Author Topic: Zasadzka i Odwet  (Read 5299 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline lusek

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 8
  • Karma: +3/-0
    • View Profile
Zasadzka i Odwet
« on: July 08, 2013, 10:56:35 PM »
Witam
mam taki problem: gram łowcą duchów w umiejętnościach mam odwet na poziomie 1 i zasadzkę na poziomie 4, dodatkowo używam dwóch noży, na jednym mam odwet +4, na drugim zasadzka +4 - z tego by wynikało że powinienem mieć odwet na poziomie 5 i zasadzkę na poziomie 8 (max jest 7, więc pewnie 7 powinno być), a w raportach z walk pokazuje mi zasadzkę 4 i odwet 4, co może być tego przyczyną (oczywiście przeciwnicy nie obniżaja mi w Tych walkach zdolności). Jeśli to błąd to prosił bym o naprawienie, z góry dziekuję.

Lusek - świat 2

Offline ulvhedin

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 277
  • Karma: +44/-3
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #1 on: July 10, 2013, 08:49:21 AM »
 ;)

Offline Dark

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 53
  • Karma: +22/-5
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #2 on: July 11, 2013, 11:12:28 AM »
Nie ma żadnego błędu, zawsze jak masz umiejętność czy to ustawioną w bohaterze(zainwestowane punkty) czy to bonus z broni to zawsze najwyższa wartość jest brana pod uwagę i bonusy nie sumują się.

Dla przykładu jeśli masz zasadzka na poziomie 3 w punktach atrybutu i poziom 4 na jednym nożu to zasadzka będzie na poziomie 4, jeśli miałbyś na nożach np zasadzka 5 to wtedy miałbyś poziom 5 w raporcie gdyż ten jest najwyższy.

Co dalej oznacza, że jeśli ma się jakieś bonusy na broniach(które się używa) na dość wysokim poziomie to szkoda inwestować w punkty umiejętności w tę samą dziedzinę i lepiej przeznaczyć je na jakąś inną umiejętność,  no chyba, że ktoś chce mieć max :)

Offline ulvhedin

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 277
  • Karma: +44/-3
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #3 on: July 11, 2013, 12:53:21 PM »
Nie do końca masz rację Dark , w raporcie widać tak jak napisałeś wyżęj , jednak w walce masz rozwiniętą umiejętność na max

Offline lusek

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 8
  • Karma: +3/-0
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #4 on: July 11, 2013, 09:21:59 PM »
dzieki :), z ustawieniami i tak musze pokabinowac bo nie jestem zadowolony ;)

Offline Dark

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 53
  • Karma: +22/-5
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #5 on: July 11, 2013, 10:22:08 PM »
Nie do końca masz rację Dark , w raporcie widać tak jak napisałeś wyżęj , jednak w walce masz rozwiniętą umiejętność na max

No nie wydaje mi się, dla przykładu tutaj post z angielskiego forum http://forum.imperialhero.org/int/index.php?topic=16488.0

Z postu osoby, która do niedawna była GM wynika, że punkty umiejętności nie sumują się lecz brana jest największa wartość. Był kiedyś konkretny post o tym ale nie mogę go znaleźć :)

Offline ulvhedin

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 277
  • Karma: +44/-3
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #6 on: July 12, 2013, 10:48:57 AM »
Rozumiem , ja pytałem się parę dni temu pogramisty i takie dostałem wyjaśnienie  :)

Offline Dark

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 53
  • Karma: +22/-5
    • View Profile
Re: Zasadzka i Odwet
« Reply #7 on: July 12, 2013, 12:47:10 PM »
No to możliwe, że zmienili niedawno :)