Author Topic: Nazwy broni i zbroi  (Read 3509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Nazwy broni i zbroi
« on: August 05, 2009, 11:28:19 PM »
Zacznę od zbroi

po lewej żelazna zbroja płytowa i po prawej żelazna zbroja płytowa.
Hmm ja bym proponował troszkę inaczej mamy tu po prawej zbroję na rysunku widać że bliżej temu do zbroi folgowej(segmentowej) po prawej sam kirys nie trzeba pisać ze płytowy bo kirys to napierśnik płytowy.
I mam wielką prośbę ja wiem ze wielu lubi gry fantasy, RPG itp ale miecz półtoraręczny/ półtorak to nazwa ukuta razem z ignorancją XIX wieku na wszelkie miecze które domorosły "ekspert" nie mógł jednoznacznie zapisać do mieczy jedno- czy dwu- ręcznych. Nazwa ta obejmuje bastard, dlugi miecz, wielki miecz, albo z innych języków longsword, langes schwert Toteż proszę bardzo o zmianę nazw owych mieczy.


Offline dabros

  • Polish GM
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 121
  • Karma: +25/-12
    • View Profile
Re: Nazwy broni i zbroi
« Reply #1 on: August 06, 2009, 11:10:17 AM »
Zbroje poprawione,
tylko obserwój która będzie się nazywała "Żelazny Kris" mam nadzieje że wtrafiłem na tą po prawej stronie :D

a co do mieczy, niestety ale nazwa miecz pół-tora ręczny musi zostać (mamy się trzymać jak najbardziej orginału)
a co do bastard, dlugi miecz to te nazwy są już wykorzystane

Pozdrawiam i masz /+

chegewara

  • Guest
Re: Nazwy broni i zbroi
« Reply #2 on: August 06, 2009, 11:59:16 AM »
Zbroje poprawione,
tylko obserwój która będzie się nazywała "Żelazny Kris" mam nadzieje że wtrafiłem na tą po prawej stronie :D

a co do mieczy, niestety ale nazwa miecz pół-tora ręczny musi zostać (mamy się trzymać jak najbardziej orginału)
a co do bastard, dlugi miecz to te nazwy są już wykorzystane

Pozdrawiam i masz /+

rozumiem, że są wakacje, ale jeśli ktoś kto zajmuje się tłumaczeniem gry tak pisze, to gra ma "przyszłość" 8)

Offline dabros

  • Polish GM
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 121
  • Karma: +25/-12
    • View Profile
Re: Nazwy broni i zbroi
« Reply #3 on: August 06, 2009, 01:28:44 PM »
dzięki XD