Author Topic: sikayetim var kardesim  (Read 6415 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mr_ferid

• Guest
sikayetim var kardesim
« on: November 26, 2009, 10:20:11 AM »
yaw su muzayedede satilan esyalara bakiyom 4-cu asama efsanevi cirit 20-30 bin altin    epik-i ise 300-400 bin altin yani 2 ozellik artacak diye milleti bu kadar kaziklamayalim :D lutfen

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
Re: sikayetim var kardesim
« Reply #1 on: November 26, 2009, 11:06:44 AM »
Sende efsanevi kullancan o zaman :D Kimse almassa mecbur düşücek fiyatı değil mi? ;)

mr_ferid

• Guest
« Reply #2 on: November 26, 2009, 03:13:51 PM »
sorunda burasinda her kes tikir tikir aliyor :D

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #3 on: November 26, 2009, 03:39:13 PM »
yaw su muzayedede satilan esyalara bakiyom 4-cu asama efsanevi cirit 20-30 bin altin    epik-i ise 300-400 bin altin yani 2 ozellik artacak diye milleti bu kadar kaziklamayalim :D lutfen

%30 luk zanaat aletleri ile, epik çıkarma şansı %9.25. Bu 100 sefer deneyip ancak 9 tane epik çıkarma şansı demek, bunu günlüğe indirdiğinizde 2 adet yapar. Bu iki adet epiği çıkarmak için 24 görev puanı harcarsınız, benim için 50 adet ağır deriyi, 70 bin altına, 50 adet külçe demiri 60 bin altına, 30 topaz 21bin altın, 30 zümrüt 21bin altın, 30 akik 21 bin altın alırısınız.

Şimdi elimizden giden neler 24 görev puanı haybeye gitti, ve 193 bin altın. Özel zanaat aracımızla her eşya işlemenin bize bedeli 2 bin altın, 24 kere 48 bin altın. TOPLAMDA 241 BİN ALTIN harcadık. İki adet epik eşya ürettim tanesini 150 binden sattım, yani ALLAH RAZI OLSUN 60 bin altın karım kaldı koca gün boşa gitti bu kadar emek.

Demek istediğim şu zanaat yapmayanların düşündüğü gibi değil bu işler. O çok para dediğin 2 özelliği artırmak için millet baya bir uğrasıyor, haliyle emeğinin karşılığını istiyor.

sorunda burasinda her kes tikir tikir aliyor :D

o alan kişiler gerçekten bu işin ne kadar zor olduğunu bile kişiler diye düşünüyorum.
« Last Edit: November 26, 2009, 03:44:35 PM by veteranus »

mr_ferid

• Guest
« Reply #4 on: November 26, 2009, 04:19:11 PM »
beni yalnis anlama kardes yani epiklerle efsanevi arasinda 10 defa fark olmaz artik bence yani ya efsanevilerin fiyati kalksin ya da epikler dussun! birde efsanevilerle epik arasinda buyuk fark olmamali yani efsanevilerinde fiyati 40-50 bin kalkmali epiklerin fiyati 60-70 bin dusmeli bu zaman efsanevilerede deger verilir artik efsanevilere pek deger veren yok!

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
« Reply #5 on: November 26, 2009, 04:29:49 PM »
beni yalnis anlama kardes yani epiklerle efsanevi arasinda 10 defa fark olmaz artik bence yani ya efsanevilerin fiyati kalksin ya da epikler dussun! birde efsanevilerle epik arasinda buyuk fark olmamali yani efsanevilerinde fiyati 40-50 bin kalkmali epiklerin fiyati 60-70 bin dusmeli bu zaman efsanevilerede deger verilir artik efsanevilere pek deger veren yok!

Şahsen ben şekle önem veririm :D Bu yüzden özelliği ikinci planda tutuyorum..

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #6 on: November 26, 2009, 04:43:35 PM »
efsanevi eşyanın fiyatı 15-50 bin, epiğin fiyatıda 120-300 bin arası değişir genel olarak fiyat olayı bu. Aşama 4 eşyaların bu kadar yüksek fiyatta olmasının nedeni az üretilmesi, ihtiyaç meselesi, oyundaki çoğunluk aşama 4 işlemeye başlayınca onlarında fiyatları düşer. Şimdi bir kaç kişi ürettiği için böyle pahalı bu fiyatların kanmayın derim alacak olursanızda almayın.

Şahsen ben şekle önem veririm :D Bu yüzden özelliği ikinci planda tutuyorum..

şekil dediğin gibi önemliyse sana şöyle bir örnek vereyim, imparatorluk seçkin ordu dizlikleri işledim epik, şekil 10 numara, ama 5 kuruş para etmez ve satamıyorum. Yani bence şekil değilde özellik her zaman fiyata + olarak yansıyor.
« Last Edit: November 26, 2009, 04:45:12 PM by veteranus »

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
« Reply #7 on: November 26, 2009, 04:48:14 PM »
şekil dediğin gibi önemliyse sana şöyle bir örnek vereyim, imparatorluk seçkin ordu dizlikleri işledim epik, şekil 10 numara, ama 5 kuruş para etmez ve satamıyorum.

Keşke giydiğimiz item avatarda belli olsa   ???

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #8 on: November 26, 2009, 04:52:42 PM »
Onu nasıl ayarlıyacaklar ki peki, 100 ana zırh ve silah olsa, bunların epikleri, efsanevi, nadirleri için resim nasıl bulucaklar, yapılmasını bende çok isterdim hoş dururdu ama pek olası gözükmüyor.

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
« Reply #9 on: November 26, 2009, 04:54:57 PM »
Onu nasıl ayarlıyacaklar ki peki, 100 ana zırh ve silah olsa, bunların epikleri, efsanevi, nadirleri için resim nasıl bulucaklar, yapılmasını bende çok isterdim hoş dururdu ama pek olası gözükmüyor.

Eeee güzel şeyler zamanla olur. Zor olucağını bilyorum. O yüzden en azından daha çeşitli avatar imkanı verseler?
  ;)

Offline J.u.s.t.u.S

• Tier 3
    • View Profile
« Reply #10 on: November 27, 2009, 03:43:47 PM »
valla şu zanaatçılık araçları çıktıktan sonra "zanaatçı" adı altında meslek yapan o kadar çok insan çıktı ki..nadirlerin çöpe gitmesinin ve taşlı 28 seviye efsanevilerin 8-10 bin altına düşmesinin sebebi bu(8-10 bin altın nedir? 2 elmastır,yazık! olmaz böyle şey)..buna ek olarak zanaatçılıkta 2. bir değişiklik olarak zanaat puanının sıralamaya etkisini de katarsak o zaman biz biryerlerde yanlış yaptık demektir..şimdi oyuna +kazanç katan yeni zanaatçılık araçları koyuldu ve bunun sonu bir hüsran oldu..tamam diyelim ki bu zanaatçılık araçları geldi ve zanaatçılıkta ilerlemek bu kadar kolaylaştı..ama buna ek olarak zanaatçılığın sıralamaya etki yapmasını da sağlarsak o zaman "bir gün herkes mutlaka zanaatçı olacak" parolasıyla işe başlamış oluyoruz. :)
adminlerede bu işin onlara kazanç değil zarar getireceğini de söylemek isterim..zanaatçılık araçları 25 elmasa satılmasına rağmen neden bu işten oyun sahiplerinin zararlı çıkacağını da açıklayalım da bu işin sonunda nasıl bir tablo ortaya çıktığını da iyice bir görsünler..
evet zanaatçılık araçlarını devreye sokmakla oyuna yeni bir +kazanç sağlandı ve belkide oyuna da olumlu bir değişiklik olacağını umdular ama öyle olmadı çünkü bu işin sıralamaya etkisinide hesaba katarsak o zaman bu işi her isteyenin kolayca yapabilmesine imkan sağlarız ve teşvik etmiş oluruz ve piyasanın altını üstüne getirmiş oluruz..piyasanın değerleriyle bu kadar oynarsak o zaman oyun sahiplerine bu kazanç olarak değil büyük zarar olarak dönecektir çünkü eşyaların fiyatlarının bu kadar düşmesi demek oyuncunun elmas ihtiyacını son derece minumum dolaylarına indirmek demektir ama henüz hala düşünemediler bunu..eşyalar elmasla satlıyorken eski oyuncular hatırlar elmasın ne kadar bol kullanıldığını..ama şimdi 2 elmasa bir efsanevi eşyayı 15-30 elmas arası epik eşyalarıda satın alabiliyorsak o zaman şimdi onlar başını önüne alıp biraz düşünsünlerde bu yaptıkları yanlışları iyice bir görsünler..çünkü şimdiki durumda 240 elmasla yani en düşük premium paketle oyunda neler yapılabileceğini de mi hesaplayamıyorlar? şimdi biraz düşünsünler  :)
« Last Edit: November 27, 2009, 03:46:12 PM by J.u.s.t.u.S »

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #11 on: November 27, 2009, 03:51:36 PM »
Oyundan biraz sıkılmaya başladım bu konuda açık konuşayım, bu şekilde devam edecekse eğer bırakabilirim, ipini koparan zanaat yaparsa olcağı budur. Efsanevi bir yüzüğün 1000 altına satıldığını gördüm dün, yazık valla.

Offline y4r4t1k

• Master Of Magicians
  • Tier 3
    • View Profile
« Reply #12 on: November 27, 2009, 05:13:44 PM »
Oyundan biraz sıkılmaya başladım bu konuda açık konuşayım, bu şekilde devam edecekse eğer bırakabilirim, ipini koparan zanaat yaparsa olcağı budur. Efsanevi bir yüzüğün 1000 altına satıldığını gördüm dün, yazık valla.

-Piyasa gerçekten saçmalamış durumda. Herkes zanaatçi olunca 1000 e de düşücek. Ama hammadeler azalınca ne yapıcak millet? :) Maliyet 50 bin> satıcaksın 15 bin e .. Fazla sürmez. Düzelir yakında..
- Eminim item alıcak kişiler efsanevi itemden aşasını aramıyorlardır.

taşlı 28 seviye efsanevilerin 8-10 bin altına düşmesinin sebebi bu(8-10 bin altın nedir? 2 elmastır,yazık! olmaz böyle şey)..buna ek olarak zanaatçılıkta 2. bir değişiklik olarak zanaat puanının sıralamaya etkisini de katarsak o zaman biz biryerlerde yanlış yaptık demektir..şimdi oyuna +kazanç katan yeni zanaatçılık araçları koyuldu ve bunun sonu bir hüsran oldu..tamam diyelim ki bu zanaatçılık araçları geldi ve zanaatçılıkta ilerlemek bu kadar kolaylaştı..ama buna ek olarak zanaatçılığın sıralamaya etki yapmasını da sağlarsak o zaman "bir gün herkes mutlaka zanaatçı olacak" parolasıyla işe başlamış oluyoruz. :)
adminlerede bu işin onlara kazanç değil zarar getireceğini de söylemek isterim..zanaatçılık araçları 25 elmasa satılmasına rağmen neden bu işten oyun sahiplerinin zararlı çıkacağını da açıklayalım da bu işin sonunda nasıl bir tablo ortaya çıktığını da iyice bir görsünler..
evet zanaatçılık araçlarını devreye sokmakla oyuna yeni bir +kazanç sağlandı ve belkide oyuna da olumlu bir değişiklik olacağını umdular ama öyle olmadı çünkü bu işin sıralamaya etkisinide hesaba katarsak o zaman bu işi her isteyenin kolayca yapabilmesine imkan sağlarız ve teşvik etmiş oluruz ve piyasanın altını üstüne getirmiş oluruz..piyasanın değerleriyle bu kadar oynarsak o zaman oyun sahiplerine bu kazanç olarak değil büyük zarar olarak dönecektir çünkü eşyaların fiyatlarının bu kadar düşmesi demek oyuncunun elmas ihtiyacını son derece minumum dolaylarına indirmek demektir ama henüz hala düşünemediler bunu..eşyalar elmasla satlıyorken eski oyuncular hatırlar elmasın ne kadar bol kullanıldığını..ama şimdi 2 elmasa bir efsanevi eşyayı 15-30 elmas arası epik eşyalarıda satın alabiliyorsak o zaman şimdi onlar başını önüne alıp biraz düşünsünlerde bu yaptıkları yanlışları iyice bir görsünler..çünkü şimdiki durumda 240 elmasla yani en düşük premium paketle oyunda neler yapılabileceğini de mi hesaplayamıyorlar? şimdi biraz düşünsünler  :)

Gerçekten emekçinin çok büyük zararı var. Ama belki de yeni oyuncu kazanmak için kolaylaştırmışlardır. Kendileri zararda olsa da. Yeni server açmak için daha fazla oyuncu lazım. Ama sadece oyuncu ile de olucak iş değil :)  Herşeyin oturması gerekli. 
Bundan sora ortama ayak uydurup gittiği yere kadar gidebiliriz. Yukarda da söylediğim gibi millet zanaatten zarar etmeye başlayınca bırakıcaktır. Herkeste efsanevi , epic olucak ama işi bilenlerin farkı her zaman olucaktır.
Eminim diğer forumlarda da aynı konulardan şikayetçidirler.

Offline veteranus

• Global Moderator
  • *
    • View Profile
« Reply #13 on: November 27, 2009, 05:33:41 PM »
Şaka mı bu ya, ne olursa olsun epik bir silah yazık gerçekten. İşin garibi bunu yapan kişi eski zanaatçilerden, durum böyleyse bu oyunun ömrü çok uzun sürmez.

mr_ferid

• Guest
« Reply #14 on: November 27, 2009, 05:45:45 PM »
vay be olum bu ne :D