Author Topic: Zanaat  (Read 7517 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline J.u.s.t.u.S

 • Tier 3
 • ***
 • Posts: 119
 • Karma: +5/-1
  • View Profile
Re: Zanaat
« Reply #15 on: October 01, 2009, 02:56:47 PM »
bu dediklerinin tek çözümü yeni server çünkü dediklerin biz sonradan başladığımızdan kaynaklanan sorunlar aslında..şimdi düşün ki herkesle aynı olarak yeni server da 2.level taşlı bir nadir eşya işlediğini,o zaman o çok daha değerli olacak tabii ki..şu anda taşlı da olsa nadir eşya ancak kendini kurtarıyor neredeyse,normal eşyadanda ben silahçı olarak zarar ediyorum ama zırhçıların kullandıkları eşyalar biraz daha ucuza geliyor sanırım..ama sonuçta ben bu oyuna tek bir kredi almadan 2.aşamada efsanevi sonra 3.aşamada efsanevi eşyada 361 puana ulaşabildim ve aynı zamanda aylarca sonra başlamama rağmen birçok oyuncuyu geride bırakıp 32 lvl olmayı başardım..demekki ikisi birlikte yapılabiliyormuş ama gerçekten çok zor olduğunu söylemem lazım  :)

forumcu

 • Guest
Re: Zanaat
« Reply #16 on: October 01, 2009, 03:06:28 PM »
Zaten anlatmak istediğim ve adaletsizlik olarak tabir ettiğim kısmı bu, o zaman ne yapmalı yeni server başlayınca üye olan ilk 500 kişi güllük gülistanlık oynasın, sonra gelenler bayram harçlıkları ile şeker alsınlar marketten, server açılıncada başlayan kazanmalı, server'a sonradan girende kazanmalı. Bu bir sanal rol yapma oyunu olduğuna göre herkes leveline göre rolü gereği kazancını sağlamalı. Dediğin gibi bir olayda 10 serverde açılsa sonradan giren adam yine aynı sorunları yaşayacak. Benim anlatmak istediğim bu adaletsizliğin artık önüne geçilmesi.


Ayrıca 361 puanı tebrik ederim neredeyse efsaneviye ulaşmışsın, bu her baba yiğidin harcı değil. Dünden beri 26 dakikadan 10 defa eşya işleyeyim dedim sadece iki adet NADİR eşya çıkarabildim daha, Allah sonumuzu hayır etsin :)

Offline J.u.s.t.u.S

 • Tier 3
 • ***
 • Posts: 119
 • Karma: +5/-1
  • View Profile
Re: Zanaat
« Reply #17 on: October 01, 2009, 03:28:44 PM »
10 defada 2 tane gerçekten büyük şans  :) ,belki hayıflanıyorsun ama normalde her zaman öyle çıkmaz hatta bazen 15-20 tane işlersin hiç çıkmaz..oranlar şu anda düşük geliyor gerçekten ama bu da tamamen eşyaların değerini çok fazla yitirmesinden kaynaklanıyor..
adaletsizliğin ortadan kaldırılması gerekiyor diyorsun ama o maalesef sonradan giren oyuncu için imkansız birşey çünkü sonradan giren oyuncu bu tip her strateji oyununda ilk başlayanlara göre geride kalmaya mahkumdur..onun tek çözümü herkesle aynı başlamak,başka bir çözümü olduğunu zannetmiyorum..bu durum sadece bu oyuna mahsus birşey değil yani,her oyunda böyledir...

forumcu

 • Guest
Re: Zanaat
« Reply #18 on: October 01, 2009, 03:35:38 PM »
Bak sana katılıyorum aslında ikimizde aynı şeylerden bahsediyoruz ama anlamıyorsun sen beni. İmperia online düşün, server ilk açıldıgında oyuna giren adamın atıyorum şimdi 500.000 kişilik ordusu vardır, sonradan katılan adamın ise atıyorum 2 hafta oynaması sonucu 10.000 bin kişilik ordusu oluşur. Sana başka bir rol yapma oyunu ismi vereyim yine nette travians. 5 kuruş parasız başlarsın, üst jenerasyonlar yada leveller para için yüzerken sen kıvranırsın ama zamanla onlar kadar zengin olursun. Anlatabildim mi dostum. Bu oyunda en azından beta versiyonunda bu yok. Benim demek istedigim sonradan gelen neden ilk üye olanlar kadar zengin değil. Ben neden sonradan giren kazanmıyor diyorum ve bu söylenebilecek hayıflanabilecek en doğal şey. O adamda para veriyor bende veriyorum bu oyuna, ben neden onun gibi olamıyorum onun gibi olmakta istemiyorum zaten levellerle orantılı bir kazanç olayı olsa fena mı olurdu sence ?

Offline J.u.s.t.u.S

 • Tier 3
 • ***
 • Posts: 119
 • Karma: +5/-1
  • View Profile
Re: Zanaat
« Reply #19 on: October 01, 2009, 04:32:55 PM »
travian oynamıştım birazcık ama orda da çok sonradan girersen yine zirveye ulaşman çok zor..sen ne kadar yağma yaparsan yap sonuçta onlar da senden belki 40-50 kat büyük ordularıyla senden daha fazla yağma yapıp daha fazla kaynak kaldıracaklar,sen sadece hantal ekonomi oyunu oynayanları geçebilirsin travian da da...
ben yine aynı şeyi söylüyorum yeni server olmadan bu adaletsizliğin ortadan kalkması mümkün değil..şu an lider olan tytyman imperia diyar 10 da bana az teslim olmadı,son derecede vasat bir oyuncudur benim standartlarıma göre ama burada süper premium la da kahraman olmayı başarmış,tebrik ediyorum onu  :D

forumcu

 • Guest
Re: Zanaat
« Reply #20 on: October 05, 2009, 01:22:47 PM »
2 gündür zanaat 244 puanda takıldı, 48 seferdir bir tane nadir eşya çıkmadı. Ne diyelim helal olsun %12.1 şanstan 48 kerede bir tane bile nadir çıkaramıyosak.
« Last Edit: October 05, 2009, 01:25:47 PM by forumcu »