Author Topic: Karşılaşmalar  (Read 2773 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline blues

  • Turkish forum admin and
  • Community Manager
  • *
  • Posts: 120
  • Karma: +20/-5
    • View Profile
Karşılaşmalar
« on: December 02, 2009, 03:45:16 PM »
-Çoklu savaş bölgeleri nedir?

Kahramanın şehre geri dönmesi gerekmeden ardarda birkaç karşılaşmayı gerçekleştirebileceği savaş bölgeleri var. Her karşılaşmada düşmanlar farklıdır ve genellikle sonunda daha güçlü düşmana karşı dövüş gerçekleştirilir. (Lider) Çoklu savaş bölgelerinde daha fazla görev puanı daha kısa süre içinde kullanılabilir.

-Bir düşmanla karşılaşmamın yararı var mı?

Evet. Mesela bir canavar çeşidinden 100 tane öldürdükten sonra aynı canavarı öldürünce %2 daha çok zarar verirsiniz. Bu bonus %8den fazla olamaz (400 öldürülen düşman) ve kahramın kazandığı tecrübe İstatistikler menüsünde kaydedilir.

-Karşılaşmada eşitlik ne zaman olur?

Karşılaşmada  2 durumda eşitlik olabilir: eğer son dövüşte kahraman düşmanı öldürürse fakat aynı zamanda düşman da ona bitirici  vuruş uygularsa iki vuruşun aynı zamanda yapıldığı sayılır ve sonuç eşitliktir. Diğer durumda; karşılaşma 100. raunta uzandığında eşitlik ilan edilir ve kahraman altın ve tecrübe kazanmaz.

-Diğer kahramanlarla karşılaşabilir miyim?

Evet, İmperial şehirde bulunan Arenada diğer kahramanla karşılaşma şansınız var. Kahraman, düşmanla karşılaşacağı oda yapabilir ve bahis ettiği altını veya elması kazanabilir. Arenada karşılaşarak sadece ekipman dayanıklılığından kaybedersiniz. Galip gelirse kahraman, yendiği düşmanın seviyesine göre şöhret puanı kazanır.

-Karşılaşma sırasında özellik puanımı arttırabilir miyim?

Karşılaşma sırasında kahraman Zaman İksirleri kullanarak özellik puanını arttırabilir. Bu iksirler eyaletin her mağazasında satılır ve özelliklere bonus verir (+2 ve fazla 1. aşamada +10a kadar 5. aşamada) 5 çeşit Zaman iksiri var ve şu özelliklere bonus verir: güç, yaşam enerjisi, çeviklik, silah becerisi, zeka. Kahramanın, 5 karşılaşmada etkisi olan çeşitlerin her birinden 1 iksiri kullanma hakkı var.

-Ne kadar düşmanla karşılaştığımı nasıl örğenirim; karşılaştığım düşmanlar hakkında bilgi nereden alırım?

Göreve gittiğinizde saatin yanında görevin zamanını gösteren iki kılıçtan oluşan simge ortaya çıkar. Simgeye tıklayınca rakibin özelliklerini ve rakiplerin sayısını görebilirsiniz. Ayrıntılı rapor karşılaşmaya katılan rakipleri ve onların özelliklerini gösteriyor (zırh, bloke şansı, kritik vuruş v.s)

-Seviyemden daha düşük seviye olan rakiple karşılaştığımda ne kadar tecrübe kazanırım?

Bir karşılaşmada kahraman ile rakip arasındaki seviye farkı 1den fazla olduğunda seviye farkı değiştiricisi kullanılır. Eğer 12. seviye olan kahraman 14. seviye olan canavarla savaşırsa rakibi 1den daha fazla her seviye farkı için vuruştan kaçma ve bloke etme şansına %10 bonus alır. Ayrıca 14. seviye olan kahraman 12. seviye canavarla savaşırken kahramanın eşya kazanma şansı ve kazanacağı tecrübe %10 azalır. Bu kahramanların, aynı gücü olan ya da seviye farkı +/-1 olan düşmanlarla karşılaşmalarını teşvik eder

-Paralı asker nedir ve nereden alınır?

Paralı askerin amacı kahramanın daha güçlü rakipleri yenmesine yardım etmektir. Kahraman, Paralı asker beceresine 1 puan dağıttığı taktirde paralı askeri tavernadan kiralayabilir. Paralı asker kahramandan farklı seviyesi ve becerilerine sahip olabilir. Kiralandığı ve göreve alındığı zaman ücreti ödenir. Karşılaşmadan kazanılan tecrübe kahraman ile paralı asker arasında eşit olarak paylaşılır.

-Paralı askerimi savaşa alamıyorum. Neden?

Kahramanın paralı askeri karşılaşmaya alabilmesi için ücretini ödemeye yetecek kadar altını olmalıdır. Eğer paralı asker önceki karşılaşmada öldürülmüşse sağlığı yenilenmek üzere Şifacıya getirilmelidir. Eğer kahraman çoklu bölgede savaştığı sürede paralı askerden vazgeçerse onu sonraki karşılaşmalarda da kullanamaz.