Author Topic: Piele moale ? De unde le iau ?  (Read 3498 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sker

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Piele moale ? De unde le iau ?
« on: December 02, 2009, 08:17:37 PM »
Posibil pentru careva intrebarea sa pare naiva, dar kit n-am cautat nu am gasit un raspuns concret...
In prima locatie, pe kind eram sub lvl 8 imi cadeau relativ des piei moi netabacite. Cu toate acestea mi-au ajuns doar sa ridic 70 puncte din cele 200 al rangului 1 de faurire armuri. Acu kind am depasit lvl 10 din 12 misiuni, daca imi cad 2 piei e inca bine... Pai cu acasta rata ridic celelalte 130 puncte necesare in 3-4 luni, daca nu mai mult... Intelg ca rata caderii pieilor tine de diferenta intre lvl meu si cel al animalelor vinate... De aici si intrebarea mea... de pe care animale de lvl corespunzator mai cad piei moi netabacite si in ce locatie (a nu fi confundat cu piei miedii netabacite jupuite de pe porci de cimpie si ursi de lvl 12+, dar din care armuri de rang 1 nu faci).
Ms anticipat de raspuns.

Offline andy_eu

  • Tier 4
  • ****
  • Posts: 476
  • Karma: +41/-20
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #1 on: December 02, 2009, 08:50:31 PM »
Cu cat cresti in nivel cu atat sansele de a gasi piele dintr-un rang inferior scad.

Offline Sker

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #2 on: December 02, 2009, 10:58:26 PM »
Cu cat cresti in nivel cu atat sansele de a gasi piele dintr-un rang inferior scad.

pai la asta ma referisem si eu... sunt prea mare de lvl pentru locatie. Nu e ghindita faza... adica eroul ku kit creste mai mare, devine mai prost si nu poate sa jupoaie o "oaie"? doar nu vinez soboloani. Logic ar fi sa am o reusita mult mai mare la jupuiet... dora experienta creste. Inteleg eo rata la aur obiecte...da piei de animale. Bine, fie si aceasta necesara... de ce in locatii nu sunt animale de lvl mai mare, de pe care ar cadea aceleasi piei moi. Chiar treb de transformat totul in sursa de muls bani din jucatori?
Sa zicem ca cu mare noroc timp de 24 ore jupoi 4 piei moi. Reiesind din calculul: 130 puncte ce mi-au ramas pot fi obtinute prin confectionarea a  33 armuri simple din piele. Pentru cele 33 armuri sunt necesare 165 piei moi = pe care le voi jupui in 990 zile, da si asta cu conditia ca nu voi creste in nivel  :o

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #3 on: December 02, 2009, 11:31:50 PM »
Pentru miner e mai uşor să treacă de nivel 1 armuar. Mai bine pleacă în Haroda şi atacă animale cu grup de 3, poţi lua chear câte 5 piele deodat şi le vinzi, dacă ai mai trecut de 100 pct la niv 1 de tăbăcar, poţi tăbăci pielea medie şi faci mai mult aur ca cum ai vinde pielea netăbăcită de niv 2.
Cred că mai mult aur poţi face pe profesia secundară decât pe cea principală, materia primă tot costă bani  ;)

Offline Sker

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #4 on: December 03, 2009, 10:37:22 PM »
Pentru miner e mai uşor să treacă de nivel 1 armuar. Mai bine pleacă în Haroda şi atacă animale cu grup de 3, poţi lua chear câte 5 piele deodat şi le vinzi, dacă ai mai trecut de 100 pct la niv 1 de tăbăcar, poţi tăbăci pielea medie şi faci mai mult aur ca cum ai vinde pielea netăbăcită de niv 2.
Cred că mai mult aur poţi face pe profesia secundară decât pe cea principală, materia primă tot costă bani  ;)
Pai eo nu vreau sa fac bani multi, cu toate ca si asestia sunt necesari... :) Eo vreau sa-mi ridic rangu 1 la armuri, ca sa pot trece la rangul 2 de armuri si tot asa... Sa le am pe toate... Ce tine de vinzare cumparare, la piata e o nebuinie totala... am vazut piei si de 1000 bucata - curata timpenie si aiureala in pret...

Offline andy_eu

  • Tier 4
  • ****
  • Posts: 476
  • Karma: +41/-20
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #5 on: December 03, 2009, 10:39:32 PM »
Acestea sunt regulile jocului. Nu are niciun rost sa protestezi, te conformezi si gata.

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #6 on: December 04, 2009, 12:53:52 AM »
de ce să cumperi piele  ??? cumpără lingouri de cupru e mai ieftin ca pielea şi faci platoşe şi coifuri de cupru  :P  pentru a creşte în puncte  :-X

Offline andres1ny

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 29
  • Karma: +1/-1
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #7 on: December 05, 2009, 07:21:33 PM »
tot e un variant shi asta da lingourile costa shi ele cam ca pielea :D

Offline Sker

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 6
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Piele moale ? De unde le iau ?
« Reply #8 on: December 06, 2009, 08:17:15 PM »
tot e un variant shi asta da lingourile costa shi ele cam ca pielea :D

100%  :( Si alternativa NIMIC !!!