Author Topic: ALIANTE  (Read 2082 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline godfather1

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 30
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
ALIANTE
« on: August 12, 2011, 08:52:12 AM »
Vreau sa stiu cum se poate realiza tehnic fuziunea a 2 alinate si daca banii din visterie si obiectetele din depozit(ale uneia din cele 2 aliante ) se pierd atunci cand aceasta fuziune se realizeaza .
 Multumesc anticipat pt raspuns !

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: ALIANTE
« Reply #1 on: August 12, 2011, 12:29:33 PM »
Arhiva_noutati Schimbări   2010-07-15 11:25:33. Dacă suma Avanposturilor ambelor Alianţe este mai mare decât nivelul Administraţiei Alianţei gazdă, nu se poate realiza fuziunea. Alianţele trebuie să aleagă între a îmbunătăţii Administraţia Alianţei sau a distruge Avanposturie excedente pentru a îndeplinii cerinţele. Pe durata alegerilor de fuziune a Alianţelor nu veţi putea construi Avanposturi sau asedia Castele.

Nu m-am intalnit cu fuziuni, dar din cele citite am inteles ca e nevoie sa fiti aliati si alianta care fuzioneaza trebuie sa aiba locuri indeajuns pentru jucatorii aliantei fuzionate. Tot ce am gasit pe international despre fuziuni e aici.

http://forum.imperialhero.org/int/index.php?topic=10922.0

http://forum.imperialhero.org/int/index.php?topic=11931.0

Offline godfather1

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 30
  • Karma: +1/-0
    • View Profile
Re: ALIANTE
« Reply #2 on: August 12, 2011, 12:57:12 PM »
nu ai reusit sa ma lamuresti decat intr-o foarte mica masura  , multumesc oricum pt buna intentie

Offline TaniaR

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 398
  • Karma: +24/-8
    • View Profile
Re: ALIANTE
« Reply #3 on: August 12, 2011, 05:11:19 PM »
Sustras din forumul bulgar.

Intraducerea modului de fuzionare a aliantelor.
Există câteva reguli sau convenţii care trebuie să fie menţionate.
- In timpul fuziunei a doua bresle aurul si diamantele se aduna.
- Se verifica nivelurile cladirilor si cercetarilor ale breslelor in sediul lor principal si se ia nivelul mai ridicat de constructii pentru exploatatie.
- Dacă cele două bresle au avanposturi în aceiasi provincie, se compara din nou nivelurile de intrare a investiţiilor lor şi se ia care e mai mare.
- În cazul în care una dintre cele două bresle au un castel, iar celălalt are un avanpost în aceeaşi provincie, acesta rămâne castelul breslei in comun.
- Sa fie suficiente posturi vacante pentru jucătorii în fuziune, care este - nivelul de administrare a breslei, trebuie să fie suficient de dezvoltate pentru a putea să ia jucători de la alte bresle (de exemplu - noua breaslă nu poate avea mai mult de 100 de membri).
- Fuziunea breslelor se face independent de catre membrii cu drept de vot din ambele bresle. Fiecare membru a votat, cu puncte de experienţă care le detine.