Author Topic: Meslek seçmek ve kaynak elde etmek  (Read 2899 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blues

  • Turkish forum admin and
  • Community Manager
  • *
  • Posts: 120
  • Karma: +20/-5
    • View Profile
Meslek seçmek ve kaynak elde etmek
« on: December 02, 2009, 03:34:49 PM »
1.Neden kaynak(odun, maden v.s) elde edemiyorum?

Kaynak elde edebilmeniz için kahramana meslek seçmelisiniz. Mesleğine göre kahraman belirli kaynakları elde edebilir. Mesela madenci maden elde eder, fakat odun elde edemez.

2.Mesleği nasıl seçerim?

Mesleği 5. seviye olunca seçebilirsiniz. İmperialı Şehirde bulunan  İmperialı Zanaatçılık Loncasına gidip kahramanın eşyaları işleyebileceği ve kaynakları elde edebileceği  Ana ve İkincil olmak üzere iki mesleği seçersiniz.

3.İstediğim zaman mesleğimi değiştirebilir miyim?

Evet. Mesleği, Zanaatçılık menüsünde bulunan Değiştir butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz. Bu değişmenin, kazandığınız zanaatçılık puanını ve öğrendiğiniz reçeteleri kaybettireceğini göz önünde buldurun. Yeni bir meslek seçmek için kahramanın, İmperialı Zanaatçılık Loncasına yeniden gitmesi lazım.

4.Belirli bir kaynağı elde edebileceğim en iyi yer neresi?

Kaynak elde etmenizin ne kadar başarılı olacağı gideceğiniz bölgeye  bağlıdır. Kaynak bulma şansı kesin-nadir arasında değişir. En iyisi kahramanı, kaynak elde etme şansının “kesin” ya da en azından “en büyük ihtimalle” olduğu bölgelere göndermek.

5.  1. aşama olan bölgelerin hangisinde değerli taşlar elde edebilirim?

Cilacı, 10. seviyeye ulaştıktan sonra 2. aşama olan bölgelerde değerli taşlar elde edebilir. Ayrıca değerli taşlar karşılaşmalardan ödül olarak kazanılır veya müzayeden satın alınabilir.

6.Altın nereden elde edebilirim?

Kahraman; düşmanlarla savaşıp karşılaşmaları kazanarak, dükkanlarda veya müzayedede eşyaları satarak altın elde edebilir.Mesleğini seçtikten sonra (5. seviye) kahraman tavernada altın karşılığında çalışabilir. Aldığı maaş her seviye artar. Premium üyeler çalışma süresi bitmeden önce işi durdurdukları zaman o ana kadar kazandıkları altın miktarını alırlar. Premium olmayan üyeler çalışma süresi bitmeden önce işi durdurdukları zaman altın almazlar.

7.Tavernadan özel görevler alabilir miyim?

Tavernadaki özel görevlerin amacı daha çok gelişmiş mesleği olan kahramanları motive etmektir. Bu görevlerden, ana veya ikincil mesleğin belirli aşamasında 100 puanınız olduğu taktdirde yararlanabilirsiniz. O halde sistem, mesleğinize uygun bilet çektiği takdirde görevi gerçekleştirebilrisiniz. Temel ücret, belirli zanaatçılık tecrübe katsayısı ile çarpıldığı için daha tecrübeli zanaatçıların daha büyük ücret alma şansı var.

8.Tavernadaki görevler neye göre verilir?

Tavernadaki görevler Premium oyunculara 12 saat başına, Premium olmayan oyunculara 24 saat başına rastgele verilir. Kahraman iki görevden birini seçebilir, diğeri otomatikman geçersiz olur. Görevin şartı belirli düşmanı öldürmek, kaynak elde etmek ya da eşya işlemek olabilir. Sistem, vereceği görevleri kahramanın mesleğine göre belirtir fakat aşamasını göz önünde bulundurmaz. O yüzden bazen kahraman gerçekleştiremeyeceği bir görev alabilir. Ödül olarak kahraman altın, tecrübe, görev puanı veya elmaslar alabilir. Görevler her zaman farklı ödül  verdiği için kahraman, en çok kazanç getirecek görevi seçebilir.

9.Gereken kaynağı elde ettiğim/eşyaları işlediğim halde tavernadan aldığım görev tamamlanmış görünmüyor. Neden?

Görev listesinde görevin tamamlanmış olarak işaretlenip işaretlenmediğini kontrol edin – kaynaklar görevde belirtilen yerden elde edilmeli ve düşmanlar şartta söz edilen savaş bölgesinde öldürülmelidir. Eğer görev tamamsa, işlenmiş eşyanın veya elde edilmiş kaynağın Deponuzda bulunup bulunmadığını kontrol edin. Onları Depodan kahramanın çantasına taşımanız lazım.

10.Neden tavernadan artık görev alamıyorum?

Aşama atladıktan sonra kahraman daha düşük aşamada olan tavernadan görev alamaz. Yeni görevleri daha yüksek aşama olan eyalette bulunan tavernadan alabilir.