Author Topic: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2  (Read 6282 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Paschalis

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« on: April 21, 2012, 02:39:12 PM »
Η συντεχνια PEACEMAKERS ξανάνοιξε και σας περιμένει. όποιος ενδιαφέρεται, θα χαρω πολύ να σας στείλω πρόσκληση.
Επίσης αν έχουν παραμέινιε καθόλου έλληνες σε αυτό τον κόσμο θα ήθελα να τα λέμε λίγο. Επικοινωνήστε με Paschalis sτο παιχνίδι

Offline Johnnie

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 79
  • Karma: +18/-1
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #1 on: April 27, 2012, 11:34:01 AM »
Γεια σου φίλε!

Ελπίζω να βρεις μια καλή παρέα για τη συντεχνία σου  ;)

Offline Paschalis

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #2 on: April 27, 2012, 09:56:05 PM »
ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ 2 ΙΤΑΛΟΥΣ ΚΙ ΕΝΑΝ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ. ΔΡΑΜΑ!!!!!!!

Offline Johnnie

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 79
  • Karma: +18/-1
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #3 on: May 02, 2012, 03:45:53 PM »
Τρία άτομα είναι μια καλή αρχή!  ;)
Θα είναι μια διεθνής συμμαχία :)

Offline Paschalis

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #4 on: May 03, 2012, 10:56:56 AM »
ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ. ΙΤΑΛΟΙ, ΒΟΥΛΓΑΡΟΙ ΚΑΙ Ο ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΣ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ

Offline Johnnie

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 79
  • Karma: +18/-1
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #5 on: May 03, 2012, 03:32:39 PM »
Πολύ ωραία! Και Βούλγαροι έχεις, συμπατριώτες μου - γείτονες δηλαδή.  ;)
« Last Edit: February 07, 2013, 05:11:53 PM by Johnnie »

Offline Crassus

  • Cy-Borg Maker
  • Tier 4
  • ****
  • Posts: 283
  • Karma: +42/-15
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #6 on: May 03, 2012, 11:37:23 PM »
Συγνώμη αλλά δεν είμαι ούτε εθνικιστής ούτε τίποτα παρόμοιο, αλλά δεν μπορείς να αποκαλείς τους Βούλγαρους συμπατριώτες μας!
Αυτό σημαίνει ότι δεν είμαστε διαφορετικά κράτη ή ότι έχουμε εθνικές μειονότητες μέσα στα σύνορα μας! Όχι οικονομικούς και άλλου είδους μετανάστες αλλά μειονότητες!!!
Δηλαδή είναι σαν να αποδέχεσαι την ύπαρξη εδαφικών διεκδικήσεων! Κάτι το οποίο δεν ισχύει! Μπορεί ιστορικά να έγιναν διάφορα στην βόρεια Ελλάδα κατά την διάρκεια των Βαλκανικών πολέμων... Δεν θα προχωρήσω σε ιστορική συζήτηση εκτός και αν το θέλουν τα μέλη του φόρουμ... Αλλά γνωρίζω ότι μερικές εθνικιστικές οργανώσεις σε γείτονες χώρες "διεκδικούν" (πιο σωστά νομίζουν ότι τους ανήκει) τη Θεσσαλονίκη! Κάτι το οποίο είναι το λιγότερο γελοίο! Να προσπαθήσουν να την καταλάβουν ναι, το δέχομαι άλλα όχι να την θεωρούν δικαιωματικά δικιά τους και εμάς κατακτητές!

Τέλος πάντων, γείτονες το δέχομαι, καλούς γείτονες... λίγο δύσκολα αλλά ίσως, συμπατριώτες όμως όχι!
Η χρήση του όρου είναι καθαρά καταχρηστική και λανθασμένη! Ξέρω ότι δεν είχες κακό σκοπό, αλλά δεν μπορούσα να μην το σχολιάσω...

Offline Johnnie

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 79
  • Karma: +18/-1
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #7 on: May 04, 2012, 01:57:08 PM »
Crassus, δε πίστευα ότι μπορεί κάποιος να καταλάβει τα λόγια μου τόσο κακά!
Είμαι πολύ απογοητευμένη!  :(
Αλήθεια! Πως το κατάλαβες ότι εννοώ τέτοια βλακεία;
(Μάλιστα η Ελλάδα και η Βουλγαρία είναι ΔΥΟ διαφορετικές χώρες).

Σε παρακαλώ κατάλαβε αυτό - μίλησα ΜΟΝΟ από το δικό μου όνομα, μάλιστα!
Εννοούσα ότι οι Βούλγαροι στη συμμαχία του Paschali είναι ΔΙΚΟΙ μου συμπατριώτες!
(Όλοι ξέρουν ότι το παιχνίδι είναι Βουλγαρικό και εγώ είμαι Βουλγάρα.)

Δόξα τω Θεώ ότι η λέξη ''γείτονες'' δεν την ερμήνευσες με κακή σημασία επίσης!

Offline Cuorion

  • Ye Goode Olde
  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 96
  • Karma: +11/-2
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #8 on: May 04, 2012, 05:38:39 PM »
Χαλαρώστε λίγο ρε guys, είναι προφανές πως πρόκειται για παρεξήγηση που ξεκίνησε απ' το... περίεργο συντακτικό της Johnnie. :)
We are simple humans (except Cuorion he is AI cyborg under development  :D)  and humans some times do mistakes...

Offline Crassus

  • Cy-Borg Maker
  • Tier 4
  • ****
  • Posts: 283
  • Karma: +42/-15
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #9 on: May 04, 2012, 08:11:15 PM »
Όπως είπα ξέρω ότι δεν το είπες με "κακο" σκοπό! Και ούτε σε παρεξηγησα! Έπρεπε όμως να ξεκαθαρίσω ότι έτσι όπως είναι γραμμένο το κείμενο είναι αρκετά δύσκολο να υποθέσουμε ότι αναφερωσουν στο δικό σου πρόσωπο και Οχι στον Paschalis.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν παρεξηγησες αυτο που είπα και γιατί το είπα... Και για τους γείτονες είναι μεγάλη ιστορία!!! Φυσικά οι πολίτες των δυο κρατών δεν έχουν ευθύνες αλλα πίστεψε με υπάρχουν πολλα πίσω απο τις κουρτίνες... Θα σου τα πω την Τρίτη μέσω skype για να καταλάβεις τι εννοώ και να γελασεις και εσυ!

Offline Paschalis

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #10 on: May 05, 2012, 01:15:38 AM »
Ειμαι σίγουρος ότι κανένας από τους δύο δεν είχε κακή πρόθεση. Ειναι γεγονός ότι οι δύο λαί δεν είχαν καλές σχέσεις στο παρελθόν, αλλά αυτά είναι παρελθόν. Νοιμιζώ ότι ως ένα σημείο αυτό καλλιεργούταν κια από τα διαφορετικά πολιτικα συστήματα. Οι καπιταλιστες έλληνες και οι κομμουνιστες βούλγαροι. βλακείες. δεν έχουμε τίποατ να χωρίσουμε. άλλωστε μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά κάποτε ήταν Βυζάντιο, όποτε ου δύο λαοί έχουν πολλά κοινά

Offline Crassus

  • Cy-Borg Maker
  • Tier 4
  • ****
  • Posts: 283
  • Karma: +42/-15
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #11 on: May 05, 2012, 12:34:33 PM »
Όσον αφορά το κουμουνιστες Βούλγαροι καμία σχεση!!! Ο απλός λαός έχει δυνοπαθησει και οι περισσότεροι μισούν τον κουμουνισμο! Αλλα έχουν γίνει διάφορα σκηνικά σχετικά με το κοινό μας ποτάμι καθώς και αλλα "σαμποταρισματα" συμφωνιών και απο τις δυο πλευρές... Ούτε εμείς είμαστε "καλοί" γείτονες απέναντι τους!

Offline Paschalis

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: ΕΛΛΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ 2
« Reply #12 on: May 06, 2012, 09:39:00 PM »
δεν με κατάλαβες. εννοούσα ότι οι δικοί μας πολιτικάντηδες λέγανε οι κακοί κομμουνιστές βούλγαροι και οι δικοί τους πολιτηκάντηδες λέγανε οι κακοί καπιταλιστες έλληνες. κάπως έτσι δημιουργήσανετις διαφορές μεταξύ των λαών