Author Topic: Lütfen Yardım Edin EhLi Müslimler!!  (Read 3464 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline youlose61

• Tier 1
  • *
    • View Profile
Lütfen Yardım Edin EhLi Müslimler!!
« on: July 30, 2010, 09:33:19 AM »
Sayın arkadaşlar bu oyunu çözene kadar ben burda yaşlanacağım lütfen yardım edermisiniz...
1-Ben zanaatkar mesleği seçtim ama işlem yapabilmem için bakır - kömür v.b. ürünler istiyor ama ben bunları bulamıyorum nerden nasıl bulacağım pazar hariç pazarda anasının nikahı kadar pahalı benim o kadar param yok.Savaşa gidiyorum orda giderken gösteriyor bakır kömür bulma şansımı ama hiç bulamıyorum bunun başka alternatifi nedir?
2-Görev listesinden görev veya serüven seçiyorum ama hep yeniliyorum seviye 6 oldum az önce ama gücsüzüm çarımı nasıl geliştirebilirim?
3-Altın kazanmak sadece savaş ve görevlerden mi geliyor yoksa başka bir seçenekte var mı ?
4-Kumar oynamak istiyorum ama bana oynuyamazsın diyor bi yerlerden fiş mi alınıyor ne yapılıyor nasıl oynanıyor ?
5-Arena da nasıl dövüşeceğim altın miktarını giriyorum raunt seçiyorum başla diyorum dakikalarca bekliyorum gelen giden yok neden?
6-Paralı asker ne işe yarıyor dövüşü gittiğimizde bizim yerimize o mu savaşıyor ?
7-Zanaatkarın işleyişi nasıl bakırı kömürü hadi bulduk onları nerden nasıl işliyoruz ?
Şimdiden cevap veren tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.
saygılarımla
« Last Edit: July 30, 2010, 09:37:55 AM by youlose61 »

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
Re: Lütfen Yardım Edin EhLi Müslimler!!
« Reply #1 on: July 30, 2010, 12:23:48 PM »
Sayın arkadaşlar bu oyunu çözene kadar ben burda yaşlanacağım lütfen yardım edermisiniz...
1-Ben zanaatkar mesleği seçtim ama işlem yapabilmem için bakır - kömür v.b. ürünler istiyor ama ben bunları bulamıyorum nerden nasıl bulacağım pazar hariç pazarda anasının nikahı kadar pahalı benim o kadar param yok.Savaşa gidiyorum orda giderken gösteriyor bakır kömür bulma şansımı ama hiç bulamıyorum bunun başka alternatifi nedir?
2-Görev listesinden görev veya serüven seçiyorum ama hep yeniliyorum seviye 6 oldum az önce ama gücsüzüm çarımı nasıl geliştirebilirim?
3-Altın kazanmak sadece savaş ve görevlerden mi geliyor yoksa başka bir seçenekte var mı ?
4-Kumar oynamak istiyorum ama bana oynuyamazsın diyor bi yerlerden fiş mi alınıyor ne yapılıyor nasıl oynanıyor ?
5-Arena da nasıl dövüşeceğim altın miktarını giriyorum raunt seçiyorum başla diyorum dakikalarca bekliyorum gelen giden yok neden?
6-Paralı asker ne işe yarıyor dövüşü gittiğimizde bizim yerimize o mu savaşıyor ?
7-Zanaatkarın işleyişi nasıl bakırı kömürü hadi bulduk onları nerden nasıl işliyoruz ?
Şimdiden cevap veren tüm arkadaşlara şükranlarımı sunuyorum.
saygılarımla

1-Savaş bölgesine gittiğinizde üst kısımda "kaynaklar" olarak göreceksiniz. Oraya tıklayıp kazabilirsiniz. Eğer daha fazla kaynak kazmak istiyosanız şans miktarını artırın(buda uzun süre kazı yapmak demektir). Kaynak borsasından satın almak ve kazı yapmak dışında bu madenleri elde edebileceğiniz biryer yoktur.

2-Karakterinizi nasıl güçlendireceğiniz sizin kendi tercihinizdir. Özellik puanlarınızı karakter klasına göre dağıtın. Kıyafet ve silahları yine buna göre seçin. Nişancılar için çeviklik ve silah becerisi. Mistikler için çeviklik ve zeka. Savaşçılar için yaşam enerjisi ve güç kendi klaslarına has önemli özellik puanlarıdır. Kaliteli bir loncaya girmenizde fayda var. Şuan altın yok diye umutsuzluğa kapılmayın ilerleyen seviye ve aşamalarda altınınız olacaktır.

3-Bunların yanı sıra tavernada altın karşılığı çalışılabilir. Bankadan borçta alabilirsiniz tabiki geri ödemek karşılığı ile. Gecikme faizi uygulanır.

4-Kumar bölümüne girince, sağ üst kısımdan belirli bir miktar girip fiş alacaksınız. Fişleri yine bu kısımdan bozdurabilirsiniz.

5-Yaptığınız işlemler doğru. Arenada savaşmak oyuncular arasında çok rağbet görmediği için beklemeniz normaldir.

6-Paralı askerler savaşlarda sizin yanınızda dövüşürler. Kazandığınız tecrübe puanı kaç para askeriniz varsa o sayıya bölünür. Asker kiralamak için önce "paralı asker becerisine" puan vermeniz gereklidir. Askeri kiraladıktan sonra sol üst kısımda bulunan "etkinleştir" butonu ile askeri aktif hale getirmiş olursunuz. Paralı askerler tavernalar kiralanır. Haftalık ücretleri vardır bunun yanında kiralarken bir ücret verirsiniz.

7-Ana menüde sol kısımda "zanaatçılık" menüsünden işleyeceksiniz. Menüye gelince reçeteler gözükür. Reçetenin istediği hammaddeleri tedarik ettikten sonra işle butonuna basın.