Author Topic: Temnita  (Read 4369 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline crikit

  • Magician
  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-1
    • View Profile
Temnita
« on: June 23, 2009, 10:35:52 PM »
           Tot am vazut aparand la "pontul zilei" cate o chestie despre o temnita  :o in care poti sa mergi fie sa aduni resurse fie sa te lupti... ajutati-ma si pe mine cu cateva informatii despre aceasta latura a jocului.   ??? Unde poate fi gasita aceasta temnita?  ??? Avem cumva acces la ea de la un anumit nivel?   ??? Trebuie sa avem un anumit tip de personaj?   ...... Iata cateva din intrebarile mele.
The power to be your best

Offline moyadrl

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 26
  • Karma: +19/-5
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #1 on: June 24, 2009, 01:04:24 AM »
temnita e un fel de lupta pe mai multe nivele. Te duci la o temnita dai o lupta, dupa care poti sa continui explorarea temnitei si sa mai dai alta lupta sau sa te retragi. Cu cat explorezi mai mult temnita vei gasi inamici din ce in ce mai puternici. Pe ultimul nivel al temnitei se gaseste un boss care iti oferă sansa mai mari de a gasi obiecte magice, iar experienta care o primesti daca il bati este pe masura efortului :))
Fiecare temnita are numar maxim de lupte pe care le poti da consecutiv in acel loc. Daca te retragi pierzi tot progresul realizat iar data viitoare o iei de la capat, asa ca sfatul meu este sa iei cu tine cat mai multe alimente ca sa iti poti recupera din viata dupa fiecare lupta data in temnita.  In prima provincie exista doar o singura temnita dar care este accesibila doar dupa ce ai nivel 7. Se gaseste undeva in partea din drepta sus a primei provincii . Denumirea ei este Dead Man crack(in romana numai retin exact cum e tradus). Daca ai peste nivelul 10 vei gasi mai multe temnite in provicile deblocate.
Ex de temnite:
Dead Man's crack-5nivele ,the hooded ones -5niv,carnivalia-9niv,ever sleep-5niv,blood sons fort-10niv,red hand base-10niv,ursalia regna-5niv,hog wood-8niv,the clearing-7niv
« Last Edit: June 24, 2009, 01:09:13 AM by moyadrl »

Offline jay-z

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 30
  • Karma: +3/-0
  • benz only
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #2 on: June 24, 2009, 12:43:43 PM »
Eu am dat de multe ori lupte la Defileul Omului Mort dar in afara de ceva aur si experienta nu mi-a mai dat si altceva....
Imi scapa mie ceva ? :))

Offline k_mihai

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 62
  • Karma: +8/-6
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #3 on: June 24, 2009, 12:45:46 PM »
dropurile sunt random, dau si itemuri
Tank mystic 28
Proud member of Reacro
"Take what you can, give nothing back"

Offline crikit

  • Magician
  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-1
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #4 on: June 24, 2009, 09:23:29 PM »
multumesc.... acum am inteles.... dar e o problema pe care am constatat-o ... in defileul omului mort... nu am inteles cum e cu AP-ul acolo... la al 2-lea atac uneori mi-a luat 3 chiar 4 AP....   
The power to be your best

Offline Dudulinho

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 12
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #5 on: July 05, 2009, 02:51:30 PM »
Deci ce se intampla ? Am dat lupta in defileul omului mort cu 100 la viata si mi-a aratat la statistici cum ca am inceput lupta cu 65 viata. Ce dreaq s-a intamplat ? Ca nu inteleg am pierdut prima mea lupta ca ultimul fraier :(

Eneka

  • Guest
Re: Temnita
« Reply #6 on: July 06, 2009, 12:43:59 AM »
pai cu 100 de viata nu au avut aia ce face cu tine :))..daca vrei sa castigi trebuie sa ai cel putin 500

Offline petracke

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 8
  • Karma: +0/-2
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #7 on: July 06, 2009, 12:15:44 PM »
Tot timpul cand ma lupt in temnite si gasesc obiecte, acele obiecte sunt legate de mine. Incredibl asa ceva! Ma duc in temnita, gasesc trei obiecte ,ma intorc in sat si ce sa vezi; toate 3 legate de mine. Fratilor va rog faceti ceva cu chestilea astea si cu multe alte bugguri care se intampla jucatorilor, fie ca le posteaza, fie ca nu. Platesc lunar bani grei pe diamante, am si eu niste pretentii de la jocul asta. Va multumes!

Offline moyadrl

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 26
  • Karma: +19/-5
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #8 on: July 06, 2009, 12:38:44 PM »
Tot timpul cand ma lupt in temnite si gasesc obiecte, acele obiecte sunt legate de mine. Incredibl asa ceva! Ma duc in temnita, gasesc trei obiecte ,ma intorc in sat si ce sa vezi; toate 3 legate de mine. Fratilor va rog faceti ceva cu chestilea astea si cu multe alte bugguri care se intampla jucatorilor, fie ca le posteaza, fie ca nu. Platesc lunar bani grei pe diamante, am si eu niste pretentii de la jocul asta. Va multumes!
toate obiectele care pica de la inamic sunt legate de tine(mai putin uneltele si bijuterile )
acele obiecte pot fi vandute doar la npc.

Offline petracke

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 8
  • Karma: +0/-2
    • View Profile
Re: Temnita
« Reply #9 on: July 06, 2009, 01:44:39 PM »
Scumza-ma ca am fost revoltat pe ceva ce este normal. Am observat ca sunt obiecte legate si nelegate, dar nu am bagat de seama ca fac exceptii unele dintre ele. Ma gandeam ca este o eroare de joc. Va multumes!