Author Topic: o bossach i craftingu  (Read 20731 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
o bossach i craftingu
« on: April 17, 2009, 07:56:33 AM »
Mam ochotę na bossa z południa. Mam 5 level, trochę życia i siły. Czy ktoś już na tym poziomie wygrywał z bossem, a jeśli tak, to jak tam z Waszym życiem i jakie korzyści płyną z pokonania go? Na 4 poziomie nie dałem mu rady i zastnawiam się, czy warto atakować i ryzykować potem 10h odbudowy życia (chociaż można wtedy i przeznaczyć życie na coś innego ;)


No to pokonałem. Po pierwszej bitwie miałem obawy, ale jednak nie było tak źle na poziomie 5. Z 230pkt życia zostało mi 75pkt. Niestety poza 29pkt doświadczenia i 9 sztabkami złota nic nie zyskałem szkoda :/
« Last Edit: April 19, 2009, 07:28:13 PM by thomason »

Offline alhattal

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 38
  • Karma: +3/-1
  • citius, altius, fortius
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #1 on: April 17, 2009, 03:28:04 PM »
ja bosa pokonałem kilka razy, dwa razy mnie pokonał. Raz trace 70 życia innym razem 120... nie kumam tego póki co. Żeby było śmieszniej mój najsłabszy wynik z bossem miałam jako ostatni (pancerz zwiększyłem o połowe i o połowe więcej obrażeń dostałem o.O)

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #2 on: April 17, 2009, 03:35:34 PM »
ja bosa pokonałem kilka razy, dwa razy mnie pokonał. Raz trace 70 życia innym razem 120... nie kumam tego póki co. Żeby było śmieszniej mój najsłabszy wynik z bossem miałam jako ostatni (pancerz zwiększyłem o połowe i o połowe więcej obrażeń dostałem o.O)

Może przy potworkach są generowane lososo pancerze i uzbrojenia...Ktoś może to sprawdził? Ja za 20 minut wybieram się znów do Pana milusińskiego...Trzeba nadrobić zaległości pkt.

Offline keos

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 24
  • Karma: +5/-1
  • No pain, no gain !
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #3 on: April 17, 2009, 03:38:32 PM »
ja byłem raz u niego na 4lvl ale przegrałem, a co do pancerza itp to masz racje thomas tak jest (przynajmniej powinno ;) )

chegewara

  • Guest
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #4 on: April 17, 2009, 03:40:28 PM »
podobno nie ma losowych rzeczy przy walce. nawet każda runda walki jest taka sama dla tego samego rywala. póki co trudno zrozumieć mechanikę bitwy i nie zagłębiam się w to zbytnio a jedynie staram się wyszukać nieprawidłowości jakie są moim zdaniem, co bez znajomości mechaniki bitwy to chodzenie o omacku. ale nawet ślepej kurze, więc i mi się trafiło znaleźć błędy  8)

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #5 on: April 17, 2009, 03:42:01 PM »
ja byłem raz u niego na 4lvl ale przegrałem, a co do pancerza itp to masz racje thomas tak jest (przynajmniej powinno ;) )

No i dobrze....W tym momencie i gra jest ciekawsza, bo normalnie potworki po pokonaniu powinny znikać z danego rejonu (normalne RPG), a skoro są nadal, to niech będzie trochę pikanterii :P...Programiści mogliby troszkę jednak zwiększyć procent otrzymywania podarunków od pokonanych wrogów :)

chegewara

  • Guest
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #6 on: April 17, 2009, 03:47:10 PM »
z prezentami różnie bywa, bro znalazł 5 prezentów u bosa 8)
i znowu 4 prezenty u bosa :P
« Last Edit: April 17, 2009, 03:49:50 PM by chegewara »

Offline keos

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 24
  • Karma: +5/-1
  • No pain, no gain !
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #7 on: April 17, 2009, 04:24:40 PM »
fajnie bo ja nic nigdzie znaleźć nei moge xD a chce mi sie jeśc :P

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #8 on: April 17, 2009, 04:48:14 PM »
z prezentami różnie bywa, bro znalazł 5 prezentów u bosa 8)
i znowu 4 prezenty u bosa :P

No ładnie to tak skubać bossa? Dzisiaj wieczorkiem znów do niego pójdę. Właśnie udało mi się stworzyć niezłą zbroję (jak na moje umiejętności) i mam poziom armor 68. Powinienem teraz tracić mniej zdrowia :D

Offline alhattal

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 38
  • Karma: +3/-1
  • citius, altius, fortius
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #9 on: April 17, 2009, 06:47:49 PM »
a jak wytwarzać zbroje etc? Ja mam robotkę "tanner" ogólnie jestem łucznikiem, ale jako profesja w pracy to ten skórzany koleś ;p

chegewara

  • Guest
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #10 on: April 17, 2009, 06:51:25 PM »
a jak wytwarzać zbroje etc? Ja mam robotkę "tanner" ogólnie jestem łucznikiem, ale jako profesja w pracy to ten skórzany koleś ;p

to znaczy że jesteś płatnerzem. możesz wykonywać elementy zbroi oraz tarcze. po pierwsze musisz mieć skórę, może być nieoprawiona wtedy sam ją oprawiasz. po drugie często potrzebne będzie drzewo, na razie nieobrobione lub miedż. do produkcji wykorzystujesz menu crafting i AP. 8)
« Last Edit: April 17, 2009, 08:53:11 PM by chegewara »

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #11 on: April 17, 2009, 08:50:42 PM »
to znaczy że jesteś płatnerze. możesz wykonywać elementy zbroi oraz tarcze. po pierwsze musisz mieć skórę, może być nieoprawiona wtedy sam ją oprawiasz. po drugie często potrzebne będzie drzewo, na razie nieobrobione lub miedż. do produkcji wykorzystujesz menu crafting i AP. 8)

ja mogę powytwarzać trochę zbroi, ale będę potrzebował trochę skór, bo tego mi brakuje. Teraz leczę się, bo poszedłem sobie na bossa zgodnie z obietnicą, nową zbroją i prawie 200 energii (z 230) no i miałem niefart, że natrafiłem na dwóch kolesi z poziomami 5 i 6...No i ten z piątką dopadł mnie, bo nieźle walił... Także, jeśli macie zbędne mieczyki, lub noże o ataku powyżej 4pkt, chętnie przyjmę. Ja niestety mam podstawowy nożyk i może to mnie zgubiło. Wziąłem z magazynku trochę lepsze rękawice, więc armory mam gdzieś koło 75pkt

Offline alhattal

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 38
  • Karma: +3/-1
  • citius, altius, fortius
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #12 on: April 17, 2009, 09:02:55 PM »
jakie macie profesje? Jest jakiś poradnik jak skile rozdawać dla każdej profesji z osobna? Bo ja dodawałem różne i nic mi sie nie chce zwiększać o.O

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #13 on: April 17, 2009, 09:08:43 PM »
jakie macie profesje? Jest jakiś poradnik jak skile rozdawać dla każdej profesji z osobna? Bo ja dodawałem różne i nic mi sie nie chce zwiększać o.O

Zbrojmistrz i górnik...na dłuższą metę chyba zbroje z żelaza będą bardziej pożyteczne, a przynajmniej tak jest w większości RPGach. Nie wiem tylko, czy starczy czasu na dojście do odpowiedniego poziomu. Na razie na niższych levelach przeważają zbroje wykonane ze skór.

chegewara

  • Guest
Re: Kto pokonał Bossa z południa (lvl 6)
« Reply #14 on: April 17, 2009, 09:10:23 PM »
nie ma poradnika. póki co każdy bada na sobie. ja jestem mistykiem i bardzo dobrym skillem jest "Inner Concentration", daje tak potężne uderzenie jak wyjdzie krytyczny cios. pozostałe 3 wymagają sporo spirit-u, no i pozostaje jeszcze skill najemnicy. sprawdzone w działaniu. wynajmuje się najemnika za ustaloną kwotę a później płaci mu się za wykorzystanie go w walce. podział doświadczenia na wszystkich po równo, mało opłacalne na początku 8)

PS skille nie zależą od zawodu tylko od typu postaci, po 15 levelu dojdzie kolejny skill