Author Topic: Lonca karargahı  (Read 1821 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline veteranus

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 264
  • Karma: +71/-5
    • View Profile
Lonca karargahı
« on: February 12, 2010, 06:02:04 PM »
Son yapılan yenilik sonucu bildiginiz gibi her loncanın artık bir merkez binası(karargahı) var. Bu konuda kafalarda soru işaretleri olduğu için çok detaya inmeden bir açıklama yapmak istedim. Merkez binasının yeri her lonca için aynıdır(imperialı şehirde). Merkez binasının çevresindeki binalarda çeşitli yükseltmeler yapılarak her türlü zanaat mesleği için ekstra bonuslar % şeklinde kazanılıyor. Binalar 2,3,4 ve 5. aşamadaki lonca üyeleri için geliştirilebilir. Her aşama için bina ayrı ayrı geliştirilir.

Çalışma yeri: Seviyesini ilk yükselteceğiniz bina. Bu binayı kurmazsanız diğer binalarıda kuramazsınız. Çalışma yeri binasında girdiğinizde "Kullanılabilir tezgahlar" bölümüde kaç çalışma yeriniz olduğunu görürsünüz. Çalışma tezgahı önemli bir olay kaç tezgahınız varsa loncanızdan o kadar kişi aynı anda karargahınızda ekstra bonuslu işleme yapabilir. Buraya dikkat; eğerki bu bonuslardan yararlanarak eşya yada hammadde işlemek istiyorsanız çalışma yerine girip "craft" butonuna basacaksınız.

Kuyumcu imalathanesi 1: Taş cilalayıcılarına daha fazla eşya işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.

Dökümevi: Madencilere daha fazla eşya işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.

Silahçı imalathanesi: Silah işleyenlere daha iyi eşya işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.

Kuyumcu imalathanesi 2: Mücevher üretenlere daha iyi eşya işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.

Cephane: Zırh üretenlere daha iyi eşya işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.

Tabakhane: Deri üretenlere daha fazla eşya işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.

Kereste fabrikası: Ahşap üretenlere daha fazla hammadde işleyebilmek için bonus kazandırır. En düşük %2 bonusla başlarsınız. Binayı geliştirdikçe bu bonus katlanarak yükselir.


Bonuslar

         birincil mesleklerde; nadir, efsanevi ve epik işleme şansını artırır.

         ikincil mesleklerde; daha fazla hammadde üretebilme şansını artırır.
« Last Edit: February 17, 2010, 03:13:01 PM by veteranus »