Author Topic: nişancı  (Read 5313 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rogue

• Tier 1
  • *
    • View Profile
nişancı
« on: August 09, 2009, 12:23:52 PM »
Arkadaşlar sorum şu nişancılar bonuslarını silah becerisine ve çevikleğe veriyor ben şunu merak ediyorum nişancılar için güce puan vermek gerekli midir veya güç bonuslu eşyalar kullanmak gerekli midir gerekliyse niçin gereklidir

Offline xcodesia

• Tier 1
  • *
  • Drow Ranger
    • View Profile
Re: nişancı
« Reply #1 on: August 09, 2009, 11:05:21 PM »
guc nisanci icin gereksizdir silah beceri ve ceviklige vermen eyterli kanimca. Fakat zorlanirsan aysam enerjisine de verebilirsin
Boo says WTF

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #2 on: August 11, 2009, 08:39:04 AM »
aslında nişancının gücü savaşçıya oranla bariz düşük olduğundan nişancı için güç gereksizdir diyemeyiz..zaten yüksek olan diğer özellik puanlarına yüklenmektense savaşçıyla aradaki güç farkını biraz dengelemek gerekir..yani bence güç nişancıya mutlaka lazım...

Offline blues

• Turkish forum admin and
  • Community Manager
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: August 11, 2009, 12:39:58 PM »
aslında nişancının gücü savaşçıya oranla bariz düşük olduğundan nişancı için güç gereksizdir diyemeyiz..zaten yüksek olan diğer özellik puanlarına yüklenmektense savaşçıyla aradaki güç farkını biraz dengelemek gerekir..yani bence güç nişancıya mutlaka lazım...

J.u.s.t.u.S a katılıyorum

Offline ilhan26

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #4 on: August 12, 2009, 12:33:51 AM »
bende nişancıyım bu oyun nasıl başlıyor silah nereden alınıyor.görev var tamam lanmıyor silah istiyor.

Offline Rogue

• Tier 1
  • *
    • View Profile
« Reply #5 on: August 12, 2009, 10:07:50 PM »
sakin ol ilhan :) senin sorduğun soruların bu başlıkla alakası yok

Offline xcodesia

• Tier 1
  • *
  • Drow Ranger
    • View Profile
« Reply #6 on: August 16, 2009, 04:24:11 PM »
Peki guce verilirse silah becerisinin islevliligi neye gore belirleniyor. Frp`de guce veya yasam enerjisine o kadar yuklenilen bir mage veya ranger hic gormedim acikcasi... Belki level 30 da 10 veya 20 puan yuklenilebilir fakat cok fazla ise yarayacagindan supheliyim. Guc yerine yasam enerjisine verilse cok daha mantikli olacaktir kanimca... Suan level 13 nisanciyim fakat hicbir sekilde zorluk yasamiyorum benden 2 level ustumu bile rahatca kesebiliyorum. Aradaki o fark bildigim tum masaustu ve bilgisayar frp oyunlarinda esyalarla kapatilir onun disinda istatistik puanlari nasil verilmesi gerekiyorsa oyle verilir. Mage e zeka savasciya guc nisanciya ceviklik vs.. Onun disinda aradaki farklari dogru sekilde perklere vererek de denge saglanilir. Perk dedigim sey level atladikca verilen maharetler. Bana kalirsa oyunun en onemli kilit noktasi da bu verilen maharet puanlarinin dogru sekilde kullanilmasi ve mumkun oldugunca esya seviyesini yuksek tutmakta yatmaktadir
« Last Edit: August 16, 2009, 04:34:44 PM by xcodesia »
Boo says WTF

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #7 on: August 16, 2009, 06:05:15 PM »
şimdi bu işin biraz metamatiğine inersek; yaşam enerjisinin luzumsuz birşey olduğunu anlarız..neden?
çünkü benim dövüşteki amacım şudur ve herkesin de böyle olmalı;
1.si dövüşü erken bitirip sonrasında fazla yiyecek tüketmekten kaçınmak gerekir..
bununla beraber dövüşü erken bitirmek ekonomik bakımdanda bir kazanç oluyor..
ayrıca mümkün olduğunca zor dövüşler ama zor olmasıyla beraber risksiz dövüşlere katılıp 1 görev puanında alabildiğimiz kadar fazla tecrübe puanı almayı kovalamak gerekiyor..
bunları göz önüne alırsak yaşam enerjisinin boş bir özellik puanı olduğu sonucuna varıyoruz..
yani ömrü uzun tutup gücü azaltıp ve böylece savaşı daha geç bitirip daha fazla can eksiltmektense yaşam enerjisini az düzeyde tutup gücü fazlalaştırırsak,bu,bize bu hesapların sonucunda işin detaylı matematiğine indiğimizde hem ekonomik bakımdan hem de bir seferde kazandığımız tecrübe puanı ve görev puanının idareli kullanımı bakımından bizim kesinlikle daha kazançlı olmamızı sağlar..ben 18 seviyeyim ama 17-19  3 lü grup çapulcuların bile gözünün yaşına bakmıyorum ama sabah kalvaltıdan yatsıya kadar şurubumu çekerim  ;D
« Last Edit: August 16, 2009, 06:10:41 PM by J.u.s.t.u.S »

Offline xcodesia

• Tier 1
  • *
  • Drow Ranger
    • View Profile
« Reply #8 on: August 16, 2009, 09:47:35 PM »
Ben de gruptan bahsediyorum zaten. Yasam enerjisine verilmesi gerektigini soylemiyorum sadece gucten daha mantikli oalcagini soyluyorum ki ileriki levellarda guc yerine yasam enerjisine vermek cok daha mantikli olacaktir cunku arenalarda 20 hp bile cok onem tasimaktadir. Eger istatistiklerde ilk top 20 ye bakilirsa nisancilarin istatistiklerini nasil kullandiklarini gorebilirsiniz
Boo says WTF

Offline Kuleest

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #9 on: August 17, 2009, 11:27:35 AM »
Silah becerisi, kahramanın rakibi vurma şansını arttırır. 10 Silah becerisi puanı kritik vuruş şansını %1 arttırır.
Güç, silahın verdiği hasara bonus verir. 10 güç puanı düşmanın bloke etme şansını %1 azaltır.

Savaşçıya verilen 1 YP       = 15 HP + 3 HP / s
Nişancıya+Mistik verilen YP = 10 HP + 1 HP / s

Eğer Rakibin +1 güce bağl + hasarı, kendinize verdiğiniz 10 HP den fazla ise Güce vermek daha mantıklı olacaktir ki böyle bir durum olduğunu sanmıyorum
Görev ve savaşlarda YP önemlidir
« Last Edit: August 17, 2009, 11:39:56 AM by Kuleest »
Orta işlenmemiş yalnızlık

Offline xcodesia

• Tier 1
  • *
  • Drow Ranger
    • View Profile
« Reply #10 on: August 17, 2009, 02:45:42 PM »
Top listedeki nisancilarin istatistiklerine bakiniz diyorum baska da birsey demiyorum. Savasci yavas fakat yuksek hasarda vurur. Nisanci seri ve dusuk hasarda vurur. Seri vurmasi kritik vurma sansini da yukseltir. Guc yerine beceriyi veya cevikligi pumplarim daha iyi. Sahsen level 20ye kadar guce 1 puan bile vermem. Ayrica neden bloke etme yuzdesi ekleme ihtiyaci duyulsun ki nisanci zaten yuksek ceviklige sahip bir kahraman.
« Last Edit: August 17, 2009, 02:49:03 PM by xcodesia »
Boo says WTF

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #11 on: August 17, 2009, 11:57:48 PM »
şimdi o tip değerleri tam olarak bilemiyoruz henüz bir oyun klavuzumuz olmadığı için ama ben her durumda yaşam enerjisine inanmam-zekaya inanırım yine ona inanmam çünkü ben uzun yaşama değil kaliteli yaşama inanıyorum gibi birşeyde denilebilir buna..çünkü ben şu an 17-19 luk üçlü grupları az bir can kaybıyla yenebiliyorsam ben neden yaşam enerjisi kullanayım ki ama belkide ben özellik puanlarına yüklendiğim için dövüşü böyle erken bitiriyorum ve daha az yiyeceğe ihtiyacım oluyor gün içinde-işte ben bunu anlatmaya çalışıyorum ama siz diyorsunuz ki top 20 öyle yapmıyor-oyun kılavuzumuz yok,bu yüzden büyük konuşmamak lazım detayları bilmeden ama top20 önemli değil burda zaten süper premiumla da onu yapabilirsin onlarla aynı başlasaydın ayrıca ben zaten imperia online da bunlara 4 yıldır hiç geçilmedim ki  :)
« Last Edit: August 18, 2009, 12:03:10 AM by J.u.s.t.u.S »

Offline xcodesia

• Tier 1
  • *
  • Drow Ranger
    • View Profile
« Reply #12 on: August 18, 2009, 02:43:13 AM »
bana guce 20-25 puandan fazla verilmis hatri sayilir bir nisanci goster hesabi sana vereyim :D
Boo says WTF

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #13 on: August 18, 2009, 10:39:08 PM »
valla onu bilemiycem de bugün bana bu challenged musabakalarından 2 kişi musallat olmuş ama 2 de 2 yi yapmışız yine,biri nişancı biri de savaşçı  8)