Author Topic: Rzemiosło  (Read 2186 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wb78

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Rzemiosło
« on: July 20, 2009, 07:19:09 PM »
Czy mógłby ktoś opisać co jest potrzebne do jakich przedmiotów.
Np czy do łuków zawsze potrzebne jest tylko drewno czy może potem coś jeszcze?
Jak by ktoś doświadczony opisał miecze łuki zbroje itp (nie chodzi o proporcje tylko o to co na wyższych poziomach jest potrzebne) to bardzo by ułatwił nowym wybór profesji.
Dzięki

chegewara

  • Guest
Re: Rzemiosło
« Reply #1 on: July 20, 2009, 09:19:11 PM »
im lepsze przedmioty, czytaj im wyższy tier, tym więcej lub/i lepsze materiały są wymagane do produkcji. łuki tier 3 mają różne wymagania, np kompozytowe potrzebują preparowanych kości zwierząt, niektóre wymagają metali. szczególnie kusze będą potrzebowały metali. tak samo z mieczami, potrzebne będzie drewno i skóra. wybór konkretnego zawodu, przynajmniej na razie nie powinien do końca opierać się na tym co chcemy robić ale na tym co może być przydatne w gildii. ceny rynkowe materiałów są raczej wysokie więc głównym źródłem pozyskiwania ich będzie gildia. na samym początku najtrudniej ma jubiler-szlifierz, nie mam zbyt dużego doświadczenia z tym zawodem ale wydaje mi się on bardzo trudny ze względu na pozyskiwanie kamieni do obróbki. garbarz ma lekką przewag.ę nad innymi, bo wystarczy że wszyscy walczą i skór ma pod dostatkiem. cieśla też nie jest pokrzywdzony bo drewna na razie jest pod dostatkiem, tak samo górnicy mają gdzie pozyskiwać rudę i węgiel, ale podstawa to tak jak mówiłem wymiana surowców i materiałów w gildii 8)

Offline Gaspar

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Kłopoty z jubilerem
« Reply #2 on: August 12, 2009, 09:15:15 PM »
Elo, mam pytanie w rzemiośle wybrałem jubilera i szlifierza ale nie mogę pozyskać kamieni do oszlifowania, pod okienkiem misji nic nie ma <powinno tam być chyba tabela wyboru tych kamieni <myśli>>
Nie wie ktoś o co kaman, z góry dzięki ;]

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #3 on: August 12, 2009, 09:52:47 PM »
Nie jestem pewien ale który masz poziom? Z tego co pamiętam(a mogę się mylić) klejnoty możesz zbierać dopiero po osiągnięciu 10 poziomu.

chegewara

  • Guest
Re: Rzemiosło
« Reply #4 on: August 12, 2009, 11:31:09 PM »
to prawda. szlifierz ma ciężki żywot bo zyskuje możliwość wydobywania kamieni dopiero po osiągnięciu poziomu 10 w rozwoju, niemniej jednak bez szlifierzy nie ma jubilerstwa a bez dobrych jubilerów nie ma takich fajnych świecidełak jak ja mam 8)

Offline Wieczoor

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 85
  • Karma: +8/-1
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #5 on: August 13, 2009, 08:11:46 AM »
w gildii trzeba mieć choć jednego szlifierza, na którego zbierają wszyscy. Bez współpracy żadna gildia nie ma szans się rozwijać dlatego ważny jest dobór graczy aktywnych, a nie statystów. Ja jestem płatnerzem, garbarzem tier2 i powiem, że choć wszyscy mi zbierają średnie skóry to do zrobienia pancerzy potrzebne są też skóry lekkie i kwitnę w wiosce nadziei:/ ceny materiałów są dość wysokie i czasami nie opłaca się kupować ich na bazarze

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #6 on: August 13, 2009, 08:56:23 AM »
Ja polecam zapolować w wielopoziomowych lochach farolin często zdarza się znaleźć tam ciekawe receptury. Oczywiście w innych prowincjach też można warunek to walczyć z ludźmi a nie "dziczyzną". recepturki 16 poziomu na skórzane przedmioty wymagają już tylko średnich skór, natomiast receptury 18 poziomu wymagają np. skór i miedzi (jeśli to rękawice/buty/zbroja ćwiekowana) lub jakiegoś klejnotu dodatkowo jak dla przykładu szafirowe rękawiczki kota (które dają dodatkowe 6 punktów zwinności). Co nie zmienia faktu że i tak najważniejsza jest współpraca w gildii.