Poll

Co sądzicie o zmianach w grze

są dobre
8 (57.1%)
nic nie wnoszą
1 (7.1%)
są kiepskie
5 (35.7%)

Total Members Voted: 13

Author Topic: Zmiany  (Read 7294 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

chegewara

  • Guest
Zmiany
« on: October 19, 2009, 06:24:27 PM »
Chętnie usłyszę opinie na temat zmian jakie zostaną wprowadzone wkrótce w grze, a także w późniejszym terminie mam nadzieję na interwencję w przypadku ewentualnych błędów.

PS propozycje do ankiety mile widziane

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #1 on: October 20, 2009, 07:54:54 PM »
Odnośnie jutrzejszych zmian.

Czy można wiedzieć dokładnie co się zalicza do przedmiotów:
- lekkich
- średnich
- ciężkich

zdarza się, że wojownik ma średni pancerz, ale np. ma stalowe buty lub hełm. Czy zatem te ostatnie przedmioty są ciężkie?
Jak zaliczyć np. łuk?

Pytam się, żeby nie popełnić błędu przy redystrybucji punktów do bohaterów.

chegewara

  • Guest
Re: Zmiany
« Reply #2 on: October 20, 2009, 08:00:19 PM »
mam nadzieję, że będą opisane. ale co do większości przedmiotów będzie taka zasada:
- pancerze skórzane są lekkie i średnie
- pancerze płytowe są ciężkie

jak z tabelki wynika, przedmioty tier 1 i 2 są tylko lekkie i średnie. więcej szczegółów postaram się podać jutro z rana

Offline Wieczoor

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 85
  • Karma: +8/-1
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #3 on: October 20, 2009, 10:07:34 PM »
Ja natomiast widziałem i nawet walczyłem z łowcą, który miał lvl20, ale tylko 5 siły i miał cały pancerz z brązu, od góry do dołu.
co stanie się z takim graczem?
będzie mógł dalej nosić takie opancerzenie?
swoją drogą to został moim sparing partnerem, bo dużo złota daje:)

chegewara

  • Guest
Re: Zmiany
« Reply #4 on: October 20, 2009, 10:33:15 PM »
nie będzie mógł. jutro wszyscy zostaną rozebrani do nagości i będą przywrócone punkty atrybutów do ponownego rozdania dla graczy z poziomem 15 i wyższym. jest to opisane w ogłoszeniach

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #5 on: October 20, 2009, 11:19:38 PM »
Dobrze, że jest ta redystrybucja. Trzeba będzie zbadać wszystkie przedmioty, bo z pancerzami to pikuś, wiadomo co, gorzej jeśli chodzi o broń i pozostałe części ubioru

chegewara

  • Guest
Re: Zmiany
« Reply #6 on: October 20, 2009, 11:27:06 PM »
jedno mogę powiedzieć teraz z całą pewnością. jeżeli coś będzie zbyt ciężkie do używania, będzie podobna informacja jak w przypadku zbyt wysokiego tieru lub złej klasy bohatera

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #7 on: October 21, 2009, 05:44:20 PM »
a bronie narazie nie mają podpisanej wymaganej siłki z tego co widze tak samo narzędzia rzemieślnicze a jubilerka to pewnie  waga piórkowa :)
i czy będzie wprowadzone coć takiego jak obciążenie postaci tym co ma na sobie i w plecaku ???

Offline thefite

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 18
  • Karma: +5/-0
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #8 on: October 21, 2009, 07:02:17 PM »
Już bronie mają przypisaną siłę, prawie cały mój pancerz jest podświetlony na czerwono... :'(

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #9 on: October 21, 2009, 08:01:14 PM »
Już bronie mają przypisaną siłę, prawie cały mój pancerz jest podświetlony na czerwono... :'(

Problem w tym, że niewiele można teraz zrobić, skoro dano wymagania co do poziomu siły, a nie umożliwiono zmiany wszystkich statystyk.
Poza tym wymiana na przedmioty z atrybutem siły nie działa...
Wyszło na to, że po zmianach moi bohaterowie wylądowali automatycznie w niebezpiecznych prowincjach. Żadnych przesunięć bohaterów nie było.
Sprawdzam jeszcze możliwości wydobywania, ale według mnie brakuje w ogóle opcji typu:
po walce/wydobyciu wróć do miasta/wioski. Inaczej bohater zostaje na polu walki i jest łatwym łupem, zwłaszcza w nocy, kiedy będą zmieniane niebezpieczne prowincje. Może się obudzić z nocnikiem w ręku - straci złoto, surowce i pewnie chwałę.
Obecne rozwiązanie jest złe dla osób, które grają w tą grę z doskoku, logują się, wysyłają i wychodzą z gry.
Zacząłem w to grać, bo gra nie wymagała ode mnie siedzenia przed kompem. Tylko ode mnie zależało, ile będę tu w danej chwili. Teraz trzeba przeczekać aż bohater dotrze do miejsca (co czasem jednak trochę trwa, zwłaszcza dla osób, niekorzystających z premium i innych dodatków). Każde wydobycie też trwa, co spowodowało ogólne wydłużenie czasu zbierania surowców.
« Last Edit: October 21, 2009, 09:05:01 PM by thomason »

Offline wazery

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 237
  • Karma: +46/-4
  • Pomogłem daj plusika ;)
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #10 on: October 21, 2009, 09:36:39 PM »
Ale dali możliwość redystrybucji atrybutów za 0 diamentów

chegewara

  • Guest
Re: Zmiany
« Reply #11 on: October 22, 2009, 12:09:55 AM »
thomason ja tak nie uważam. teraz możesz spędzać mniej czasu lub ewentualnie tyle samo co wcześniej. to prawda, że teraz trzeba poczekać na dotarcie na miejsce żeby wykonać jakąś akcję, ale za to później możesz tam siedzieć ile tylko chcesz. nawet cały tydzień zanim wrócisz do miasta. i jak Xaoc napisał, zmiany prowincji na niebezpieczną będą sporadyczne. walczyć też możesz do wyczerpania wytrzymałości sprzętu

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #12 on: October 22, 2009, 10:40:20 AM »
thomason ja tak nie uważam. teraz możesz spędzać mniej czasu lub ewentualnie tyle samo co wcześniej. to prawda, że teraz trzeba poczekać na dotarcie na miejsce żeby wykonać jakąś akcję, ale za to później możesz tam siedzieć ile tylko chcesz. nawet cały tydzień zanim wrócisz do miasta. i jak Xaoc napisał, zmiany prowincji na niebezpieczną będą sporadyczne. walczyć też możesz do wyczerpania wytrzymałości sprzętu

Trochę się już wyjaśniło. Zwłaszcza interesowało mnie, to co Xaoc napisał, bo to rozwiązuje też po części sprawę poprzedniej mojej obawy, że trzeba cały czas pilnować gościa, kiedy wydobywa surkę i nie zostawiać go na noc. Co do umiejętności - szkoda, że tak z opóźnieniem wycofali się z umiejętności "osłabienie" bo już paru herosom przydzieliłem zapas siły (ok 20% niż wymagał tego przedmiot) i teraz trzeba przy kolejnych poziomach nadrabiać pozostałe umiejętności.

chegewara

  • Guest
Re: Zmiany
« Reply #13 on: October 22, 2009, 10:42:50 AM »
to prawda, ale o tym nikt nie wiedział. musiało to poważnie zachwiać równowagę w grze skoro się na to zdecydowali

Offline thomason

  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 161
  • Karma: +13/-6
    • View Profile
Re: Zmiany
« Reply #14 on: October 22, 2009, 11:03:49 AM »
to prawda, ale o tym nikt nie wiedział. musiało to poważnie zachwiać równowagę w grze skoro się na to zdecydowali

wymagałoby to wyzerowania wszystkich umiejętności, bo w końcu dystrybucja punktów szła na umiejętności, które w danej chwili były najlepsze. Taka zmiana to całkowita zmiana strategii. Dobrze, że bohaterowie nie będą nadzy