Author Topic: Odzyskiwanie surówców z przedmiotów.  (Read 2338 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Odzyskiwanie surówców z przedmiotów.
« on: August 30, 2009, 07:46:24 PM »
Przy okazji możnaby pomyśleć o rozkładaniu przedmiotów na surówce, z których powstały - tak aby je odzyskać. Na forum wielu ludzi marudzi, że cena przedmiotu jest mniejsza niż wartość surowców, które trzeba do niego użyć. A jako sposób na pozyskanie nowych wymieniają innych członków gildii, bo bieganie iszukanie samemu jest zbyt uciążliwe. Proponowałbym odzyskiwanie 50% surowców z zaokrągleniem w dół. W ten sposób z pierścienia z 1 miedzi i 1 opalu nie odzyskiwałoby się nic ale z dwóch identycznych już po jednym surowcu. Oczywiście można się zastanowić nad proporcją (może tylko 25%) albo ograniczeniami (np: tylko biżuteria) ale co myślicie o czymś takim?
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Odzyskiwanie surówców z przedmiotów.
« Reply #1 on: August 31, 2009, 09:46:17 AM »
Myślę że również kosztowałoby to AP a na pewno bardziej opłacało by się przerabiać surowce.

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Odzyskiwanie surówców z przedmiotów.
« Reply #2 on: August 31, 2009, 05:17:41 PM »
Oczywiście, że koszt jest w AP. Można też pomyśleć o tym, że rozłozyć można tylko te przedmioty do których ma się instrukcję tworzenia.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Odzyskiwanie surówców z przedmiotów.
« Reply #3 on: August 31, 2009, 07:04:23 PM »
dobry pomysł edukacja ekologiczna .... można by zrobić również coś takiego że np zbrojmistrz mugł by przetapiać miecze spowrotem w sztabki oczywiście z niewielką utratą surowca to mogło by dodawać CP dzięki czemu można by zamknąć obieg rzeczy a nie co używane to na złom .... gorzej miała by się sytuacja z rzeczami ze skór wkonicu raz pociętej sie nie skleji :) ale np można by odzyskiwać metale  a jubilerzy po uzysakniu 200CP mogli by wyjmować kamienie ze starych pierścionków czy amuletów przy 40% szansie powodzenia ....

Stworzyć można by również oddzielny słupek w profesji koło wskaziników CP np innym kolorem.. recykling [wkońcu rzeczy z różnych tierów inaczej się tworzą ... ]

patent dobry wkońcu ekologia jest tera w modzie  8)

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Odzyskiwanie surówców z przedmiotów.
« Reply #4 on: August 31, 2009, 11:13:08 PM »
Ewentualnie można by dodać receptury/instrukcje odzyskiwania surowców z przedmiotów. Takie coś łatwo by było wprowadzić. Wtedy łatwo można by było ograniczyć jakość przedmiotów poddanych recyclingowi. Mogły być skrypty na odzyskanie kamieni z pierścieni i metalu z mieczy i zbroi. Spacjalnie możnaby pominąć przedmioty skórzane z oczywistych przyczyn.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci