Author Topic: ΑΛΛΑΓΗ-ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ-ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΜΙΣΘΟΦΟΡΩΝ...  (Read 3545 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline libraskg

  • Tier 1
  • *
  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
    • View Profile
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ...
1.ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ 5 ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΥΣ .. ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΗΣΤΗΜΑ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ .. (ΕΙΜΑΙ ΛΟΧΑΓΟΣ 3 ΜΙΣΘΟΦΟΡΩΝ)
2.ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΤΡΙΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΣΛΑΒΕΙ .. (ΗΤΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΟΛΟΙ)
3.ΠΑΤΗΣΑ ΕΜΠΛΟΚΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ... ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΛΕΞΩ ΠΑΛΙ .. (ΟΤΑΝ ΠΑΤΩ ΕΜΠΛΟΚΗ, ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΛΟΧΑΓΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ ..)
4.ΠΡΟΣΕΛΑΒΑ ΝΕΟΥΣ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΥΣ (ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ, ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ..)
ΕΡΩΤΗΣΗ [/ b] ...
1.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΑΛΙΟ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟ (ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΙΑ )...? (ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΝΕΟΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ...)
2.ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΦΟΡΟΥΝ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΙ ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ (ΑΡΑ ΤΑ ΠΟΥΛΑΩ) ... ΣΩΣΤΟ?
3.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΩΝ ΜΙΣΘΟΦΟΡΩΝ ΜΟΥ? 4.ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ 5 ΜΙΣΘΟΦΟΡΟΥΣ ΜΟΥ? (ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΩ ΟΠΟΙΟΥΣ 3 ΘΕΛΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ, ΟΠΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΚΑΝΑ)
ΜΕ ΤΙΜΗ ΓΙΑΝΝΗΣ ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ...

Crassus

  • Guest
Καλημέρα!!!αν και μεσημέριασε...
Λοιπόν τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Για να ακυρώσεις (διώξεις) κάποιον μισθοφόρο θα πρέπει να τον γδύσεις, δηλαδή να του αφαιρέσεις όλα όσα φοράει ( και όπλα και δακτυλίδια...τα πάντα) και μετά κάνεις κλικ στο κουμπί με το σήμα απαγόρευσης (βρίσκεται στην οθόνη που σου δείχνει τι εξοπλισμό έχουν και είναι εκεί που έχεις το σφυρί...)

Ο εξοπλισμός δυστυχώς είναι συνδεδεμένος με τους μισθοφόρους, αν τους έχεις χρησιμοποιήσεις σε κάποια μάχη.... Αυτό σημαίνει πως τον πουλάς στα μαγαζιά γιατί είναι άχρηστος πλέον. Ακόμα και αν βάλεις το ίδιο όνομα στον μισθοφόρο το σύστημα δεν ξεγελιέται και δεν μπορεί να το φορέσει ο νέος μισθοφόρος....

Η κατηγορία των μισθοφόρων αυξάνει από εκεί που τους θεραπεύεις αρκεί να είναι μια κατηγορία παραπάνω το μαγαζί από αυτή των μισθοφόρων σου. Όταν γίνεται αυτό δεν αλλάζει τίποτα, απλά μπορούν να φορέσουν εξοπλισμό μιας κατηγορίας επιπλέον. Τέλος, το επίπεδο αυξάνει κανονικά με την εμπειρία, σε κάθε μάχη μοιράζεσαι την εμπειρία μαζί τους. Όταν πας στο κυκλάκι που σου δείχνει το επίπεδό τους σου λέει πόση εμπειρία έχουν και πόση χρειάζονται για το επόμενο επίπεδο. Δυστυχώς όταν ανεβαίνουν επίπεδο τα στατιστικά μπαίνουν αυτόματα.

Τέλος για να μπορείς να επιλέξεις όποιο μισθοφόρο θέλεις στην μάχη, θα πρέπει πρώτα να αφήσεις κενή θέση. Δηλαδή πρώτα ξε-επιλέγεις τον μισθοφόρο που δεν θέλεις και μετά επιλέγεις αυτόν που θέλεις, αλλά πάντα έρχονται μόνο όσοι είναι και οι πόντοι σου. Μπορείς να έχεις μέχρι 6 μισθοφόρους και να επιλέγεις από αυτούς το πολύ μέχρι 5 ανάλογα με την περίσταση.


Με τιμή Τάσος.... Παρακαλώ... :D

Cuorion

  • Guest
Ακόμα και αν βάλεις το ίδιο όνομα στον μισθοφόρο το σύστημα δεν ξεγελιέται και δεν μπορεί να το φορέσει ο νέος μισθοφόρος....

Γιατί κάτι μου λέει ότι το δοκίμασες...;  *hihi*

Crassus

  • Guest
Φυσικά και το δοκίμασα!!!!
Αλλά μόνο για λόγους μήπως και βρω κάποιο κενό στον κώδικα του παιχνιδιού και όχι για να το εκμεταλλευτώ... *db*