Author Topic: 2011: oyun tamamen paraya dönüştü  (Read 9364 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Sea

• Tier 1
  • *
    • View Profile
2011: oyun tamamen paraya dönüştü
« on: January 03, 2011, 03:15:04 PM »
27 Aralıkta yapılan son değişiklikle oyun artık zevk vermez hale geldi .Vardığım sonuçları açıklıyorum:

1.Epik çıkarmak hayal oldu. Karargahta işlemenin , efsanevi alet almanın , zanaat seti giyinmenin bir anlamı kalmadı: Efsanevi alet (+ %60 lık) + süper zanatçılık seti + lonca bonusu dahil epik işleme  sansı maximum % 8,50 dir. Lonca karargahındaki tezgahların aşamasını yükseltmeniz bu epik sansını sadece % 0,25 etkileyeceği için böyle bişey yapmanız aptallıktan başka birşey değildir.oyuncularınızın bağışlarını çöpe atmış olursunuz sadece.Ben bir aydır epik basıyordum simdi hiç epik çıkaramıyorum. Epik çıkma olasılığından da belli zaten.Aşama atlayan bir oyuncunun zanatçılık  yaparak epiğe varması çok zor. Zaten epik çıkarana kadar bir ay geçer bu yeni oranlarla.

Bu durumda zaten pahalı olan külçe adamantin, obsidyen taş gibi bileşenleri temin edip sonuçta "exceptional" isimli uyduruk, paralı askerinize bile vermek istemeyeceğiniz şeyler elde ediyorsunuz. Zaten işleme süresi 7-31 saat arasında değiştiğinden hemen bitir tuşuna da basmanız lazım.yoksa işleme bitene kadar hiçbirsey yapamazsınız. onun da fiyatı bir elmas. sonuç mu uyduruk birşey elde etmek için 1 milyona yakın masraf...

2.Kan kristali isimli bir maden çıkardılar. bunun çıktığı eyaleti hemen oyun birincisi lonca (bulgar) aldı. Tüm kan kristallerini onlar satıyor.tanesi 1 milyon.onunla işlediğinizde  özeliklerde %50 artış oluyor. yani tüm zanatçılığınızla yine oyun birincisine para kazandırıyorsunuz. Oyunda alt sıralardaki loncaların/oyuncuların artık biryere varma şansı hemen hiç yok. zanatçılık yapsalar yukarda anlattığım şekilde epik çıkarmaları hayal olacağı ve ürettikleri seyleri maliyetine bile satamayacakları için Bu işe bulaşmamaları daha hayırlıdır.Geriye kalıyor kaynak çıkarıp satmak. tüm gün boyunca (bazen saldırıya da uğrayarak) çıkarıp islediğiniz kaynakları satıp hemen paraya cevirmek de kolay değil.Böyle yaptığınızda görev puanlarını da tükettiğiniz için  (premium değilseniz sürekli oyunda olup kaynak çıktıkça yeniden kaz tuşuna basmanız gerekir) zaten oyunda puan alarak yükselme sansınız da kalmıyor.Geriye kalıyor tek sansınız : elmas satın alıp oyunda satarak gelir elde etmek.İşte oyunun geldiği nokta budur ve oyun zevk verme yerine oyuncuları (bilhassa alt seviyedeki oyuncuları) sağmaktadır. Sağılamayanların  da zaten oyunda biryere gelme sansı hemen hiç yoktur.(Zanaat için 50 elmasa efsanevi alet almazsanız serüvenleri bile kesinlikle yapamazsınız.

Madem oyuna erken baslayanlar yol almış , eyaletleri ele geçirmiş , altan gelenleri (kendileri süper donanımlı olduğu için yenme sansınız yoktur) hele siz bi saray almak istediğinizde çesitli entrikalarla (Tüm bulgarlar birlesip size saldırıyor) engelliyorlarsa bu oyunu niçin oynadığınızı kendinize çok iyi sorun. Kaybettiğiniz zamanı, ailenize arkadaşlarınıza vereceğiniz sevgiyi, okuyabileceğiniz güzel bir kitabı, seyredeceğiniz bir filmden feragat ederek , zevk almanıza imkan vermeyen bir oyunu üstelik para vererek oynadığınız bu oyunu niçin oynuyorsunuz? Tekrarlıyorum bu oyunda elmas almadan yapabileceğiniz hiçbirşey yoktur. Aksi hiçbir şekilde kanıtlanamaz.Oyun birincisi lonca bellidir.Oyunda tüm üyeleri üst seviyelere vardığından alttan gelenleri engellemek ve üstelik onlara para harcatıp elmas aldırmak için bu yeni tezgah kurulmuştur.Oyunda kendi istediği şekilde değişiklikler yaptırıp zaten sağılan oyuncularla güzel bir şekilde eğlenmektedir.
Oyundan zevk aldığınızı mı düsünüyorsunuz. Asıl Başkalarına eğlence olan zevk veren sizsiniz.

Oyunda yapılan tüm değişiklikler oyuncunun hep aleyhinedir.Eğer yapılan bu son değişiklikler geriye alınmazsa veya oyuncuların lehine olan yeni bir düzenleme yapılmazsa  oyunu bırakıyorum. Bu yazdıklarımı çevirip porgramcılara iletme sorumluluğu forum yöneticisinindir.

Diyar 3

Offline nefret080

• Tier 1
  • *
    • View Profile
Re: 2011: oyun tamamen paraya dönüştü
« Reply #1 on: January 03, 2011, 07:30:16 PM »
Sana tamamen katılıyorum Bu düzen sadece birilerinin çıkarları için yapılmış birşeydir Bu oyunu yapanlar profosyonelce düşünmeleri lazım ama amatrce düşünüp son bir değişiklik yaptılar Oyunu zevkli hale getirmek yerine anlamsızca ve saçmaca bir düzenleme yaptılar ve ben  şunuda biliyorum ki EPİK ÇIKARMAK Şans Değil Bazı oyuncuları iyi takip ediyorum çok epik çıkaranlar var Ben Oyunda epik şansı olanlar arasında sayılı hissediyorum kendişmş Premium ve tüm loncalarım aktif artı olarak Süper zanattılık ve lonca bonusu ile 8.80 epik şansım var daha fazla olan sylesin ? Ben bile düzenlemeden sonra 1 defa epik çıkarta bildim Bu demek oluyorki artık bu oyun fazlada ilgilenecek bir oyun olmaktan çıktı Ya buna bir çzüm bulunması lazım yada türklerin çekilmesi !!!

Şunuda belirtiyorum : Byle bir oyun byle bir proje admiin veya bir kişinin değil Oyuncuların olmuş bir üründür oyuncularının istemediği bir oyunu admin ne yapsın...

Offline Devilhero

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #2 on: January 03, 2011, 07:53:01 PM »
 Arkadaşlar sizlere tamamen katılıyorum artı olarak eklemek istediğim birkaç şey var, oyun niye oynanır, rekabet için... Bakıyorum da bu sistemde kimseye rakip olamazsınız...Neden mi! Karşınızdakiler çoktaaan arayı açmış... Siz kendinizi epik giydirememişken, adamlar tüm loncayı ve paralılarını epiğe boğmuşlar... Siz tamir parası bulamazken adamlar bir kristali (ki bence çok gereksiz ve boş bi yenilik) 1 milyondan satıp paraya para demiyolar... Siz serüven yapacam diye 1 ay full uğraşırken, adamlar bi gecede yeni hazırlanan serüveni bitirip kanlı saraya saldırıyolar... Ve bütün bunlardan sonra herkesi aynı kefeye koyup, rekabet etmemiz bekleniyor.... Adil olmayan bi oyunda rekabet olmaz arkadaşlar.... ŞİMDİ HERKESE SORUYORUM : ADALET BU OYUNUN NERESİNDE ???????

Offline cveneburi

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: January 03, 2011, 11:38:16 PM »
selam beyler  ben yazmassam  çatlarım dedim  yazayım  bari ( bici ) uzun  süreden beri imperia oyunlarını oynuyor  her türlü  aksaklıklara  rağmen oynadım sitres attım fakat malesef  bir türlü aradığımı bulamdım tres yapmaya  başladı  çünki.   bizlerin türklerin  diyeyim  oyunlara karşı ilgimiz çok olmasından imperiaonline sadece türklerin oynayacağı server ler açmışdır ve halada  devam etmektedirler  orda ki düzenle burdaki  yani hero daki düzen arasında  dağlar kadar fark  vardır belli gurupların istekleri  doğrultusunda yapılan  düzenlemeler gelecekte oyunayacak olanlar için de   daha cazip hale getirilmesi gerekirken cazipliğin  ötesinde bir durum yaratılmışdır böyle giderse şu an olduğu gibi bir gurup tepede oturmuş aşağıdan gelecek  olanları  bekleyeceklerdir  ama böyle devam ederse oyun  inanın kimse kalmaz burda  benim gibi düşünen  bir çok kişininde olduğuna emin  oyüzden yapılan  yenilikleri  oyuncuların  oynayabileceği düzene getirilmesi  gerekmektedir hani derler ( pire için yorganı yakmayın )  saygılar.

mr_ferid

• Guest
« Reply #4 on: January 04, 2011, 10:03:05 AM »
bu sorun nerdeyse forumlarin 90%-de var. bi tarafdan size katiliyorum ama bu cokdan duzenlenen bi sey ve bu oyunda uzun sure olan nerdeyese her kes biliyor. epik sansinin cok kalkmasi epigin degerini dusurdu. ben bu oyuna yeni geldigimde epigin tanesi 200 elmasdan satiliyordu ama simdi 10 elmasa bile epik almak mumkun. evet bu duzen zanaatcilari rahatsiz ede bilir ama bir az gecdikden sonra epikler cok deger alicak bunu bi de bu yonden dusunun  sansda kayb etdiginizi satarken kazanacaksiniz  ;)
Bi de her kesin istedigi kadar kredi aldigi oyunda  rekabet olmaz  ;) Gercek hayat gibi zengin olan 1 adim ondedir  :D

Offline Sea

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: January 04, 2011, 01:10:15 PM »
Mr. Ferid e:

1.Bu bir sorun değildir. Oyuncuların istemediği bir değişikliğe gösterdiği tepkidir.Bu değşikliğin yapılacağını herkes biliyor derken kim kastediliyor.Bu forumda bu tür bir değişiklik olacağı yazıyor muydu.özelikkle epiklerin bu kadar düşük bir oranda çıkacağı yazıyor muydu :hayır.Belki siz oyun yönetimiyle samimi iseniz kısmen önceden bilginiz olmustur.

2.Forumların % 90 nında bu konu varsa demek oluyor % 90 çoğunluk bu değişikliği desteklemiyor ve istemiyor.Ama oyun yönetimi yılbaşından birkaç gün önce bu değişikliği dile getirmiş ve uygulamaya koymuştur.Bu değişiklik kimin yararınadır. Düşünüldüğünde bu değişikliğin kime yaradığı kolayca anlaşılacaktır.

3.Üst sıralardaki loncalar rahata ermiş kolay zamanda tüm üyelerini epiğe boğmuş (9 X tek seferlik recetelerle).Alttan gelenlerin önünü de bu yapılan yeni değişiklikle kesmiştir.İşte değişiklikğin faydası.Sonuçta bu değişiklik oyunun gidişatını etkilemiş ve altlardaki oyunculara hırs vermek yerine oyun arzularına ket vurmuştur.

4:Yapılan değişiklik zanatçıları müthiş etkilemiştir.Genellikle zanatçılar bir lonca içerisinde bulunurlar ve önceliği kendi lonca üyelerinin giydirilmesinde kullanırlar.Bu iyiliği de para kazanmak için yapmazlar.Asıl olan grubun güçlenmesidir.Bu değişiklikle koca bir lonca dışa bağımlı hale getirilmiştir.Unutulmamalıdır ki bir hero"nun kıyafeti 8-9 parçadan oluşmaktadır.Zihniyet göstermiştir ki oyuncu elmas satın alsın, aldığı bu elmasları oyunda satsın ve öyle oynabilsin.Bunun aksini ispat edemezsiniz.(Oyunda para kazanma imkanı olmadığını ilk yazımda açıkladım)

5.Bu kan kristalinin tekeli tek loncadadır. Bu yanlıştır.Diğer oyuncaların da bunu savaş alanlarında veya kazı yaparken elde edebilmesi gerekir. (inci veya obsidyen taş gibi) Böyle devam ederse bu durum düm diyarın tek bir loncaya çalışması ve o loncanın da bunun verdiği zenginlikle  hergün daha erişilmez bir konuma gelmesi  anlamına gelir.

6.Oyuna yeni başlayan birinin hevesi tüm bu zorlukları gördükten sonra kesinlikle kırılacaktır.

7.Evet oyunda çoğu kişi elmas alıyor. zaten elmas almadan oynayan bir kişinin yükselebilmesi mümkün değil.Oyuncuların istemediği bu değişiklikler geri alınmalıdır.Epik sansı da eski oranlarına döndürülmeli bir üst seviye olan takım eşya üretme oranına bu yeni durum uygulanabilir.

8.Oyunda fırsat eşitliği bir şekilde sağlanmalıdır.Şu anki durum altta kalanın canı çıksın mantığını çok güzel sergilemektedir.

9.Tepkilerimiz oyun yönetimine iletilmelidir.

« Last Edit: January 04, 2011, 01:13:23 PM by Sea »

mr_ferid

• Guest
« Reply #6 on: January 04, 2011, 06:22:03 PM »
elmas almadan oynanmaz konusuna yanitim tamamen baska. oyunda 1 yildir oynuyorum  6 ay once hesabim banlandi ve yeniden basladim 3 ayda asama liderligine kadar yukseldim profil resminde bunu gore bilirsiniz ama ben hic bi zaman elmas almadim!!!!!
oyunda para kazanmak mumkun degil diyosun ya katilmiyorum. cunki ben premiuma 25 elmas verip 2 hafta sonunda o 150 elmas ve daha fazlasini yapa biliyorum bu da oyundan para kazana biliyorum anlamina geliyor.
bi de bu konunun forumlarin 90%-da olmasi buyuk tepkiyle karsilasdigi anlamina geliyor bu kuralin kaldirilacagi digil!!!
bu gibi cok sorunlar yasandi ama digerleri gibi bununda aradan kalkicagini dusunuyorum!!!

AMA Yeni kural hakkindaki rahatsizlikdan yetkili birilerinin haberi olacak!(cunki bende bazi seyler icin bu kurallara karsiyim)
« Last Edit: January 04, 2011, 06:25:26 PM by mr_ferid »

Offline Sea

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #7 on: January 04, 2011, 08:17:24 PM »
Herşeyden önce maç sırasında kuralın değişmemesi lazım. Programcılar oyuncuların lehine biseyler yapmazsa bu gidişle diyarda toplam 70-80 kişi kalacak. Özeliklikle kan kristalinin kesinlikle birilerinin tekelinde olmaması gerekir.Ayrıca Bir kişinin giyinebilmesi için 8-9 parca eşya gerekiyor. Artık kimse zanaat yapmıyor.Bu değişiklik bilhassa loncalar için tam bir bela oldu. Çünkü lonca zanatkarları para kazanmak amacıyla değil üyelerin kuvvetlenmesi için zanaat yapıyordu.Epik oranının düşürülmesinden tüm lonca etkilendi ve üst sıralarda olanlar kendini müthis sekilde sağlama aldı.Durum bizim burdan öyle görünüyor.

Offline kiok

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: January 09, 2011, 07:08:04 PM »

arkadaşlara katılıyorum . yeni düzenlemeyle birlikte... oyunun zevki kaçtı.. epik eşya işleyemiyoruz.. serüvenleri yapacak epik eşyalar 10 milyon altının üzerinde.. gerçek para ile elmas alıp , onuda pazarda altına çevirerek o eşyalar nereye kadar alınabilir.

Bu kurallar tamamıyla bulagarların işine yaradı . Oyundan zevk almaz oldum ...

Acilen oyuna yeni düzenlemeler yapılmalıdır...

Offline atli

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #9 on: January 11, 2011, 09:33:03 PM »
İnsanlar buraya zamanlarını harcayarak yorum yapmışlar. mod.larlardan hic ses yok.Burası tamamen kendin konus kendini dinle forumu olmuş.Yani yazsan nolacak yazmasan nolacak aynı şey.Duvara konusuyoruz.

Bizde elmas alıp oyun oynuyoruz ama oyunu sahiplenen yok. yapılan herşey aleyhimize. arkadaşlar kısaca adalet istiyorlar ama seslerini duyan yok.
Gördüğüm kadarıyla yapılan değişiklikler sadece üst loncalara yarıyor.demek ki oyuncular eşit ama bazıları daha eşit ve oyun onların istediği gibi yürüyor.yapılan bu değişikler oyun zevkimi bitirdi. artık sadece görev puanlarını harcayıp hemen oyundan çıkıyorum
Oyun yönetiminin tavrı da ayrı bir merak konusu. Ben yaptım oldu herkes kurallarıma uyacak mantıgı icinde.
Evet biz koyunuz. ve ne derlerse uyarız. oyuncuyu böyle gören oyun yönetimi büyük bir ciftliğin sahibi imiş megerse.
Aldıgım elmaslar bittiğinde böylesine taraflı müsterisini hor gören bu oyunu bir daha oynamayacagım ve bu sahipsiz foruma bir daha yazmayacagım.Müşteri ancak bu kadar mağdur edilir.
Bu mesajıma bir cevap da gelip gelmeyecegini de ayrıca merak etmekteyim.

Offline sefaa91

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #10 on: April 04, 2011, 06:09:03 PM »
hepiniz çok haklısınız bu konuda isteklerimiz belirtildiği zaman adamlar bu konuda şunu söylemeyemiz veya bu konuda şu olmaz diyep çok uzun bi msja şaka gibi cvplar veriyorlar ya bu oyuna adam akıllı adamlar alınsın düzgün adaletli bi yönetim yapılsın yada bırakalım neden oynuoruz ki bu adamlara neden para kazandırıoruz bizim amacımız ne yani neden bunlara para werioruz isteklerimizi umursamayan takmayan insanlarla işimiz ne? onun yerine başka bi oyun bulup daha düzgün bir ortamda toplanıp devam edelim derim ben

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: April 05, 2011, 01:34:24 PM »
Herkes fikirlerini özgürce anlatabilir dozunu ve çerçevesini korudukça. Yazdığınız şikayet veya önerilere cevap gelmiyor oluşu onların okunmayıp umursanmadığı anlamına gelmez. Tüm oyuncuların sorunlarını, şikayetlerini biliyoruz gerek support kanalından gerek forumdan gelen mesajlar oyun yöneticileri ve forum moderatörleri tarafından okunuyor bu konuda için lütfen rahat olsun. İyi oyunlar.

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #12 on: April 05, 2011, 01:37:45 PM »
hepiniz çok haklısınız bu konuda isteklerimiz belirtildiği zaman adamlar bu konuda şunu söylemeyemiz veya bu konuda şu olmaz diyep çok uzun bi msja şaka gibi cvplar veriyorlar ya bu oyuna adam akıllı adamlar alınsın düzgün adaletli bi yönetim yapılsın yada bırakalım neden oynuoruz ki bu adamlara neden para kazandırıoruz bizim amacımız ne yani neden bunlara para werioruz isteklerimizi umursamayan takmayan insanlarla işimiz ne? onun yerine başka bi oyun bulup daha düzgün bir ortamda toplanıp devam edelim derim ben

Bu şekilde kışkırtıcı biçimde konuşmaya devam ederseniz cezanızın süresi artacak.