Author Topic: "Sva" pitanja u vezi igre  (Read 8184 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
"Sva" pitanja u vezi igre
« on: August 12, 2009, 07:33:41 PM »
pozdrav svima,
imam jako puno pitanja u vezi igre i treba mi neka osoba (ili vise njih) koja je voljna pruzit mi pomoc. Cesljao sam forum i vecinu stvari koje sam trazio nisam nasao, tako da bi mi vasa pomoc dosta pomogla. Relativno sam nov u igri, pa kad bih od nekoga mogao dobiti MSN kontakt ili neki drugi (skype, icq...) da mogu u realnom vremenu razjasnit to sto me zanima, jer ako ostavim pitanja ovdje na forumu, topic bi se napunio sa svakakim glupostima, jer ipak, pitanja su kratka i brzo bi se mogli odgovoriti.

unaprijed hvala :-)

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #1 on: August 13, 2009, 01:39:11 AM »
postavi pitanja koja te zanimaju na forumu, to je jedini način kako ti mogu pomoći.

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #2 on: August 14, 2009, 08:48:41 PM »
Hvala na strpljenju i odgovorima na predstojeca pitanja... :-)

1. Jel moze neko napisati koje skilove se dobijaju nakon specijalizacije na 15. lvl-u. (za ranger-a i mystic-a, znaci za oba dva smjera)?
    Ako ima puno skilova, ne treba mi svaki nego sta me ocekuje nakon lvl 15. Od drugih igara znam da "light" mistici su uglavnom hileri i njihove skilove nisu bas jaki kad se napada. S druge strane "dark" mistici imaju mocnu magiju, ali nemaju "heal" itd.

2. Trenutno sam Ranger, pa me zanima koja oruzja da koristim? Vidio sam da rangeri s najvecim lvl-om koriste koplja za bacanje, pa me zanima ima li neka prednost u tome ili je samo stit u pitanju.

3. Takodjer sam vidio da "high lvl" rangeri imaju skoro sve poene u "Spretnost" i "Okretnost" pa jel mi moze neko objasniti prednost tih u odnosu na Snagu ili u odnosu na ravnomjerno rasporedjivanje bodova izmedju Snage, Vitalnosti, Spretnosti i Okretnosti (Drugim rijecima, Sta da uzmem, gdje da stavljam poene?) :-)

4. Kako da povecam svoj lvl na zanatskoj razini? Jasno mi je da moram izradjivat, u mom slucaju oklope, ali na pocetku sam dobio 10-ak "lakih krzna" s cime sam povecao svoj nivo na nekih 14/100 ali vec sam digao dosta lvl-a i nikako da dobijem laka krzna, sto znaci da je moj "zanat" stao u mjestu. Kako da dodjem do lakih krzna a da to ne platim ko Sv. Petar kajganu?

5. Za sto sluze placenici, koja je njihova prednost (osim sto mi pomognu u borbi), jer dijelim s njima dobiveni exp. i jos me kostaju da ih unajmim... tako da na kraju, mislim, da vise dam za njih, nego sto dobijem od njih.
   
6. Di da izgradim kucu i koja je prednost imati nju?

Znam da je puno toga i da ce biti jos toga, al sam stvarno zahvalan na svu pomoc

pozz ;-)

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #3 on: August 14, 2009, 09:14:29 PM »
Hvala na strpljenju i odgovorima na predstojeca pitanja... :-)

1. Jel moze neko napisati koje skilove se dobijaju nakon specijalizacije na 15. lvl-u. (za ranger-a i mystic-a, znaci za oba dva smjera)?
    Ako ima puno skilova, ne treba mi svaki nego sta me ocekuje nakon lvl 15. Od drugih igara znam da "light" mistici su uglavnom hileri i njihove skilove nisu bas jaki kad se napada. S druge strane "dark" mistici imaju mocnu magiju, ali nemaju "heal" itd.

2. Trenutno sam Ranger, pa me zanima koja oruzja da koristim? Vidio sam da rangeri s najvecim lvl-om koriste koplja za bacanje, pa me zanima ima li neka prednost u tome ili je samo stit u pitanju.

3. Takodjer sam vidio da "high lvl" rangeri imaju skoro sve poene u "Spretnost" i "Okretnost" pa jel mi moze neko objasniti prednost tih u odnosu na Snagu ili u odnosu na ravnomjerno rasporedjivanje bodova izmedju Snage, Vitalnosti, Spretnosti i Okretnosti (Drugim rijecima, Sta da uzmem, gdje da stavljam poene?) :-)

4. Kako da povecam svoj lvl na zanatskoj razini? Jasno mi je da moram izradjivat, u mom slucaju oklope, ali na pocetku sam dobio 10-ak "lakih krzna" s cime sam povecao svoj nivo na nekih 14/100 ali vec sam digao dosta lvl-a i nikako da dobijem laka krzna, sto znaci da je moj "zanat" stao u mjestu. Kako da dodjem do lakih krzna a da to ne platim ko Sv. Petar kajganu?

5. Za sto sluze placenici, koja je njihova prednost (osim sto mi pomognu u borbi), jer dijelim s njima dobiveni exp. i jos me kostaju da ih unajmim... tako da na kraju, mislim, da vise dam za njih, nego sto dobijem od njih.
   
6. Di da izgradim kucu i koja je prednost imati nju?

Znam da je puno toga i da ce biti jos toga, al sam stvarno zahvalan na svu pomoc

pozz ;-)
1. Vidjeti ćeš skilove kad dođeš na nivo 15 i svaki će biti opisan. Svaka specijalizacija ima oko 10 skilova pa mi se baš i ne da opisivati.
2. Trenutno najjača oružja za rangera su koplja za bacanje-zbog toga što rade veliku štetu, a štit je još samo bonus
3. Svaka klasa ima svoje atribute. za rendžere su to okretnost i spretnost. i za njih dobivaju 1,5 boda za svaki uloženi bod. s tim da svakih 10 bodova na spretnost daje još i 1% veće kritične šanse a svaki bod okretnosti smanje šanse protivnika da te lupi pa je logično zašto većina otiđe u ta 2 atributa. + vitalnost koja je obavezna za sve klase i nešto inteligencije radi skilova koji troše duh. Snaga nije od velike koristi rendžeru.
4. Laka krzna se dobivaju ako se boriš sa zvijerima. Pa se moraš boriti protiv životinja, koje i obično daju više iskustva, ali nema predmeta ili su jako rijetki, tu i tamo koji prsten. I onda krzna treba preraditi u kože. ILi ih možeš kupiit na aukciji i nisu uopće skupe. Pošto sam plaćao od 200-600 golda za 1 bakar ili ugljen ili dragi kamen, kože možeš dobiti za par desetaka zlata po komadu ili čak jeftinije.
5. Plaćenici služe da ako netko ne može dobiti neku borbu a treba mu radi questa, da mu pomognu. Ja ih osobno nisam koristio, ali može biti fora razvijati svog plaćenika, a ponekad možeš dobiti više xpa na jakoj lokaciji nego sam na slaboj.
6. Kuća ti treba ako nemaš kud sa predmetima i služi kao skladište. Možeš je izgraditi di oćeš, najbolje je tamo gdje ćeš provoditi puno vremena, u toj provinciji. inače, kuća se može preseliti.

PS. Na većinu toga ima odg. na forumu. :)

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #4 on: August 14, 2009, 10:37:47 PM »
thanks za odgovorena pitanja, i vrijeme koje sam ti "oduzeo" ;-)
siguran sam da ima dosta odgovora i pitanja koja mi trebaju, ali sam (kao sto sam gore napisao) trazio na forumu i jako je tesko naci... najvjerojatnije zbog toga sto pitanja koja me zanimaju nisu u samom titlu, nego unutar topicu, a da citam svaki topic, stvarno oduzima puno vremena... citao sam neke, dobio odgovore na neka pitanja, ali ipak... neka su ostala neodgovorena

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #5 on: August 15, 2009, 11:40:40 AM »
ok, nemaš frke. ali uvijek postoji opcija pretraživanja di upišeš koje pojmove tražiš u topicu. :)

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #6 on: August 18, 2009, 01:15:11 AM »
koji zanatski alat mi je potreban za moju profesiju (kozar + kovac oklopa)?

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #7 on: August 18, 2009, 07:30:16 AM »
samo glavna profesija koristi alat. treba ti čekić.

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #8 on: August 18, 2009, 11:01:51 AM »
thanks na odgovoru...
Sto se tice aukcije, jel mi moze neko reci da li gubis onu proviziju sto ti uzme aukcijska kuca iako ti se predmet ne proda?
npr. stavim nesto da se prodaje za 250gold na 2 sata, provizija je 5% to znaci 13 zlatnika. U slucaju da se predmet ne proda, da li ja dobijam tih 13 zlatnika nazad ili ih platim odmah pri postavljanju aukcije i ne vracaju se nazad. (mislim da je ovo drugo u pitanju, ali da provjerim da li je to 100% tako) ;-)

pozdrav

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #9 on: August 18, 2009, 12:00:24 PM »
to je provizija koja se uzima za objavljivanje prodaje i gubiš je neovisno da li prodaš ili ne.

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #10 on: August 21, 2009, 09:18:23 PM »
jel mi moze neko objasniti vjestinu "Poznavanje Trava", pise "brza regeneracija zdravlja"...
jel se zdravlje regenerira samo kad se ne borim ili se regenerira isti cak i za vrijeme borbe?

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #11 on: August 22, 2009, 11:47:00 AM »
Povećava tvoje obnavljanje zdravlja. Obnavljanje zdravlja je tipa 100/h ili 60/h i slično i piše ti ako zadržiš miša na traci zdravlja(crvena traka na vrhu). Borba je trenutna pa u njoj ne možeš obnavljati zdravlje na taj način. ali ćeš brže ozdraviti, tj. trebati će ti manje vremena da dođeš do punog zdravlja i moći ćeš se boriti ćešće bez napitaka.

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #12 on: August 23, 2009, 10:37:37 AM »
kool, tenks... sve jasno ;-)

Offline mishpulin

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #13 on: August 23, 2009, 10:45:53 AM »
opet ja :-))

kako i di se moze ici vaditi ruda?
trenutno sam u Ravnice sela nade i svako mjesto na kojem mogu ici je za borbu, dakle ne vidim neki rudnik ili sl. da bih mogao dobiti rudu. Treba mi ugljen i jos par stvari, a ne znam kako ih dobiti

Offline Tiger

  • Community Manager
  • *
  • Posts: 1074
  • Karma: +122/-7
    • View Profile
Re: "Sva" pitanja u vezi igre
« Reply #14 on: August 23, 2009, 10:59:29 AM »
Da bi mogao vaditi rude, moraš biti rudar. ako nisi, ne možeš vaditi rude. a što možeš vaditi vidiš kad klikneš na lokaciju za borbu i ispod su ti prikazane rude, drva, kamenje koje možeš vaditi, ali ovisno o sekundarnoj profesiji. Rudari vide rude, tesari drvo....