Author Topic: Propozycja zmiany  (Read 3573 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Propozycja zmiany
« on: November 26, 2009, 10:36:29 AM »
W związku z problem jakim jest znajdowanie nowych receptur wpadłem na pomysł aby w stolicy w budynku, w którym wybieramy sobie zawód była możliwość pobierania nauki kończącej się uzyskaniem jakiej receptury. Mogłoby to wyglądać analogicznie jak praca w tawernie ale nie za pieniądze tylko za receptury.

Nauka 4h dawałaby losową recepturę 1 poziomu.
Nauka 8h dawałaby losową recepturę 2 poziomu.
Nauka 16h dawałaby losową recepturę 3 poziomu.

Po nauce następowałaby przerwa (podobnie jak dla zadań w oberży)

Co oznaczają poziomy receptur?
1 poziom receptury - wytwarzany przedmiot ma level [10*(obecny tier bohatera -1)] czyli w tier 2 10 level, w tier 3 20 level, itd
2 poziom receptury - wytwarzany przedmiot ma level [10*(obecny tier bohatera -1)+2] czyli w tier 2 12 level, w tier 3 22 level, itd
3 poziom receptury - wytwarzany przedmiot ma level [10*(obecny tier bohatera -1)+4] czyli w tier 2 14 level, w tier 3 24 level, itd
4 poziom receptury - wytwarzany przedmiot ma level [10*(obecny tier bohatera -1)+8] czyli w tier 2 18 level, w tier 3 28 level, itd

Receptury byłyby powiązane z zawodem bohatera.

Można by też wprowadzić element losowy. Każdy uczący się miałby szansę równą [inteligencja/(20*tier)] na otrzymanie receptury 4 poziomu.

Jeśli uważacie, że to zbyt uproszcza procedurę pozyskiwania receptur lub że rynek zostanie zalany tanimi recepturami to można wprowadzić opłatę za naukę. Np: dla tier 2 30 złota za godzinę nauki. Niestety nie wiem ile normalnie kosztują receptury wyższych poziomów ale dla nich też można by ustalić jaką rozsądną alternatywę.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

chegewara

  • Guest
Re: Propozycja zmiany
« Reply #1 on: November 26, 2009, 10:40:26 AM »
nie zauważyłem problemu ze znajdowanie receptur. w ciągu ostatnich kilku dni znalazłem kilkadziesiąt, a przez kilka miesięcy gry nie znalazłem tyle na wszystkich moich kontach.

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Propozycja zmiany
« Reply #2 on: November 26, 2009, 10:44:03 AM »
Ty to masz szczęście - a ja chyba nie, bo swoje głównie znajduję na aukcjach :)
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

chegewara

  • Guest
Re: Propozycja zmiany
« Reply #3 on: November 26, 2009, 10:46:01 AM »
ja swoje w większości dostałem od ludzi z gildii ale w ciągu ostatniego tygodnia recepty zalegały stosami naszą gildię. co do pomysłu warty przemyślenia

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Propozycja zmiany
« Reply #4 on: November 26, 2009, 07:13:46 PM »
ja jestem za wprowadzenie czegoś takiego na tym pomyślunku :D

Offline Wieczoor

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 85
  • Karma: +8/-1
    • View Profile
Re: Propozycja zmiany
« Reply #5 on: November 26, 2009, 09:39:54 PM »
może być ciekawie, ale z tego co obserwuję na aukcjach to receptur jest sporo, a wystawiane są nieliczne z całej puli. jak masz problemy ze znalezieniem receptur to chodź na bandytów z najwyższymi poziomami w danej prowincji, u nich zawsze są receptury, tylko trzeba trochę punktów zmarnować.

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Propozycja zmiany
« Reply #6 on: November 26, 2009, 10:30:21 PM »
W sumie to prroblem jest z recepturami przedmiotów wyskiego poziomu 16,18 level przedmiotu dla tier2 i stąd mój pomysł. Można by pomyśleć ewentualnie o czymś takim. W tej lokalizacji mozna by było zaproponować samemu jakąś recepturę a komputer by ja tworzył. Na naukę trzeba by było poświęcić czas i pieniądze. Można by sobie zażyczyć np: recepturę na topór bojowy z opalem lub laskę ze szmaragdem.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Propozycja zmiany
« Reply #7 on: November 27, 2009, 05:28:30 PM »
powinno to wyglądać tak jak oferty prac specjalnych w tawernie że możesz nauczyć sie jednej z pięciu dostępnych recept tylko że nowe jakich będziesz sie mugł nauczyć mugł byś dopiero dostać po ... 20 dniach z premium po 10 i sie tam kształcisz [ oczywiście w imperialnym ] a koszta nauki bły by obiczane z algorytmu [taki uproszczony] =cena wytworzonego przedmiotu * poziom przedmiotu * Poziom bohatera /2[ bo tier bohatera jest np.2 ] to daje pewną propocje np przedmiot kosztuje po wytworzeniu 14 $ ma 16 lvl a bohater ma 17 to z równania koszt nauki 1904
i tak co 20 dni można by sie nauczyć czegoś nowego a ta kwota wcale nie jest dórza jak ten przyklad co podałem to świetny skórzany chełm i schodzi mi 2x dzienie po 300

by niebyło sorki za błędy
« Last Edit: November 27, 2009, 05:37:36 PM by Hawwestin »

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Propozycja zmiany
« Reply #8 on: November 27, 2009, 08:44:25 PM »
20 dni szkolenia? Kto odstawi konto na 20 dni aby zrobić jakiś przedmiot? Może 20h lub 20 punktów akcji.

Można by też wprowadzić odwrócenie procesu wytwarzania przedmiotów, czyli przynosisz przedmiot i w zamian za jego zniszczenie + drobna opłatę oraz czas przeznaczony na nauke dostajesz recepturę na ten przedmiot. Oferta dotyczylaby zwykłych przedmiotów, bo receptury na rzadkie, legendarne i epickie przeciez nie ma).
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci

Offline Hawwestin

  • Brak
  • Tier 3
  • ***
  • Posts: 100
  • Karma: +7/-7
  • Black-Bird
    • View Profile
Re: Propozycja zmiany
« Reply #9 on: November 27, 2009, 10:48:23 PM »
nie "przez" ale " co " 20 dni tak samo jak w tawerni co 24h dostaje się nowe oferty pracy specjalnej

Offline MartiMed

  • Tier 2
  • **
  • Posts: 92
  • Karma: +4/-3
    • View Profile
    • MartiMed.net
Re: Propozycja zmiany
« Reply #10 on: November 27, 2009, 11:27:25 PM »
A to źle zrozumiałem.
Moja radosna twórczość, czyli: Gry dla przedszkolaków i Rehabilitacja dzieci