Author Topic: Rzemiosło  (Read 4897 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Rzemiosło
« on: August 30, 2009, 04:33:47 PM »
Nie zauważyłem działu (przynajmniej na polskim forum) dotyczącego proponowanych zmian. A myślę, że gra zyskałaby na atrakcyjności jeśli można by samemu wymyślać przedmioty. Zamiast korzystać ze z góry przypisanych receptur/instrukcji można by poszaleć. Do zbroi/miecza można dodawać kolejne kamyki aby dodać im wartości bojowych/magicznych. Można by też dodać opcję wydłużania czasu produkcji a dzięki temu np: dodatkowego hartowania metalu a tym samym lepszych statystyk.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

chegewara

  • Guest
Re: Rzemiosło
« Reply #1 on: August 30, 2009, 04:41:30 PM »
no dobrze, ale jak to widzisz? w tej chwili w grze jest kilkaset receptur, gdyby była możliwość o jakiej mówisz to produkowane by były przedmioty z wszystkimi możliwymi kamieniami na raz, czyli wystarczy jeden przepis

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Rzemiosło
« Reply #2 on: August 30, 2009, 07:14:09 PM »
Nie ze wszystkimi (choć taka możliwość mogłaby też być) ale o określonych właściwościach i z tego co mamy. Kiedyś była gra "Master of Magic" i oprócz przedmiotów, które dostarczali kupcy można było zrobić sobie własny. Dobierało się parametry i nawet nazwę przedmiotu. To była bardzo fajna możliwość.

Co do ograniczeń. Nic nie stałoby na przedszkodzie, żeby wprowadzić jakieś ograniczenia np: max 10 kamieni w mieczu. Można by też na przykład określić wybieralne cechy przedmiotu i w tych wprowadzić ograczenia. Np: rękawice mogły by dawać max +20 do  zręczności.
A co do cech to też można się zastanowić nad rozwiązaniem typu każde +5% zwinności to 2 agaty. To oczywiście przykład - można to zmodyfikować. Chodzi o ideę. 
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

chegewara

  • Guest
Re: Rzemiosło
« Reply #3 on: August 30, 2009, 07:32:26 PM »
albo wprowadzić podobną opcję jak jest w wiedźminie. tam jest możliwość przygotowania wywarów bez receptur, na czuja, ale jak receptura jest błędna to tracisz zdrowie bo po prostu pijesz truciznę. tutaj przepadały by materiały bo szmelc nie nadaje się do walki. oczywiście nic takiego w grze nie będzie ale gdyby jakiś pomysł był dobrze rozwinięty to z chęcią przekażę go do programistów

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Rzemiosło
« Reply #4 on: August 30, 2009, 07:39:35 PM »
dzięki che,
w takim razie pomyślę. W wiedźmina nie grałem ale to też fajna opcja. Czy ktoś ma jakąś listę surówców lub rodzajów przedmiotów w grze. Byłoby mi latwiej wymyślać. Chyba, że mam się tylko oprzeć na wyglądzie postaci (slotach w panelu bohatera).

Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #5 on: August 31, 2009, 07:15:41 PM »
nowych przedmiotów niż są recepty to nieda sie stowrzyć ....ale można by np robić jedzenie i miksturki ;]
garbarz mugł by mieć zdolność oprawiania zwierzyny [wiązało by sie to z osobistymi statystykami bo o zabiciu 100 wilków to już chyba wie jak odciąć mięcho i skóre] by posyskiwać mięso , kości i skóry
jubiler mugł by warzyć eliksiry  ... i proch strzelniczy dla łowców na płonące strzały i wybuchowe gadzety ...
wtedy zbrojmistrz jako cieśla mugł by pozyskiwać również rośliny na wywary dla jubilera tworząc butelki jako gurnik ....a na wyrzszym poziomie mugł by  tworzyć narzędzia rzemieślnicze ;]

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Rzemiosło
« Reply #6 on: August 31, 2009, 11:08:38 PM »
Widzę, że się wątek rozwija. Super.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline zahn

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 0
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #7 on: September 09, 2009, 08:49:56 AM »
No to ja też dodam swoje 3 grosze :)
tworzenie nowych przedmiotów ma sens (i nie powinno być trudne do implementacji) bo :
 - można dodać "większą" recepturę zawierającą masę składników, ale jeżeli wystarczy nam mniejszy efekt to potrzebujemy mniej składników
 - można stworzyć przedmiot "na już" z tego co pod ręką
 - czysta radocha tworzenia własnych, nie zdefiniowanych przedmiotów

i kilka moich propozycji :
 - do rzemiosła głównego dodać "suwak" ilości, jak w rzemiośle dodatkowym (strasznie irytujące że mogę wygarbować 30 skór, ale zbroję robię po 1 sztuce tylko
 - dodać lokację Tier1 (albo dodatkowe miejsce w równinach nadziei, gdzie jest większa szansa na zdobycie lekkich skór - tracę bez sensu (minimum doświadka i kasy) mnóstwo AP żeby pozbierać skórki, mimo że mam wyższy Tier (tak, wiem, na wyższym lvl garbarstwa będę tworzył ich więcej, ale trzeba się tego dorobić kosztem setek AP)
 - może dodać na aukcji opcję barteru (handel wymienny) np oddam 50 garbowanej skóry jakiejśtam, za 30 sztabek czegośtam ?

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #8 on: September 11, 2009, 03:49:35 PM »
ten handel wymienny mi pasi ale pozostałe żeczy ....  niezbyt bo wyobraź sobie że z tego co masz w plecaku zrobisz se coś ..... tak to niedziała przecia jak chcesz złorzyć kompa to szukasz odpowiedni części ....a z tą lokalizacją tier 1 by sie przydała jeszcze jakaś ale to jest niemożliwe .... bo mapka która jest stworzona pewnie  przewiduje już z gór wszelkie warianty prowincji

chegewara

  • Guest
Re: Rzemiosło
« Reply #9 on: September 11, 2009, 04:05:56 PM »
nie ma potrzeby wprowadzania barteru na aukcji. w tym celu jest gildia. wystarczy dobrze się dogadać a każdy będzie miał to co potrzebuje do produkcji przedmiotów

Offline zahn

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 0
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #10 on: September 11, 2009, 04:07:15 PM »
Twój przykład z kompem :
chcesz złożyć jakikolwiek działający komputer - składasz z tego co masz (albo na co cię stać) a nie biegniesz do salonu firmowego X bo tylko karty graficzne z X są rekomendowane do twojej płyty - chodzi mi o to że masz przepis bazowy np pas z 3 skór średnich i możesz dodać do niego np sztabkę srebra i jakiś kamyk żeby osiągnąć ciekawy efekt ale nie musisz - teraz jaśniej ?

A co do barteru - niby racja że można w gildii, ale mając do dyspozycji np market w stolicy gdzie byłby dostępny handel jest o wiele więcej możliwości wymiany, tym bardziej że w gildii trzeba być, trzeba mieć kumpli online i do tego chętnych do wymiany. No i prawdopodobnie wymusiłoby to częstszy zakup diamentów bo łatwiej wymienić coś za coś niż za diamenty czy horrendalne kwoty w złocie :)
« Last Edit: September 11, 2009, 04:11:07 PM by zahn »

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Rzemiosło
« Reply #11 on: September 13, 2009, 01:43:29 PM »
Też jestem za barterem, choć penie nie obyło by się bez jakiegoś podatku.
Co do tworzenia rzeczy - to naprawdę radocha wymyślić przedmiot i jeszcze potem nadać mu nazwę.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #12 on: September 13, 2009, 02:59:28 PM »
Co do wyrobu przedmiotów bez receptur byłby możliwy gdy osiągniesz powiedzmy 200 punktów w tierze wtedy decydowałbyś się czy poświęci 3 AP i powiedzmy 3h czasu by poeksperymentować(i utwoży żadki przedmiot) z szansą zepsucia surowców i otrzymania jednego wielkiego nic albo słabszego pancerza(jak to mawiają nie od razu Rzym zbudowano),  powyżej 300 punktów w tierze mógłbyś zacząć dokładać kamienie szlachetne a 400 punktów w tierze dałoby możliwość skupienia się na konkretnej dziedzinie (tzn chcesz by przedmiot dawał premię siły) ale dalej z możliwością stracenia lub zrobienia "kiepskiego" przedmiotu.

Sprawa oczywiście fajna ale mechanizm czegoś takiego jest dużo bardziej złożony bo zwróćcie uwagę że przedmioty są robione na "sztywno" a w sklepach tylko ich statystyki są losowane z pewnego zakresu natomiast stworzenie pełnego i funkcjonalnego generatora przedmiotów to skomplikowana sprawa która spędza zawsze sen z powiek twórcom gier RPG.

chegewara

  • Guest
Re: Rzemiosło
« Reply #13 on: September 13, 2009, 03:06:36 PM »
w porządku. załóżmy że zostanie wprowadzona opcja tworzenia dowolnych przedmiotów. jaki jest w związku z tym sens receptur? szczególnie tych lepszych pozyskanych jedynie jako dropy i sprzedawanych za bardzo dużą ilość diamentów. jeżeli każdy może sobie robić przedmioty eksperymentując, wystarczy podać gdzieś na forum skład receptur i nikt nie musi ich kupować, znajdować czy w jakikolwiek inny sposób pozyskiwać

Offline Draconicus

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 9
  • Karma: +0/-7
    • View Profile
Re: Rzemiosło
« Reply #14 on: September 13, 2009, 03:28:10 PM »
proponuję dodać możliwość zbierania pokarmu w lokacjach  na takich zasadach jak surowce , a z zawodów nowy to alchemik   , wprowadzić składniki do mikstur i niech się zajmuje produkcją a składniki można dobrać z dostępnych lub dodać nowe - rozbudowało by to trochę grę a zmiany są kosmetyczne - żadnych nowych generatorów itp.