Author Topic: ya yok böyle bişi..!  (Read 9204 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
ya yok böyle bişi..!
« on: August 23, 2009, 09:45:00 PM »
arkadaş hiç olmadıgı kadar uygun fiyatlardan nacizane ürünlerimizi pazara koyuyoruz gerek altın olarak gerek elmas olarak mesela hafif deri vardı pazarda 15tanesi 1 elmas ama geri döndü bunun gibi birsürü teklifim geri döndü diyer kaynaklarada talep yok  şindi derilerden elbise falan filan yaptım onlarıda bit pazarı misali bedavadan satıyoruz ne olcak bu işin sonu ...?

allah sonumuzu hayır etsin..

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
Re: ya yok böyle bişi..!
« Reply #1 on: August 23, 2009, 09:57:24 PM »
adamın biride 10tane deriye 10 miliyondan satıyo  :o :o :o

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #2 on: August 23, 2009, 10:13:51 PM »
normal koşullarda 15 hafif deri 1 elmasa gider ama 2 saatliğe koymuşsan satma ihtimalin çok yüksek olmayabilir..ayrıca pazarın fiyatları sabit değil,bazen iyi para eden birşey değerini kaybedebiliyor..hafif derininde değerini yitirmesinin sebebi heralde alltan çok oyuncunun gelmesi olabilir,umut köyüne gitmiştim bir ara,neredeyse bütün kentlerin toplamı kadar oyuncu var hala,demekki hala oyuna kayıt olan oyuncular çok..

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #3 on: August 23, 2009, 10:22:17 PM »
bunun farkındayım ama pazarda sikilasyon yok demek istedim pazar stateji yapılmasına olanak salar ordada hareket olmayınca çarşafa doluyor insan..

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
« Reply #4 on: August 24, 2009, 01:04:47 AM »
Elmas kazanmak için  derinin bir kısmını altın ile pahalıdan koy.  Aynı miktarda derinin kalanını elmas ile uygun fiyata koy ;) Yani başka satan yok mu dieceksin ama ihtimal i arttırmak işte :P   elmasın daha uygun olduğunu gören alır sanırım..  Mesela 4 x 25 er Orta deri  tanesi 50 altına gelicek şekilde koydum.. 6 x 25 i de 1 er elmastan koydum... Elmas lar geldi altınlı olan ı kimse almamış :)

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #5 on: August 24, 2009, 03:19:49 AM »
amma yaptın sende.müzayede salonunda hafif deri diye baksan heralde bi 100 kişi vardır satan   :)

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #6 on: August 24, 2009, 03:52:08 AM »
alan olmadıktan sonra satan bol sayıda olsa neye yarar arz var talep yok 2 gündür aktif oyundayım yaptım uygun tekliflerin yarısı bile satılmadan geri döndü nasıl olucak.. üstelik 8 saatlik teklifler hepsi verdimiz komisyonla kalıyoruz tamm hiç yok demiyorum ama tatmin edicek kadar yok diyorum..

Offline Kuleest

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #7 on: August 24, 2009, 07:37:57 AM »
Oyunda Lonca sistemi olmasa bence satılabilirdi  :P

satan çok tabi satılmaz

zırh yaparsan hiç satılmaz
tek yararı + zanaat puanı
« Last Edit: August 24, 2009, 08:12:09 AM by Kuleest »
Orta işlenmemiş yalnızlık

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #8 on: August 24, 2009, 01:03:43 PM »
haklısın bak lonca sistemi bu işi baltalıyor hani bu oyun herkezin tekbaşına oldugu bireysel kahramanlık oyunuydu modlar neden böyle ....

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #9 on: August 24, 2009, 03:38:03 PM »
ama şimdi verdiğin fiyatlara bağlı birazda-5 tane hafif deri nedir ki ona 2 elmas verilsin  :)  senin teklifini gördüm de pazarda-senin bu fiyatlara söylenmeye hakkın yok çünkü 5 tane hafif deri gerçekten 1 elmas bile etmez..siz o derileri bazen yüksek fiyata satabiliyordunuz çünkü hafif deri 3.aşama bazı silahlarda kullanılıyor..
ama ben doğrusunu söyleyeyim çok gerekli olsada ben prensip yaparım 5 hafif deriye 2 elmas asla vermem...sen 5 hafif deriyi 1 elmastan satıyorsan kendini şanslı say çünkü biz burda bir taşlı silaha onun taşı artı bronz veya bakır külçeler artı dişbulak veya meşe ağaçları veriyoruz da onu 1 elmasa bile zor satıyoruz da söylenmiyoruz...
« Last Edit: August 24, 2009, 03:41:21 PM by J.u.s.t.u.S »

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
« Reply #10 on: August 24, 2009, 03:40:11 PM »
ama şimdi verdiğin fiyatlara bağlı birazda-5 tane hafif deri nedir ki ona 2 elmas verilsin  :)  senin teklifini gördüm de pazarda-senin bu fiyatlara söylenmeye hakkın yok çünkü 5 tane hafif deri gerçekten 1 elmas bile etmez..siz o derileri bazen yüksek fiyata satabiliyordunuz çünkü hafif deri 3.aşama bazı silahlarda kullanılıyor..
ama ben doğrusunu söyleyeyim çok gerekli olsada ben prensip yaparım 5 hafif deriye 2 elmas asla vermem...sen 5 hafif deriyi 1 elmastan satıyorsan kendini şanslı say çünkü biz burda bir taşlı silaha onun taşı artı broz veya bakır külçeler artı dişbulak veya meşe ağaçları veriyoruz da onu 1 elmasa bile zor satıyoruz da söylenmiyoruz...

Oha :D

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #11 on: August 24, 2009, 04:06:25 PM »
yanlış görmüşsün 5 deriyi 1 elmastan hiç koymadım ben pazara 5 deriyi 2 elmastan koydum ama dün 15 hafif deri koydum pazara 1 elmastan 8 saatlik sürede döndü ayrıca ben anı konuşmuyorum konuyuda yanlış deyerlendirmişn bence geneli kastetim..

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #12 on: August 24, 2009, 04:10:53 PM »
yanlış görmüşsün 5 deriyi 1 elmastan hiç koymadım ben pazara 5 deriyi 2 elmastan koydum ama dün 15 hafif deri koydum pazara 1 elmastan 8 saatlik sürede döndü ayrıca ben anı konuşmuyorum konuyuda yanlış deyerlendirmişn bence geneli kastetim pazarda uygun fiyata olan birsürü ürün geri dönüyor bunu söylemeye çalıştım sikilasyon yeteri kadar yok yani ..

bak burda şu anki tekliflerim var millet 5 deriyi 4 5 elmastan koyuyor mevcutada var..

http://www30.imperialhero.org/game/auction2.php?offers=offers&tip=3

Offline Kuleest

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #13 on: August 24, 2009, 05:58:01 PM »
Verdiğin linke tıklayınca kendi tekliflerimi görüyorum  :P

Pazardaki çoğu teklif çok uçarı (uçarı hmmm  :P)
Ekmeğe 1 elmas isteyen, 8 biley taşına 2 elmas isteyen, 1 nadir zırha 100 elmas isteyen, 1.Aşama yüzüğe 5 elmas isteyen...

4-5 deriyi 5 elmastan koyanlara bakmayacaksın, verilen tekliflere bakacaksın, satın alınan fiyatlara bakacaksın
Hafif deri arıyorum örneğin, 50 taneye 6000 altın istiyor arttırma 1000 den başlıyor
2 saat sonra bakıyorum o teklif yok, demekki satılmış piyasası 100-120 altın demiyorum
2,3,. teklif aynı şekilde sonuçlanırsa piyasası 100-120 altın diyorum teklifi veriyorum

Yani 4-5 deriye 5 elmas istemiş bende isterim dersen bence zaman kaybı olabilir

Orta işlenmemiş yalnızlık

Offline pan_

• Tier 2
  • **
    • View Profile
« Reply #14 on: August 24, 2009, 07:14:38 PM »
uçmadan mantıklı hareket etmek oyunun akışınıda hızlandırır anladım söyledini..
hızlı sonuç getiricek işlerle uraşmak daha mantıklı ama şu var şindi zanatçılıkla üretimiz ürünler örneyin deri elbise bunu yapmak için harcadın kaynan deyerine bakınca üretin herneyse deyerlerini kıyas edince uçurum var sadece buda deyil örneyin ağır soyulmuş deri veya orta kalın soyulmuş deri bunlar hafif soyulmuş deriden daha ucuz oysaki markete sattın zaman hafif soyulmuş deriye 4 altın veriyorsa diyerlerine 8 altın veriyor nedeniyse sonraki aşama olması daha zor toplanması ama pazara baktın zaman para bile etmiyo bedevaya almayanı dövüyorlar..
 aralarında bizim köyün ovasında yetişen kuzuyla serengetede yetişen vahşi aslan kadar fark var bunlardan yoplanıyor bunlar...