ve 4 bonusu olacaktır. (evvelki epik eşyalar gibi)
- Takım eşyalarının işlenmesi 500 zanaat puanından sonra mümkün olacaktır. Eşyaların yeşil rengi olacak ve işlenme şansı epik eşyaların işlenme şansına göre 3e bölünerek hesaplanacaktır.
- İşlenecek olan takım eşyasının seçimi önceden yapılıp reçetedeki eşyanın çeşidine bağlı olacaktır. İşlenmesi için zaten öğrenmiş olan reçeteler kullanılacakır. İlk olarak eşyanın işlenme şansı hesaplanıcak, sonra epik, efsanevi, nadir, üstün veya olağan eşyaların hangisinin özelliklerini taşıyacağı hesaplanacaktır. Böylece tek seferlik reçetede içerilen ve takıma dahil edilebilen epik eşyanın işlenme olanağı olacaktır. Eşyanın seviyesi ile onun mensup olduğu reçetenin seviyesi aynı olacaktır.
4. Özellik değer taş ve kömür çeşitleri ait olduğu kategoriye göre alt çeşitlere bölünecek ve her 3 kategorinin yeni alt çeşidi olacaktır. Dolayısıyla işlenmesi için gerekli reçeteler şöyle değişecek:
- 1., 2. ve 3. kategoride elde edilecek, işlenecek ve kullanılacak olanlar:
Kaba Opal taşı
Kaba Akik taşı
Kaba Topaz taşı
Kaba Zümrüt taşı
Kaba Ay taşı
Linyit kömürü

- 4., 5. ve 6. kategoride elde edilecek, işlenecek ve kullanılacak olanlar:

Sade Opal
Sade Akik
Sade Topaz
Sade Zümrüt
Sade Ay taşı
Alevli kömür

- 7., 8. ve 9. kategoride elde edilecek, işlenecek ve kullanılacak olanlar:

Değerli Opal
Değerli Akik
Değerli Topaz
Değerli Zümrüt
Değerli Ay taşı
Kara kömür

5. Serüvenlerin ödülleri revizyondan geçirilecek ve kahramanlar daha üst kategoriye geçmeden serüveni tamamladıklarında daha güzel ödüller alacaktır.
6. Üç tane yeni Sahipsiz eyalet sahiplerini bekleyecektir.
7. Yeni serüvenler olacaktır.
« Last Edit: February 22, 2011, 02:40:57 PM by admin »