Author Topic: Başka sorular  (Read 6102 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blues

  • Turkish forum admin and
  • Community Manager
  • *
  • Posts: 120
  • Karma: +20/-5
    • View Profile
Başka sorular
« on: December 02, 2009, 03:47:43 PM »
-Dükkanları nerede buluruz?

Dükkanlar her eyalette bulunmaktadır. Bazı eyaletlerde çeşitli aşama olan dükkanlar var.

-Diğer oyuncularla nasıl alışveriş yapabilirim?

Müzayede salonu her eyalette bulunur ve orada eşyalarınızı satışa çıkarabilirsiniz ya da ihtiyaç olduğunuz eşyaları arayıp satın alabilirsiniz. Aradığınız eşyayı daha kolay bulmanıza, hemen ya da fiyatı arttırarak satın almanıza yardım eden filtre var. Müzayedede aynı anda 20 eşya kadar satışa çakarabilirsiniz.

-Müzyededeki satış komisyonları

İki komisyon alınır. Birisi, eşyanın teklif süresine göre ödenir. 2 saat – başlangıç fiyatının %5i komisyon, 8 saat - %10 komisyon, 24 saat- %15 komisyon. Teklif komisyonu eşyanın satılıp satılmadığına bakılmaksızın ödenip iade edilmez. Eşya satıldığı taktirde satış fiyatının %5i komisyon ödenir.

-Loncanın önemi ve görevleri

Lonca, oyuncuların birbirine kaynak değiştirme ve yardım etme imkanını verir. Lonca idaresinin her seviyesi loncaya 5 üyenin daha alınmasına izin verir. Lider ve Lider vekili yeni üye alma, üye uzaklaştırma ve teknolojileri araştırma hakkına sahiptir. Güvenilir üyeler lonca deposuna erişebilirler.

-Bir loncaya nasıl katılabilirim?

Her oyuncu, Lider veya Lider vekili tarafından davet aldığı taktirde loncaya katılabilir. Oyuncular sıralamasında isminin yanında beyaz el simgesi olan ve başka bir loncada bulunmayan oyuncuya loncaya katılma teklifi gönderilebilir. Oyuncu yolculuk yaptığı zaman ya da lonca üye alımı limitine ulaştığı durumda davet kabul edilemez. Bir oyuncunun 5 ittifak değiştirme hakkı var.

-Depo nedir ve eşyalarımı depoya nasıl taşıyabilirim?

Depo, kahramanın çantasında yer olmadığı durumda eşyaların saklandığı yerdir. Eşyalar kahraman tarafından taşınamaz. Karşılaşmadan kazandığınız ve müzayededen satın aldığınız eşyalar otomatikman depoya gönderilir. Eşyaların depoda saklandığı süre 168 saattır.

-Ev ne işe yarar?

Kahraman 500 altın karşılığında ev satın alabilir. Evin haftalık kirası 100 altın. Evde kahraman eşyalar saklayabilir. Altın karşılığında kahraman evi genişletebilir ve genişlettiği takdirde başka eyalete taşıyabilir.

-Bankanın yararı

Bankaya oyuncular altını yatırabilirler ve belirli faiz karşılığında kredi çekebilirler. Bankaya yatırılıp çekilebilen altın miktarı kahramanın seviyesine ve bankanın para varlığına bağlıdır. Yatırımın veya kredinin faizi yatırımın yapıldığı/kredinin çekildiği zamanki tutara göre 7 günde 1 defa hesaplanır.

-Diğer oyuncularla ve lonca içindeki üyelerle iletişim kurma imkanımız var mı?

Her loncada forum var. Premiumlu oyuncular forumda yeni konu açıldığı zaman forum simgesi sayesinde haberdar olurlar. Oyun içi sohbet odası sayesinde oyuncular birbiriyle mesajlaşabilirler ve arkadaşlarının ne zaman çevrimiçi olduklarını öğrenebilirler.